Gorenje - dol po bregu?

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Blaupunkt ni vec blaupunkt :D Znamka se je prodala ... to niti nima tolk veze.

treba je vedet da je vsa tehnika ze tolk poceni da je skoraj smesno, ob tem pa vecina se vedno pricakuje da bo pralni stroj za 200e delal 15 let.

malo mimo.
 
Blaupunkt ni vec blaupunkt :D Znamka se je prodala ... to niti nima tolk veze.

treba je vedet da je vsa tehnika ze tolk poceni da je skoraj smesno, ob tem pa vecina se vedno pricakuje da bo pralni stroj za 200e delal 15 let.

malo mimo.


vidim da si kar na tekočem s tem mi lahk prosm to obrazložiš (se je prodala..komu, čemu itd)

sam sem kupil kako leto in pol nazaj njihov avtoradio in razočaran na celi črti, zato sprašujem
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Nisem stoprocenten, mislim da so Blaupunkt kupili Turki. Popravljam se. Nisem dobro napisal. Grundig so kupili Turki.
 
Nisem stoprocenten, mislim da so Blaupunkt kupili Turki.


nekaj se je moralo zgoditi ker zdaj brand blaupunkr limajo že skor na spodne gate. Stric ma njihov avtoradio na kasete s keycard security system funkcijo, ne vem točno kteri model, sam radio je po 20 letih kt nov, izdelava v primerjavi z mojim starim leto in pol neprimerljivo boljša

uglavnm men je žal da sm ga kupui. Če bi vedu bi raj tistga u šparu vzel
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Blaupunkt - Originally a German company, until 2008 was controlled by the Bosch-Siemens group. In 2008 it was sold to the investment group Aurelius AG. Since after the sale of Blaupunkt, the Bosch-Siemens concern retained the factories for the production of components (only assembly lines were sold). The new owner began to reduce the cost of production by moving production to third countries; since 2011, all Blaupunkt products have been manufactured to order in China on assembly lines of third-party manufacturers. Naturally, quality suffered, many companies that previously bought products for installation in manufactured products (for example, cars) refused this. In 2016, the company was declared bankruptcy. In 2016, the company was liquidated. Factories sold, staff fired.

Since 2016, since the Blaupunkt trademark is owned by the investment company Aurelius AG, the rights to the trademark are controlled by the subsidiary company Aurelius AG, GIP Development SARL, which is engaged in brand licensing.

As a result, now any electronics manufacturer can license and produce products under the Blaupunkt brand. Blaupunkt TVs are now manufactured by several companies. Manufacturers vary by country.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
No, eni so želimo "stare" robe.

Prvič, ker smo nostalgiki, drugič, ker vemo, da je bilo vse, kar je bilo narejeno do leta 2000 (+ -), izjemno kvalitetno.

Osebno sem z mnogo sreče uspel dobiti kultni Telefunknov stolp studio M. Prej sem pogledal vsaj petdeset mnenj o kvaliteti tega stolpa z ločljivimi trosistemskimi zvočniki, 2 x 60w. Zadeva je najboljša na svetu, seveda v tem rangu.
Stolp je imel je en crknjen kanal in težave s kasetarjem. Po nekaj mesecih je zadeva končno popravljena in je kot nova.
Ni seveda nova, pač pa"kot nova", z minimalnimi zunanjimi risi.

Tisti, ki mi ga je prodal, ga je prej servisiral na njegove stoške in je rekel, da serviser garantira delovanje brez napak za obdobje 20 let. Sicer pa sta z serviserjem - znanca.
Cena brezhibnega, dobro ohranjenega Telefunkna je na nemškem e-bayu 350 do 600 evrov.

Današnje (neprimerljive) kitajske smeti niso ZAME vredne niti 50 evrov. Ne vzamem, tudi če mi poklonite...

In ja, v neki hiši deluje mali Gorenjev hladilnik brezhibno že kakih 35 let, če ne več. Ni bil menjan plin, niti tesnilo na vratih !!!
Zadnja leta malce zahebava programator, saj hladilnik PREVEČ hladi. Na enki je v njem le kake 4 stopinje... Verjetno je na petki -20 stopinj... Ali še manj...
Skratka, hladilna skrinja v navadnem hladilniku. ;)

Takle mamo.

Telefunken studio M
 
Blaupunkt - Originally a German company, until 2008 was controlled by the Bosch-Siemens group. In 2008 it was sold to the investment group Aurelius AG. Since after the sale of Blaupunkt, the Bosch-Siemens concern retained the factories for the production of components (only assembly lines were sold). The new owner began to reduce the cost of production by moving production to third countries; since 2011, all Blaupunkt products have been manufactured to order in China on assembly lines of third-party manufacturers. Naturally, quality suffered, many companies that previously bought products for installation in manufactured products (for example, cars) refused this. In 2016, the company was declared bankruptcy. In 2016, the company was liquidated. Factories sold, staff fired.

Since 2016, since the Blaupunkt trademark is owned by the investment company Aurelius AG, the rights to the trademark are controlled by the subsidiary company Aurelius AG, GIP Development SARL, which is engaged in brand licensing.

As a result, now any electronics manufacturer can license and produce products under the Blaupunkt brand. Blaupunkt TVs are now manufactured by several companies. Manufacturers vary by country.


hvala sam to je pa šok zame...ker blaupunkt je bil res špica in ga je blo škoda
 
No, eni so želimo "stare" robe.

Prvič, ker smo nostalgiki, drugič, ker vemo, da je bilo vse, kar je bilo narejeno do leta 2000 (+ -), izjemno kvalitetno.

Osebno sem z mnogo sreče uspel dobiti kultni Telefunknov stolp studio M. Prej sem pogledal vsaj petdeset mnenj o kvaliteti tega stolpa z ločljivimi trosistemskimi zvočniki, 2 x 60w. Zadeva je najboljša na svetu, seveda v tem rangu.
Stolp je imel je en crknjen kanal in težave s kasetarjem. Po nekaj mesecih je zadeva končno popravljena in je kot nova.
Ni seveda nova, pač pa"kot nova", z minimalnimi zunanjimi risi.

Tisti, ki mi ga je prodal, ga je prej servisiral na njegove stoške in je rekel, da serviser garantira delovanje brez napak za obdobje 20 let. Sicer pa sta z serviserjem - znanca.
Cena brezhibnega, dobro ohranjenega Telefunkna je na nemškem e-bayu 350 do 600 evrov.

Današnje (neprimerljive) kitajske smeti niso ZAME vredne niti 50 evrov. Ne vzamem, tudi če mi poklonite...

In ja, v neki hiši deluje mali Gorenjev hladilnik brezhibno že kakih 35 let, če ne več. Ni bil menjan plin, niti tesnilo na vratih !!!
Zadnja leta malce zahebava programator, saj hladilnik PREVEČ hladi. Na enki je v njem le kake 4 stopinje... Verjetno je na petki -20 stopinj... Ali še manj...
Skratka, hladilna skrinja v navadnem hladilniku. ;)

Takle mamo.

Telefunken studio M


marija sam si pa mel srečo..čestitke, to bo zihr špilalo še nadaljnjih 20 + let
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
pa nordmende, pa saba, tud seleco mislim da je šel po tej poti....loewe pa še neki miga, sam spet vprašanje koliko

škoda to so bli brendi za celo življenje

vem bolj za tvje ampak ja, vsi ti B brandi ki se pojavljajo zadnja leta, placajo licenco pol pa pri kitajcku narocijo kontejnere tvjev pa je to to, al pa gres se korak dlje kot srbi, pa niti placujes ne ampak naredis svoj brand (tesla) pa isto kitajcke prodajas :D
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
V zadnjih 5 letih kar sem kupil aparatov, ni menda enega, ki v prvem letu ne bi nekaj crknilo (pralni stroj, sušilni stroj, nekaj orodja, tiskalnik, ...). Pri vsem je nekaj bilo narobe v prvem letu garancije.
V zadnjih 10 letih tudi ni bilo mobilnega telefona, ki ga v času garancije ne bi vsaj 1x na servis pošiljal. :bonk:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Prilagodit bo treba predvsem potrosnisko razmisljanje :D
Vcasih je cela familija sparala pol leta za pralni stroj, danes pa dobis za petino povprecne place pralni stroj s 5 let garancije
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je res. Vendar je tisti od nekoč držal 20 let, današnji je pa že po enem letu najmanj zastarel, če ne že zanič.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Japonci so iznašli pravi pristop : za malo denarja so naredili zelo kvalitetno in obenem sproti bruhali ogromno novejših modelov. Nemec je naredil novo izvedenko golfa na dve leti, japonec pa toyoto 4 izvedenke na leto. Pa nihče ni mogel pripomniti karkoli glede kvalitete.

Cel svet je trepetal v 70. in 80. letih pred njimi, dokler niso tudi oni doživeli sociale. Tudi kitajci jo bodo počasi začeli dobivat, potem pa ne bodo več tako poceni.