Google Pay

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Pa preveri kje imaš nfc anteno, so nekateri že tiščali telefon tam kjer nima antene. Potem pa imaš še pod nastavitvami NFC vrsto "varnostnega elementa", pa imaš tri opcije, pa se lahko še s tistim poigraš (js sem spremenil na HCE denarnica).
 

IMark

Zelenc'
29. nov 2019
24
2
3
Od NFC nastavitev je samo tole, tudi v developer options ni nič.

Če probam prebrat brezstično kartico, mi javi "Tag not supported", če pa z kartico krožim po zadnji strani telefona pa javi "NFC read error. Try again."

Ko sem jo postavil na pos takoj zapiska in napiše samo "napaka" drugje pa "error". Res pa je da sem pa postavil telefon kar na displej pos-a, mogoče bi ga moral ob strani pos terminala, kjer je znak za brezstično.

1x bom še probal pritaknit, tam ob strani pos-a, če je mogoč to problem.

Dokler ne pride nov OP bom že zdržal brez gpay-a, tam pa upam da bo delovalo.
 

Priponke

  • Screenshot_20191203-110825.png
    Screenshot_20191203-110825.png
    575,7 KB · Ogledi: 302
  • Screenshot_20191203-105516.png
    Screenshot_20191203-105516.png
    97,1 KB · Ogledi: 310

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Pa imaš NFC vključen, ko poskusiš plačat v trgovini (glej ikono N v statusni vrstici)? Na drugi sliki je izključen.
 

IMark

Zelenc'
29. nov 2019
24
2
3
Zrihtano! App od Mercatorja je bil privzet za nfc plačila.

Zdelo se mi je da bi lahko blo neki z mercator appom, pa sem ga zbrisal, pa ponovno namestil, pa me je vprašalo če naj bo app privzet za nfc plačila, seveda sem izbral ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jest

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
V sistemskih nastavitvah imaš tudi opcijo "Tap & pay", kjer lahko nastaviš:
- katera je privzeta aplikacija za plačevanje (Payment default) in
- ali se vedno uporablja privzeta aplikacija ali ne (Use default), kjer lahko zahtevaš, da se uporabi tista plačilna aplikacija, ki je trenutno odprta (in ne privzeta).

Menda se nekatere aplikacije na nekaterih telefonih prožijo ne glede na to nastavitev. Osebno teh težav nisem imel. Za privzeto plačilno aplikacijo imam nastavljeno eno "dummy" aplikacijo, s katero se sicer sploh ne da plačevat, pred plačilom v trgovini pa vedno ročno odprem aplikacijo, s katero želim plačat (plačujem pa z več različnimi).
 

IMark

Zelenc'
29. nov 2019
24
2
3
V sistemskih nastavitvah imaš tudi opcijo "Tap & pay", kjer lahko nastaviš:
- katera je privzeta aplikacija za plačevanje (Payment default) in
- ali se vedno uporablja privzeta aplikacija ali ne (Use default), kjer lahko zahtevaš, da se uporabi tista plačilna aplikacija, ki je trenutno odprta (in ne privzeta).
Nikjer v nastavitvah ni te izbire.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz imam kot privzeto aplikacijo izbrano GPay, vendar mi ustrezni terminali zaznajo in uporabijo tudi mobilno Urbano, ne da bi odprl aplikacijo.
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Saj pravim, na mojem telefonu (in z mojimi aplikacijami) se v praksi najbolj obnese, da imam nastavljeno prioriteto na trenutno odprto aplikacijo. Takrat se mi ne oglaša niti Urbana, niti Moj M, niti katera druga aplikacija, s katerimi imajo sicer nekateri težave. Seveda moram pred plačilom vedno odpreti aplikacijo, s katero želim plačat, ampak to ni teka posebna težava. Nasprotno, všeč mi je, da imam nadzor nad tem, katera aplikacija se proži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: IMark

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pod ustreznimi terminali sem imel v mislih terminale na parkiriščih in urbanomatih, ki prepoznajo mobilno Urbano, ne da bi aplikacijo odpiral. Na štacunskih terminalih se pa seveda Urbana nikoli ne oglaša, pa tudi nobena druga razen GPaya se ne (Samsung Pay, NLB Pay, MPay, ki jih imam tudi na telefonu)
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Pol dneva se že mučim z aplikacijo za plačevanje na pos terminalih za Samsung galaxy S8.

Poskusil sem z Samsung pay, ki v slo ne dela, google pay piše da ne podpira moje naprave.....

Mi lahko katero priporočate po možnosti da dela s Revolutom?
 

IMark

Zelenc'
29. nov 2019
24
2
3
Gpay potegn dol z neta...
Pol pa naredi tak;

-v revolutu spremeni v ang naslov
-kill revolut
-nova virtualna
-naslov nazaj v slo
-dodaj kartico v gpay
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Imam težave z namestitvijo Google pay na Huawei mate 20 pro (android 10). Naj naprava ne bi bila podprta...
Ali zadeva sedaj deluje v povezavi z N26 v Slo?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Apk pure potegni app dol.
Naprava je podprta samo država ne.

N 26 ne dela. Dela pa Revoult pa wirex.
 

Podobne teme