Gorenje - dol po bregu?

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Ohlad se, ker nimas pojma.
Tiki je v Pazovi, hladilniki so v Valjevu, del kopalniskega programa in pa planirana proizvodnja PS pa v Zajecarju. V to fabriko bi naj vlozil Panasonic. V praksi pa so nategnili Srbijo in pobrali subvencijo.
Panasonic je bil 10% lastnik Gorenja, zanj so se ze razvijali aparati, Japonski inzenirji so ze bili naseljeni v Gorenju.

Uradno (pa verjamem) se je Panasonic umaknil iz podrocja bele tehnike in se usmeril samo v gorivne clice in baterije
Kaj pomaga zagovarjati firmo, če ste totalno zafrknili in ni dobička?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
bomo počakali tiskovko...ampak očitno je to edini način, da ljudi na novo razporediš po delovnih mestih in plačilnih razredih. žal. Kerdrugače ne gre, neumna zakonodaja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če ni dela za vse, je veliko bolje del ljudi odpustiti še pravočasno, kot producirati zgubo in na koncu izgubijo delo vsi. Resnica, da delavci niso krivi za slabe poslovne rezultate, žal ne zmanjša te realne ekonomske logike. Podjetje ni organizacija, ki skrbi za socialno varnost za vse in nadomestilo za ZRSZ in CSD. Zato državi plačujemo davke, da imamo nekaj časa socialno varnost preko teh državnih inštitucij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in tomi

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
Ampak ta "sindikalistična" logika, da delavci niso krivi za slabe rezultate...
...pa to je na nivoju otroka!
Kot ob zadnji krizi, ko so zaposleni v našem JS konstantno nabijali, da oni niso "krivi" za "svetovno" gospodarsko krizo in se jim plače ne smejo zmanjšati, niti se jih ne sme odpuščati... ...in smo si za njihove plače nabrali kakšnih 10 mrd€ pufa... ...ampak pustimo to.
.
Jasno, da delo delavcev ni krivo za izgube. Oni so lahko pridni kot mravljice v delanju napačnih stvari - spet tipično slovensko, ko se slavi "pridnost", po rezultatih te "pridnosti" pa nihče ne vpraša. Dokler ne pridejo Kitajci.
.
Kriva je napačna/neučinkovita organizacija dela, napačni produkti itd...
...se strinjam, da delavci niso postavili neučinkovite organizacije, ampak zadnjih 70 let pa tudi nikoli (itak) niso bili naklonjeni kakršnikoli spremembi v smeri učinkovitejše organizacije... ...in če firma hoče preživeti učinkovitejšo organizacijo krvavo rabi... ...in, če bo v učinkovitejši organizaciji manj delovnih mest... ...pač ji bo manj!
Bodite srečni, da se to dogaja, ko še vlada konjunktura in je tukaj pomanjkanje proizvodnih delavcev. Delovnih mest v proizvodnji za plače, kot ste jih imeli v Gorenju, verjetno še celo nekaj boljše, je trenutno v Sloveniji dovolj. Se bo pa mogoče potrebno 20 km peljat z avtom...
.
In vam tam v rdečem Titovem Velenju, ki vedno izvolite komuniste, kateri vas farbajo že 70 let, bi tudi že enkrat lahko potegnilo, da socializem ne laufa.
=bemu, saj zdaj menda le vidite, da se še Kitajci ne gredo več socializma.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Menda teisti (določeni) delavci napredujejo tudi na višje pozicije, kjer imaš moč spremeniti zadeve. Očitno tega niso vedeli, ali kaj ti ga jaz vem.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Nisem preprican, ce so na minimalcih v Gorenju. Prav minimalc, znizana osnova, da s pristetimi dodatki pridejo na minimalno placo, o tem prstu v rit delavcem smo ze govorili tu...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Na televiziji je ob zadnji stavki v Gorenju delavka kazala plačilno listo, da ima manj kot minimalca. Če si ustavil sliko pa se je videlo, da ji trgajo še kredit. Podobno je bilo s policistom, ki naj bi imel manj kot minimalca. Poleg kredita pa na plačilni listi še trgana preživnina.

Tako da jaz hočem videti plačilno listo (s prekritimi osebnimi podatki).

Zanimivo bo videti, kako bo o tem poročal POP TV - odkar Oštir dela v Gorenju kot PR, so bolj prijazni do njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Kdor v teh časih čepi v isti firmi 20 let za minimalno plačo si je čisto sam kriv. Firme se tepejo za delavce in ponujajo precej nad minimalcem. Gorenje pač ne, ker zakaj bi, če ne rabijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Odkar dela Oštirc 24KUR v Gorenju...so nabili 100 milijonov pufa. Pa proizvodnjo preselili v srbijo. Edini efekt njegov.
 
Odkar dela Oštirc 24KUR v Gorenju...so nabili 100 milijonov pufa. Pa proizvodnjo preselili v srbijo. Edini efekt njegov.

puf se je nabiral že prej. če se ga ne bi prodalo bi še vedno poslušali o super duper poslovanju, puf bi pa rastel. Pufa s prodajo na jug, vzhod pač ne morejo poplačati. Na zahodu pa Gorenja niti na odpadu nočejo videt. Zdej pa prištej še enormno delavcev, pa cel kup ljudi ki so prišli po vezah, poznanstvih, politiki in ti je jasno zakaj je tak kot je. Že to da so bili vsako leto trusted brand samo nižje od Kolpe in nikoli tam na zahodu, severu ti pove koliko je ura
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
A Oštir je bil Kričač ?

Ne vem zakaj mi ta tip deluje ko en pezde, ok mogoče je prvi vtis in je zasebno ok.

Ne vem pa kaj je bolj poden za novinarja ...da greš za PR v multinacionalko ali da kandidiraš za evroposlanca vladajoče stranke (beri Joveva)?
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri in tomi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
On je že v redu, je pa PR sluzba kjer koli resno pezdetska, moraš blefirat sto na uro in v fris javnosti posredovat tudi budalaštine.