Grafično oblikovanje

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Žal je va naši vasici tako, da se ima že vsak ki:
-. misli da zna oblikovat
- misli da ima smisel in idejo
- misli da obvalada grafične programe ( In Design, Corel, Photo....)

.........za grafičnega oblikovalca, jaz jim pravim "garažni mojstri"
Resnica pa je da o samem tisku in dodelavi nimajo pojma in je nato zelo veliko nezadovoljnih strank, kot si ti. Žal.

Vzami preverjeno agencijo ali oblikovalca iz "foha"

Loterija pa je itak vsepovsod..
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.357
298
83
No, prvo je treba vedeti kaj želiš. Namreč veliko je strank, ki sploh ne vejo kaj bi rade in se na potek izdelave in materiale sploh ne spoznajo in posledično prihaja seveda do nategov. Tukaj je ogromno možnosti, tako od načina izdelave, velikosti naklade, velikosti izdelka, materiala, gramature, lakov, barv... in seveda laikom zlahka prodajo nekvalitetne in čip zadeve s katerimi imajo 5 min dela..
 
Nazadnje urejeno:

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Jap, saqm nben se pa ne zaveda da to ne košta 100 eu al pa 200..kle je pa pol problem lahk.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
...hja , to pa je tudi res, vsi bi radi da je "džabe" ali zelo poceni.....to pa ne gre vedno najbolj s kvaliteto in s strokovnostjo
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
...hja , to pa je tudi res, vsi bi radi da je "džabe" ali zelo poceni.....to pa ne gre vedno najbolj s kvaliteto in s strokovnostjo
Drži.
Dejansko je meni vseeno kdo dela, če je delo dobro narejeno (v skladu s CGP), če je pa še ugodno še toliko bolje. Vsekakor se zavedam, da za zgoraj napisano ne bo dovolj 100 EUR, dejstvo pa je, da si žal neke velike in uveljavljene agencije tudi ne moremo privoščit. Namreč tam je morda delo narejeno kot mora bit, vendar za to plačaš 2 ali 3x ceno ali še več. Druga zadeva pri takih je, da so časovno relativno nefleksibilni. Torej, zadeva preden je narejena traja... In ja, mi je jasno, da zaradi samih procesov v velikih podjetjih enostavno ne more iti hitreje. Zato pa sem tukaj fen bolj manjših partnerjev, kateri so fleksibilni in pa vsekakor jim gre za dolgoročno sodelovanje. Zadevo namreč rabimo minimalno 2x letno (običajno 4x) in vem, da od nas ne bodo obogateli, vendar če ti parkrat letno pade nekaj prihodka noter za relativno malo dela (sploh pa truda za pridobivanje posla) je pa tudi nekaj, a ne? Vsekakor pa mi gre občutno na jetra, če dobim odgovor, da v roku 1 meseca bo pa poštimano. Žal, potem rabim drugega partnerja.

PS: Krivda ni zgolj na strani partnerja, temveč tudi pri nas. Zadeva je pač taka, da so žal termini precej napeti in enostavno prej ne uspemo pripravit vsebine, itd....
rolleyes-1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Želim ti veliko uspeha in da najdejš idealnega partnerja.
Vem pa kako to v Grafiki zgleda vse skupaj...
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Če je material in vse v roku pol lahk tud po 2 dneh dobiš
wink-1.gif
se pač dela 24/7..
 

nostra

Pripravnik
22. sep 2007
140
4
18
...maš sporočilo na privat.



Citat:
Uporabnik sad pravi:
Ok, mal heca je bilo. Žal še vedno nimam nobene ponudbe. Oz. postavljenih vprašanj.
A je to tako zajeb... ali je to tipičen odnos grafičnih oblikovalcev?
Namreč zaradi podobnega odnosa bomo trenutnega zamenjali.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
no pa imam še jaz nekaj vprašanj.

- kakšna je približna cena ure grafičnega obikovanja profesionalca / firme (z računom)
- kakšna je približna cena ure grafičnega oblikovanja amaterskega grafičnega oblikovalca, ki se popoldansko malo ukvarja s tem (brez računa)

-kakšna je približna cena izdelave srednje zahtevnega logotipa (samo logotip ne CGP), ideja nekako skupna (pol moja pol od oblikovalca), se pravi narejen osnoven logotip + nekajkrat popravki in usklajevanja. Lahko napišete cene npr. za firme, ki se s tem ukvarjajo in za posameznike, ki se z gr. oblikovanjem ukvarjanjo ljubiteljsko.


LP
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
mislim da je cena oblikovanja logotipa okoli 150€ (če je to z računom pa ne vem).

verjetno ti pa kakšen študent naredi to za 100€ oz. manj.

potem pa za vulkanizerje pravijo da so "zlatarji" ...
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
si ti pozabil kaksno nulo slucajno?
crazy1.gif


v dober simbol in logotip je treba vlozit ure in ure, vcasih tudi tedne dela ter nacrtovanja. sploh ce stranka ne ve kaj bi rada...
 
Nazadnje urejeno:

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ja se naredi ja... copy/paste. sploh ves kaj je smisel CGPja? pravkar diplomo zakljucujem na to temo
smirk-1.gif

ce ti bo kdo delal za 400... financno na kratki rok za tebe super, tisti ki ti za tak dnar naredi je bumbar, na dolgi rok pa nista dosegla nic, ne en ne drugi. razen da si 400€ bek vrgu...

I rest my case
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
khmmmm....brez kreganja,

mene načeloma bolj zanima za koliko to naredi en "ljubiteljski gr. oblikovalec" v popoldanskem času....Ideja je nekako skupna oz. smernice moje (osnovna oblika logotipa, barve, fonti pisave...) dodelava ideje pa njegova, vse do prve verzije....potem pa še cca. 5x malenkostni popravki po želji stranke (mene). Glede na to da je vse skupaj bolj ljubiteljsko je seveda brez računa.

Zakaj me to zanima.....zato ker sem dobil kar malo višjo ceno kot je bila pričakovana, pa bi rad dobil vsaj malo občutka ali je res visoka ali se samo meni zdi. + mogoče še za primerjavo koliko bi taka zadeva prišla v profesionalni izvedbi z računom.

Ker je verjetno v tej temi zraven tudi kakšen strokovnjak me zanima kaj načeloma spada tudi v komplet izdelave logotipa oz. kaj naj bi na koncu prejela stranka.
-originale ( v kakšnem formatu, v kakšni kvaliteti, da bo dobro za nadaljno obdelavo....tisk, vezenje, plakate, letake, ...)
-kode barv?
- tipografije?
...
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
pdf format, eps format, izvorna datoteka, format po zelji.
izdela se CGP prirocnik, kjer se doloci, kako izgleda simbol, logotip, CMYK barve za tisk, RGB barva za prikaz na monitorju, crnobela s sivinskimi odtenki, doloci se tipografija taksna in drugacna, doloci se aplikativna raba simbola in logotipa v tiskovinah, oznacbah, vozilih, itd...

vsi bi pa radi samo nekoga, ki bi po navodilih nekaj nahitro narisal v programih. to lahko tud opico naucis. to ni oblikovanje. ti mors oblikovalcu predstavit sebe, svoje podjetje, svoje zelje, svoje cilje, svoj smisel. in "oblikovalec" bo na podlagi tega izdelal nacrt, analizo, brainstorming in se sele nato lotil oblikovanja, snovanja skic.