Grčija z avtom - celinski del

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Tisti, ki ste že bili v grških kampih ... kako je z roštiljanjem, je dovoljena uporaba ognja oz. v prenosnem žar kompletu ter kako je z materialom za pečenje v kampovskih trgovinah (ali pa tistih v bližini kampov)?
Vem da se enim zdi butasto vprašanje, ampak ko sem bil na Siciliji, v večini kampov nisi smel kurit.
Do sedaj sem žaril v vseh kampih po grčiji. Ponekod imajo za to namenjeno mesto, ponekod moraš imeti kakšno steklenico vode poleg žara... Verjetno kje obstaja dosledna prepoved, vendar dosedaj nanjo še nisem naletel. Za letos sem si omislil: https://www.amazon.com/Weber-121020-Go-Anywhere-Charcoal-Grill/dp/B00004RALJ , zavzame dokaj malo prostora, vanj zložiš oglje, kocke za prižiganje, dimnik in prijemalko. Prejšnji okrogel weber je zavzel precej več.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tule zraven mene se je utaboril s kemperjem en star italjan. To mora biti ena stara kuka :D. Si je napravil tabor kot en tak indijanc ... :D, vse na roko in spretno.

Okoli platna po tleh in okoli koles avta je potrosil nek bel prah ... kdo morda ve, kaj bi to bilo? Mravelj npr. tu sploh ni.
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Tule zraven mene se je utaboril s kemperjem en star italjan. To mora biti ena stara kuka :D. Si je napravil tabor kot en tak indijanc ... :D, vse na roko in spretno.

Okoli platna po tleh in okoli koles avta je potrosil nek bel prah ... kdo morda ve, kaj bi to bilo? Mravelj npr. tu sploh ni.
kje se pa nahajate? lp
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Tule zraven mene se je utaboril s kemperjem en star italjan. To mora biti ena stara kuka :D. Si je napravil tabor kot en tak indijanc ... :D, vse na roko in spretno.

Okoli platna po tleh in okoli koles avta je potrosil nek bel prah ... kdo morda ve, kaj bi to bilo? Mravelj npr. tu sploh ni.
Verjetno apno. Se obnese tudi pred drugimi žuželkami.
Drugače smo si pa kar blizu... Le da mi na celini.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

:D, morda ga bom šel vprašat. Glede na to da je stara džomba, je vprašanje če kaj zna po ang., po naše itak ne zna :p.
Je pa neverjeten, sta sama z žensko, pa ima cel kemper tako uštiman, ... :D, ta dva menda celo življenje potujeta.

Sicer je pa tu dol cela slovenija, se mi zdi da lansko leto ni bilo tako očitno. Se bo hrčkom še kolcalo za nami.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hja, do Soluna je cca. 1100 km, potem se pa zadeva šele začne. Mi smo si letos namenili optimističnih 1200 km po Grčiji sami, pa smo na koncu obtičali tu.
V glavnem, naslednje leto je na vrsti Atika. Če me ne bodo spet mule pretriblale ...

Aja, pot do tja ... nekje v Srbiji prespiš, jaz sem sicer že parkrat šel tudi v enem zamahu - pa se mi ne ljubi več. Cestnine so pa kot zla usoda :oops:. Na koncu bodo nanesle kakih dobrih 100 Ejev. Na vsakih par kilometrov je cestnina :bonk:.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
ksz

Malo nam po Grčiji diši. Kakšne so sedaj AC v južni Srbiji, a je že kaj več narejeno? Hvala.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
ksz

Malo nam po Grčiji diši. Kakšne so sedaj AC v južni Srbiji, a je že kaj več narejeno? Hvala.

Nimam informacij iz prve roke, ampak sodeč po tem bi moralo biti vsaj zelo blizu konca... Par let nazaj je manjkalo zadnjih 30km, kar je bilo cca. pol urce vožnje, tako da ni neke drame tudi če še ni dokončano.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Tudi lani je še nekaj malega manjkalo, so pa dvignili hitrost na 130 km/h. Makedonija je pa sedaj pravljica, ko je v celoti narejena AC, le na enem delu nekaj popravljajo.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
A ob morju pa nihče ne hodi dol? Jst grem prvi del do Makarske. Potem recimo do Dhermija. Tretji dan Lefkada. Sicer je vožnje več, samo je prijetna vožnja lepo ob morju, vsako popoldan si na plaži itd.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Ja, drži, če greš v zahodno Grčijo. Sem bil tam in na tej poti, s trajekti in vožnja po obali. Če pa greš v Halkidiko, se pa bolj splača omenjena pot.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
To pa je dobra novica.

Še nekaj za vozače. :)
Srbija kamere.jpg