Gorenje - dol po bregu?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Smo se pred tridesetimi leti šli evforično : "Juuu, kako fajn, sedaj imamo fax in ne bo več treba papirjev pošiljat po pošti" "
Malo morgen! Od takrat naprej je v pisarni obvezna oprema tiskalnik, s katerim vzporedno arhiviraš tisti famozni fax (kwa je že to? :p ), ga sprintaš v pismo za stranko, ga sprintaš še 3x za durs ali furs ali nevem kakšen žnjurs, pa še četrtič za svoj fascikel, saj te bodo čez 30 let iz arhiva poklicali, da nimajo podatkov oz. kopij izplačilnih list delavca ki gre pravkar v penzijo, torej v obdobju 01.03.1971 do 30. 06. 1973 :obesise:

Bla bla bla ! Če ni na papirju - ne obstaja. Tko je to.
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naj dokončam poved: Hvalabogu da je bila zadeva napisana na papirju z navadnim grafitnim svinčnikom, peš. Torej na roko. Ker je kopica dokumentov ki sem jo ven vlekel iz arhiva, popolnoma obledela in še za forenzike ne vem, če bi lahko iz tistega ob največji domišljiji izluščili, kaj je bilo napisano na tistem "termičnem" tisku.

Toliko o elektronskem načinu poslovanja. Še zelo nas bo glava bolela zaradi te novotarije in marsikaj se bo nenamerno zaveznilo nekje, če ne bo vzporedno arhivirano na klasičen način. V glavnem - dvojno delo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz pravim, da se je treba obnašat kot dober gospodar. Obdržat si je treba večinski delež v firmi, zato da jo lahko še vedno krmiliš. Dokler je dobra molzna krava. Ko pa ni več dobra - greš pa nategnit nekega kitajca, če se bo pustil.

Ravno danes zjutraj je objavljena novica na siolu, da se prodaja firma ki izdeluje montažne šotore. Ali je kitajec dal tako ponudbo, ki se je ne da odbiti (ogromno denarja), ali je pa vmes kaj drugega. Jaz sem mnenja, da dokler mi zadeva špila, bi jo prodal samo do 49% in niti centa več.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Imaš problem - ko si zanimiv in dobičkonosen, ne bo nihče kupil manjšinskega deleža, ko pa gre po bregu dol, pa itak nihče več - ker se recimo ne pišeš zmeDa. ;)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nope
govorim za savo... gumarska industrija..
Naj še omenim, da so vsako izvršbo stroške zaračunat in je bil revolt sindikata tak, da je bil skor štrajk.
Čeprav firma ima kup stroškov stem.

Pravijo pa da bo z elektronskimi bolniškimi še večje sranje, saj bodo vodili dvojno vse.
Pr nas ena stvar ni tko kot je treba in tisti, ki menjajo sisteme se ne posvetujejo z gosp. sektorjem in potem so problemi.
ali je v igri gy dunlop sava, ali katera druga sava iz gumarske industrije?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Jaz pravim, da se je treba obnašat kot dober gospodar. Obdržat si je treba večinski delež v firmi, zato da jo lahko še vedno krmiliš. Dokler je dobra molzna krava. Ko pa ni več dobra - greš pa nategnit nekega kitajca, če se bo pustil.

Ravno danes zjutraj je objavljena novica na siolu, da se prodaja firma ki izdeluje montažne šotore. Ali je kitajec dal tako ponudbo, ki se je ne da odbiti (ogromno denarja), ali je pa vmes kaj drugega. Jaz sem mnenja, da dokler mi zadeva špila, bi jo prodal samo do 49% in niti centa več.
to si noben ne gre. V današnjih časih pa sploh ne.
Sploh pa ne Kitajci, ki nimajo občutka, kaj je to 1 mio EUR.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Kaj ma Jankovič veze z Gorenjem? Daj mal pomisli predn po temah smetiš.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Najbolj z vragom so japonci. Ti lansira izdelek, ki bo točno 4 dni po preteku garancije crknil. .

Kar se Gorenjevega hladilnika tiče, sem ga pa pred par leti likvidiral brezhibno delujočega, ker enostavno ni hotel crknit. Bil je star točno 30 let (letnik 1985). Potem mi je prijatelj, ki je serviser za belo tehniko, enostavno rekel, da naj ne bom več otročji, niti freona ni več za tako stare mašine, porabo ima pa 10 x glede na današnje.
In res, imel je 650 W (hladilnik + zmrzovalnik spodaj), sedajšnji novi pa okoli 60W.

Vsekakor bodi dec in poskrbi, da se bo starega (ker ima notri plin R22, ki žre ozon - kar je milijonkrat bolj problematično od klinčevega novodobnega CO2) ekološko uničilo.

Če ga boš pustil na kupu za kosovni odvoz, bo prvi cigo, ki bo prišel mimo odtrgal ven kompresor... in pri tem plin spustil v luft...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ko sem pred petnajstimi leti kupoval kuhinjo za v hišo, so imeli Gorenjevi izdelki trideset procentov popusta, če vzamem skupaj s kuhinjskimi elementi.
Kupil pomivalni stroj, hladilnik, pečico in steklo keramično (dva plin in dva elektrika) . . Ločeno sem kupil boiler 120 litrski (kombinirani za centralno) znamka Gorenje - Tiki.
Pralni stroj sem kupil par let pozneje, ker je prejšnji od Elektroluxa riknil (mrzli spoj v programatorju). Na vseh izdelkih piše "Made in Slovenija".
Zakaj to pišem? Zato ker vsi stroji še danes delajo brezhibno (tok, tok na les).
Pomivalni je v času garancije imel težavo spodaj s tesnilo, vendar je serviser to zlahka rešil.
Pred kratkim smo zamenjali steklokeramično, ker je padel pisker iz omarice in odkrhal rob stekla. Menjal zato, ker smo iz dva plin - dva elektrika, prešaltali na tri plin - en elektrika. Drugače je delala OK. Pa piskri niso več v omarici nad ploščo :evil:
Danes se pogosto omenja, da aparati od Gorenja niso več tako kvalitetni, kar verjetno drži. Sklepam da se je čas "nekvalitete" začel pred kakšnimi ...khm..osmimi leti. Jaz sem kupil pred tem časom, tako da nimam slabih izkušenj.
Steklokeramično plinsko sem kupil sedaj, ker nima nobene elektronike. Že nekaj let jo delajo, zato je to preizkušena tehnologija in "nimajo kaj zahebat" :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Blackjack

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Lahko svobodno preslikas na vso potrosno robo ne zgolj Gorenje.

mas seveda znamke ki naredijo tudi top zadevo za top denar, pofl je pa pofl, tu tu.