Gorenje - dol po bregu?

Praški, čokolade in nutelle so delane v različnih državah za različne trge.

ja tko kot ti rečeš. Mimogrede če to tvoje drži... zakaj mi potem dobivamo slabšo nutelo, torej z več cukra in ostalimi svinjarijami. zakaj ne dobivamo od ferera iz Ita ampak iz Poljske? Oz zakaj poljska nutela ni enak aita nuteli oz je slabša po kakovosti?
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
visek_izobrazbe
In kaj ti ne paše v mojem viru?
Sicer pa takratni SOZD Gorenje ni bilo samo Gorenje v Velenju, ampak kar nekaj TOZDOV, v poznih sedemdesetih so kupili celo Körting v ZRN in tja ni šel samo kader iz Velenja.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
ja tko kot ti rečeš. Mimogrede če to tvoje drži... zakaj mi potem dobivamo slabšo nutelo, torej z več cukra in ostalimi svinjarijami. zakaj ne dobivamo od ferera iz Ita ampak iz Poljske? Oz zakaj poljska nutela ni enak aita nuteli oz je slabša po kakovosti?
Ker imamo baje drugačen okus :mad:
Sicer je ne kupujem, ampak vidim da v Lidlu in Müllerju oglašujejo nemško.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
koerting je bil propadla firma, takrat so jo kupili

kar se tvojega vira tieč, če limaš mladino potem nalimaj še kak demokracijo, finance, da vidimo gorenje še v drugi luči
Če se prav spomnim, je uradno propadel ene pet let po nakupu.
Ni pa treba veliko razmišljati da se ve, čemu so ga (tudi) kupili.

ja res je imamo drugačen okus...pa presnovo tudi....
Aseveda.
Poleg tega je nutella (tako italijanska kot poljska) sinonim za zdravo hrano :evil:
 
Nazadnje urejeno:
Če se prav spomnim, je uradno propadel ene pet let po nakupu.
Ni pa treba veliko razmišljati da se ve, čemu so ga (tudi) kupili.


Aseveda.
Poleg tega je nutella (tako italijanska kot poljska) sinonim za zdravo hrano :evil:

korting laufa kot brand še danes

kar se tiče sinonima za zdravo hrano pa beri post od alkoholika...tisto o manj kakovostnih praških, če te nutela tolk moti
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Koerting je bil propadla firma in jo je v drugi polovici 70. let Gorenje kupil. Nekaj časa so se trudili z njegovim programom, pa ni šlo ... potem so začeli distribuitati Toshibo pod lastno blagovno znamko (Koerting), pa je šlo še slabše ... :obesise:

V vsakem primeru, ravno Koerting je vzorčni primer, ko se je na naš trg prodajalo robo, ki je bila na kontrolah kvalitete izvržena iz proizvodnje. Imam še nekje na dilah nekaj tega ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Gorenje kot blagovna znamka bi pa lahko bila še danes neprekosljiva, če bi ohranili prvotno filozofijo : inovativnost v službi vsakdanjega človeka, s popolno servisno podporo, če se zgodi napaka.

Ravno ta servisna podpora je bila biser Gorenja. Ter glavno gonilo uspešnega delovanja firme. Dokler se ni vmešala politika, s svojimi apetiti in ekonomisti.
Mali gospodinjski aparati - svetovni booom ! Iz njih je nastal zdajšnji BHS. Mlinček za kavo, ... mikser, ... multipraktik, ... vse kar danes kupiš na trgu, je zgolj kopija Gorenjevih mašinc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Gorenje kot blagovna znamka bi pa lahko bila še danes neprekosljiva, če bi ohranili prvotno filozofijo : inovativnost v službi vsakdanjega človeka, s popolno servisno podporo, če se zgodi napaka.

Ravno ta servisna podpora je bila biser Gorenja. Ter glavno gonilo uspešnega delovanja firme. Dokler se ni vmešala politika, s svojimi apetiti in ekonomisti.
Mali gospodinjski aparati - svetovni booom ! Iz njih je nastal zdajšnji BHS. Mlinček za kavo, ... mikser, ... multipraktik, ... vse kar danes kupiš na trgu, je zgolj kopija Gorenjevih mašinc.

maš popolnoma prav. preveč politike in premalo tistega za kar so bili poklicani...tudi meni je je žal.
 
Gorenje kot blagovna znamka bi pa lahko bila še danes neprekosljiva, če bi ohranili prvotno filozofijo : inovativnost v službi vsakdanjega človeka, s popolno servisno podporo, če se zgodi napaka.

Ravno ta servisna podpora je bila biser Gorenja. Ter glavno gonilo uspešnega delovanja firme. Dokler se ni vmešala politika, s svojimi apetiti in ekonomisti.
Mali gospodinjski aparati - svetovni booom ! Iz njih je nastal zdajšnji BHS. Mlinček za kavo, ... mikser, ... multipraktik, ... vse kar danes kupiš na trgu, je zgolj kopija Gorenjevih mašinc.

demz glede mlinčkov za kavo...kaj pa girmi?
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Mene pa to čisto resno zanima. Imamo koga iz gorenja, ki bi iz prve roke povedal če imamo res dve različni kvaliteti istega artikla, eno za doma (kaj je sploh doma?) in eno za tujino (kaj je tujina?)?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

demz glede mlinčkov za kavo...kaj pa girmi?

Girmi je bil od Iskre? Sem malce pozabil.
Iskra je delala generike Gorenja (je kopirala) in ni bila tako dobra - kar se tiče bele tehnike. Sam sem imel 20 let šporhert Iskra Korona, ki je bil - predvsem lep, vse ostalo pa bl tko - tko ... :zavijazocmi:.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mene pa to čisto resno zanima. Imamo koga iz gorenja, ki bi iz prve roke povedal če imamo res dve različni kvaliteti istega artikla, eno za doma (kaj je sploh doma?) in eno za tujino (kaj je tujina?)?

Koncem 70. let in skozi 80. leta ti lahko zagotovim iz prve roke. Pa ne samo za Gorenje, ampak za večino slovenskih proizvodov.
" - Eh, za doma bo že dobro :zavijazocmi: ". Medtem ko za izvoz so bile extra kontrole. Govorim za izvoz, ... na zahodni trg.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Različna kvaliteta za različne trge ni bila nobena Gorenjeva posebnost. Recimo pralni stroji so imeli za domači trg boben iz slabšega materiala, kot tisti za izvoz. Kupci so se skoraj pretepali za izdelke, ki so bili namenjeni izvozu, pa so bili zavrnjeni. Kot sem napisal, to ni bila nobena Gorenjeva posebnost. Praktično vse svetovne korporacije, recimo HP, IBM in druge, so imele izdelke slabše kvalitete za vzhodne in boljše kvalitete za zahodne trge.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
eh, zajeb v vprašanju.
Ne govorim o kontroli končnega izdelka, ampak o različnih materialih za izdelke. Se pravi če izdelki za izvod delani iz boljših komponent kot tisti za doma.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Različna kvaliteta za različne trge ni bila nobena Gorenjeva posebnost. Recimo pralni stroji so imeli za domači trg boben iz slabšega materiala, kot tisti za izvoz. Kupci so se skoraj pretepali za izdelke, ki so bili namenjeni izvozu, pa so bili zavrnjeni. Kot sem napisal, to ni bila nobena Gorenjeva posebnost. Praktično vse svetovne korporacije, recimo HP, IBM in druge, so imele izdelke slabše kvalitete za vzhodne in boljše kvalitete za zahodne trge.
Isti artikli?
Vem da so bili določeni artikli bele tehnike delani za izvoz in so imeli tudi posebne oznake. Zanimajo me isti artikli.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Sem šla pogledat na splet, od treh pralnih strojev (en najdražji in dva normalne cene) na avstrijski internetni strani od gorenja, samo tistega dragega najdemo tudi na slovenski strani.