Clio 2 letnik 2000 1.2 43 kw, trokira,

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
Živjo. Ubadam se s težavo na cliotu. Pomislil sem že na vse in različni mehaniki govorijo različno. Avto mi gre samo po dveh cilindrih to je 1 in 4 oz povedano drugače, ko dam kable od svečke dol iz drugega cilindra se ne zgodi nič, ko jih dam dol iz tretjega tudi ne, če dam dol iz drugega in tretjega je opazna razlika. Prvi in četrti cilinder delata normalno. Preveril sem že cin šuilo montiral sem novo pa je bila ista napaka. Preveril sem vse 4 svečke, ki so nove od febriarja letos skupaj s cin špulo in vse štiri imajo iskero pa še eno novo sem kupil in jo premikal po coilndrih in vsak cilinder ima iskro. Kabli so tudi vidt ok, sem jih tudi premikal in tudi drugače preveril, da ne prebijajo. Vsaj upam. Avto dela nekako takole klo klo klo, kadi bi rekel normlano, oz malo že kadi kot ves čas, saj vsak clio pije malo olja. Dim je sivo bel mogoče mal modrikast, ampak ni moder, da bi rekel, da so šli batni obročki, prav tako ni bel, da bi pil antifriz ali črn. Tudi vse tekočie so v avtu na isti točki kot pred mesecem, torej izteka tekoičin ni. Poleg teh cinšpul smo pomislili na injektorje bencina, pa na razno razne senzorje povezave med ecujem in senzorjem, temi pini, če so kje zeleni , to moram preverit še jutri, potem da bi bilo glavo za popštimat pa dihtnge zamenjat, da mogoče prebijajo ventili, da ventili niso naštimani in bi bilo treba nastavit ventile, ni da ni. Kaj vi menite ima kdo kaj znanja o tem.hvala
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Cukni dekl ventilov dol pa klackalice poglej. Se je dogajalo, da so se zamaknile in znucale in ni ventilov odpiralo.
Ventili so pa ziher za nastavit če jih še nikoli nisi.
Ko boš dal to skozi pa kompresijo zmerite.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Če elektrika ni (imajo vse svečke iskro) potem je samo še manjko bencina ali pa mehansko nekaj v k...

Drugače če so injektorji ali pa ECU v povezavi z injektorji (čudno da bi šla dva istočasno v pm) potem daj kable z injektorjev, posprejaj nek sprej ki gori v sesalni kolektor in bi moralo delat na vse cilindre. Sicer pa če dva injektorja delata v prazno bi moral zavohat pa najbrž bi po par minutah pokalo v auspuhu.

Če tudi s start sprejem ne dela na vseh cilindrih potem izmeriš kompresijo, če je zanič pelješ avto na odpad. Če je še ok, potem je nekaj na ventilih. Kot je rekel luka51, pokrov dol pa pogledat kakšno je stanje z ventili. Če ni znana zgodovina vozila je čisto možno da je kakšen utrgan jermen bil pa so ventilčki malo poklepani, odmična v franžah, ipd. da nebi bili nastavljeni tako katastrofalno je pa sploh vprašanje kakšno je stanje ostalih komponent motorja. Sicer ventile si lahko sam nastaviš od oka oz. na hitro, toliko da bi jih vsaj odpiralo in bi cilinder deloval nastaviš v 10 min.
 

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
hvala za odgovore. jaz nisem vešč tega, da bi šel pokrov od ventilov dol dajat , to moraš pol avta razšravfat, to so neke plastične cevi spekljane vse do cilindrov do kolektorjev , tudi kako naj kaj dam dol iz injektorjev saj sploh ni dostopa nobenega, to moraš vse razšravfat. ne razumem tega, kaj naj dol iz kolektorja staknem pa kam špricam sja ni nobenega dostopa, to je pol cm placa vse skupaj, saj še s prsti vmes ne morem prit.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ja na daljavo ti ne bo noben avta popravil, sploh ker je lahko 100 stvari ki jih mogoče sam nisi dobro preveril ali pa nisi omenil tule. Ti motorji imajo tradicionalno težave z elektriko oz. vžigalnim (visokonapetostnim) delom elektrike, torej od razdelilnika dalje. Samo če ti daje zadostno iskro na vseh svečkah to ne more bit. Od tu dalje pa je delo za mehanika če sam ne znaš vsega kar smo ti že omenili.

Začni s tem kako je prišlo do težav oz. ali si avto lastiš dalj časa in ali je do težav prišlo kar naenkrat ali pa je to bil postopni proces.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
hvala za odgovore. jaz nisem vešč tega, da bi šel pokrov od ventilov dol dajat , to moraš pol avta razšravfat,
na 1.2 60 konjskem cliotu je to 10-15 minut.
Lahko jamraš lahko pa probaš ali pa rečeš mehaniku naj cukne dol. Al pa še 10 tednov toplo vodo odkrivate. Dokler pa neboš mel zmerjene kompresije in dol pokrova pa boš itak v temi. Ker če praviš, da elektrika ni, avto pa leti po 2 cilindrih bo nekaj s kompresijo ( al ventili skurjeni, al lukna v batu, al klackalice mimo ventilov, al pa odmična pobrana)
 

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
Tole je tipično ko ekonomist sprasuje kako se popravi avto.
Najbrž ni zastonj toliko poklicev. Če bi se vsak držal tistega za kar je izučen ali priučen in dela nekaj vsak dan bi bil svet lepši. Tako pa imamo tako da se preko foruma popravlja avto.

Avto se popravi v delavnici , popravlja ga oseba katera ima znanje.
JA to pa stane eure ali drugo menjalno blago.
 

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
Tole je tipično ko ekonomist sprasuje kako se popravi avto.
Najbrž ni zastonj toliko poklicev. Če bi se vsak držal tistega za kar je izučen ali priučen in dela nekaj vsak dan bi bil svet lepši. Tako pa imamo tako da se preko foruma popravlja avto.

Avto se popravi v delavnici , popravlja ga oseba katera ima znanje.
JA to pa stane eure ali drugo menjalno blago.
ja, to je težava.namreč, če bi bili vsi mehaniki ali vsaj večina pošteni to ne bi bil problem. sedaj pa greš v delavncio on tam filozofira ure in ure, zna nič ne, ali pa noče znati in zavlačuje, da ti čimveč kasira. pol pa če in ko ugotovi napako pa hoče za en del ki stane na avtodicu 60 evrov hoče on 150 ali 200 pa še za popravilo 200 , kar znese cirka 7 ur plačanih po 30 evrov, dejansko dela pa dve ure. to je slo ekonomija ja, zato pa gre vse v cu grunt. če bi bili ljudje pošteni, pošteno plačam za delo, ne pa za to, da me bo našponal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
da bo men 5 ur tam v delavnici avto nekaj mučkal pol pa reku plačilo za diagnozo 200 evreov, cin špula je pa zanič pol bo hotu pa še za cin špulo 70 evrov pa za menjavo 50 evrov, ko pa veš da je cin špula na štirih šravfin in 2 minuti z menjavo nimaš kaj delat na avtodocu stane cin špula pa 20 evrov.