Google in poraba baterije

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Ne bom rekel da je jabuk slab, je pa definitivno dobro marketinsko prodajan izdelek z dobro dodano vrednostjo kar se izkazuje tudi z dobickom Jabuka.
Na zalost z mojim delom ne ustvarjam take dodane vrednosti da bi si jabuk privoščil.
Pa se glede dodajanja 100 evrov vsako leto za nov (ne klump) telefon.
Tale cifra 100nevrov bo zagotovo premalo.
Na alterju za leto staro 6 dvomim da bi kdo dal 300, kaj sele 600 kot bi moral dobiti da bi 100 dal zraven za sedmico.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi izbral drugo taktiko in sicer, raje kot nižji/srednji razred bi vzel flagship predhodnje ali še eno generacijo nazaj. Če že mora biti Samsung ni treba dajati dobrih €500 za novega S7, če dobiš S6 za cca 400, S5 so pa še nižje cene. Sigurno ti bo delal več let. Če pa si pripravljen še na kaj drugega kot Samsung, so še boljše in cenejše opcije.

PS: Če pa že mora biti S v nižjem/srednjem razredu, pa izklopi avtomatske posodobitve in posodabljaj samo, če imaš težave. Ni potrebe, ne pri aplikacijah, ne pri sistemskih posodobitvah. Še vedno se da večino opravil opraviti na predhodnih verzijah + v ta razred tudi ne gre inštalirati "miljon" dodatnih appov z marketa.

PS2: ali pa vsako leto novega kitajčka
smile-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne razumete kaj me žuli.
Ja vem kaj te žuli 100€
OK ni problem eni se pač tega ne morejo privoščit nič ne rečem, toda potem si tu kjer si.
Samo na to je treba prej mislit.

Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Tale cifra 100nevrov bo zagotovo premalo.
Na alterju za leto staro 6 dvomim da bi kdo dal 300, kaj sele 600 kot bi moral dobiti da bi 100 dal zraven za sedmico.
Mislm obračaš pa besede 100 na uro.
Kot prvo sem rekel 100 do 200€.
Ja na bolhi so S6 tam 300 do 350€(ne me spet držat do € natančno) odvisno od ohranjenosti
wink-1.gif

S7 pa dobiš že pod 500€ novega da o rabljenem ne govorim
grims-1.gif

Tako da to je tam tam kot sem rekel.Ne pa mi sedaj nabijat mojo najnižjo ceno in najvišjo ceno preko operaterja
wink-1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Froci
rolleyes-1.gif

Nič ti ne pomaga premium razred, ker ti bo isto čez pol leta ali leto začel slabše delat zaradi update-ov. Tudi baterija bo zaradi tega slabše držala.
Imam samsunge od S1 naprej in je pri vsakem bilo tako. Trenutno sem na Note 4. Po pol leta začelo baterijo na polno žret, da ni držala niti 10 ur več. Polek tega sem jo moral po enem letu menjat z novo (davek quick chargerja). Si ne predstavljam, kako bo, ko po potrebno menjat baterije na modelih, ki jih predlagaš.
Imam oz. sem imel isti problem kot andy in hanzi s tem google play services. Na "premium" razredu !
rolleyes-1.gif

Proizvajalci ti z updati zjebejo telefon do te mere, da si prepričan, da je telefon zanič in da potrebuješ novega. Potrošniška družba pač
smirk-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
E vidiš, in ker stari ace noče crknit in posledicno ga jaz nocem ddati v smetnjak in samsungu (ali pa komu drugemu) dati novih xyz evrov so ga sw zjebal do te mere da najbrz kmalu niti za klice ne bo dober. Kaj sele da bi kaksno enostavno app poganjal. Ob nakupu je najbrz lahko imel nalozenih nekaj 10 takih aplikacij in je delal kolikor tekoce. Danes pa po FR ne mores naloziti nekaj enostavnih app v velikost nekaj mb, ker ti najprej updejta market v store, potem pa se services updejta do te mere da sam services zasede vec kot pol pomnilnika.
In ja, ace je pri hisi samo zato ker noce crknit. Otroci ga imajo za "vesele'. Mogoce bi se ga dalo tudi za kaj bolj pametnega ponucat ampak....
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Ja, veliko je odvisnikov od updateov, eni celo zbolijo, če jih ne dobijo med prvimi
smile-1.gif
Malo nas je, ki pred potrditvijo preverimo changelog in se na podlagi tega odločiš za nadgradnjo.

Quick charge ni kriv za izgubo kapacitete baterije, sploh pa ne v enem letu, se pa strinjam, da so nas žejne peljali čez vodo s temi nezamenljivimi baterijami ...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.833
211
63
Slovenija
imel sem s5, star dve leti, prodal za 200€, telefon pa kljub starosti odličen. vrhunski zaslon, baterija cca 2 dni, dober fotoaparat. Za ta denar nimaš kaj razmišljati. Enega poznam ko ima še S2, 5 let starega. Baterija še vedno drži 2 dni+. in še vedno normalno dela. Pač 2 x letno se naredi wipe cache, pa je.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
Froci
rolleyes-1.gif

...
Pa ti pojma nimaš.Če si ti nesposoben vzdrževat svoj telefon ne sodi še vse ostale po sebi
grims-1.gif

Eni in isti imajo imate ene in iste probleme.Čudno kaj ne
17758-icon_confused.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
A lahko napišeš kako se vzdržuje telefon? ALi pa daš link,
Za začetek mi napiši, kako zbrišem samsungove programe katere ne potrebujem in kako ustavim upgrade programov. Ker te upgrade bom ustavil na vseh pametnih telefonih v hiši.
In ne se hvalit kako dolgo zdrži baterija. V predalu "vsaka" zdrži en teden tudi na klump telefonu, ki jih na bolji za nekaj 10 evrov dobiš na tone. Dokaz imaš na eni od prejšnji strani. Isti telefon lahko zdrži en teden, po namestitivi googlove aplikacije pa nekaj ur.

Ko pa se telefon uporablja še za kaj drugega kot za dva kratka klica dnevno pa ti S3 neo star manj kot dve leti spraznim v dveh urah.
In ja verjamem da bi tudi ta S3 neo lahko zdržala precej več. Enkrat bo doživela factory reset pa bo tudi najbrž še zdržala baterija cel teden v predalu.

Pa kot sem primerjal ni veliko razlike med klump s3 neo in premium s3.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Tebi oziroma tvojim telefonom ni pomoči so prežveti projekt kot sem rekel kupi si če že hočeš samsunga od S6 naprej ali od Note 3 naprej. Tisti s3 in podobno je pa samo za kašen rezervni telefon je pa res veliko boljši od ACEa.
Sorry to je samo moje mnenje.
Dobiš pa tudi kakšne recimo nexus5 za male pare in je še vedno odlično delujoč telefon. Samo moraš pač malo vedet kaj kupuješ.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Po podatkih ni ravn razlike za raketo, raketa je najbrz zaradi tega, ker je bil obstojefi s3 zabasan s precej nesnage (kot ie tudi moj najbrz kljub cc cleanerju... ) Ko b naredil factory reset na s3 bi najbrz bilo manj razlike..
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.885
687
113
Da se boš znebil samsung programov si boš verjetno moral naložiti custom rom ali pa si pomagat z rootom naprave.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.514
290
83
O verjemi da je velika razlika med S5 Neo in S3.. Po 5 mesecih uporabe dela enako hitro kot prvi dan a S3 je že ponavadi štekala po tolkih mesecih..

Kupil sem jo prek Telekoma Slovenije pri programu zvestobe za ceno 384 eur .. Mesečno dam 16 eur odplačujem ga na obroke brez obresti. Drugače je redna cena 449 €
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Ja samo to je spet "klump" telefon, tako kot je s3 neo bil pred dobrim letom in pol. (no klump je postal sedaj če si prav razlagam)
Je pa res da je bil s3 neo pol cenejši od tvojega. Saj najbrž bo tudi še tvojemu cena padla.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.514
290
83
hahah klump telefon..
hysterical-1.gif


S3 Neo je že klump če ga samo primerjam z S3 I9305
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Ko bo, s7neo zunaj bodo tudi za s5neo pisali da je klump
wink-1.gif

Poleg tega je cena se kar "postena". Cakam na kaksen klump "med korenjem" za ceno okoli 200 evrov. S triletno garancijo po moznosti.
 
Nazadnje urejeno:

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.514
290
83
To je pač tvoje mišlenje ... Sam ga mam 5 mesecev in vem da ni klump od telefona. Dela tekoče brez zatikanja itn.. Kar za S3 ne morem trdit posebi za prvo S3 verzijo I9300 in Neo verzijo...

Ker sem mel S3 I9300 verzijo in zato vem kak je delovala po 5 mesecih uporabe itn.. A S3 Neo ni nič drugačen od I9300 itn..