Google in poraba baterije

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Za tole sigurno ni kriv Google ali Android sistem, ampak Samsung in njihov "update" !
Nesi na servis in daj tistih 20-30 EUR ali pa vrži stran in nabavi nekaj novega, verjetno te ne bo prišlo dražje od pizze in nekaj pirčkov, če boš spet nabavljal budget cenovni razred :)
In ja, tole ne bi bila resitev problema. Toliko o tvoji sigurnosti.
Bil pa je kriv updejt. Vendar ne samsungov.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Ok, se posipam s pepelom, sedaj pa razloži nam laikom, zakaj problemi samo pri tebi in ne tudi pri drugih, če je napaka pri Googlu. A Google lansira posodobitve za vsak brand posebej?

Lahko tudi kdo drug odgovori, ki je doma v teh vodah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Ne vem.
Zakaj pa bi bilo samo pri samsungu. A je moj telefon drugacen od sosedovega ki je isti model.
Vcasih so bili updejti povezani tudi z operaterji.
Poleg tega je na slikah jasno razvidno da je najvecji porabnik baterije google in ne samsung. Vsaj tako je pisalo. Zakaj bomo potem tezavo iskal v samsungu.
In ce sem googlov program odstranil, potem je bilo z baterijo ok.

In Andy je imel zelo podobno tezavo, oba sva jo dobila priblizno istočasno. Je pa res da verzija programa ki je njemu resila problem, ga meni ni in je bila potrebna se en popravek.

Tudi jaz sem totalni laik tule. Ko je treba vleči programe z neta in se ukvarjati z njihovo instalacijo ki obsega kaj vec kot accept, next ter done sem ze cagu fant.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.015
1.120
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Ok, se posipam s pepelom, sedaj pa razloži nam laikom, zakaj problemi samo pri tebi in ne tudi pri drugih, če je napaka pri Googlu. A Google lansira posodobitve za vsak brand posebej?

Lahko tudi kdo drug odgovori, ki je doma v teh vodah.

Ravno zato, ker posodobitve niso za vsak brand (oziroma celo model) posebej, se lahko zatakne le pri določenih modelih. Ker gre pač ze en generičen OS; ki mora laufat na kopici različnih harverov. Kot Winsi, recimo.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Thnx. Razumem zdaj.
Samo pol so pa pri Googlu carji, pride občasno do malček več problemov kot pri Jabki in glede na napisano veliko manj problemov, kot jih ima MS, samo da morata slednja dva poskrbeti za manj naprav kot ima povprečen človek prstov na obeh rokah
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.015
1.120
113
www.adriamedia.si
No ja, moraš vedet tudi, da Google updejte da proizvajalcem, ti pa potem bolj ali manj uspešno prilagodijo svojim modelom. Ravno zato nekateri modeli dobijo update ali nove verzije OS kasneje ali nikoli, nekateri pa dobijo jako pofavlane stvari, ker proizvajalci svoje sranje not dodajajo. AMpak taka stvar, kot je GP services, je pa generična za vse modele.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Saj ravno to je zanimivo, da gre za generično stvar in večina nas nima problemov, se pa vedno najdejo nesrečneži, ki imajo probleme in včasih, ko malo gledaš poste za nazaj so ponavadi eni in isti, ki imajo probleme
smile-1.gif


Kako je pa s tem pri Androidu, če sam nalagaš/spreminjaš rome, kernele, etc. in greš nato nazaj na original, lahko ostanejo kakšne smeti za tabo, ki pozneje vplivajo na probleme z updati ? To sprašujem zato, ker sem svoj WP PC nadgradil na 10-ko, nato sami problemi in šel downgradat zadevo. Kasneje opazil, da so ostale smeti od 10-ke, zato naredil clean instal na 8.1 in sedaj spet vse dela bp. S telefoni pa od prvega Android naprej, Gingerbread, še nisem imel problemov in upam, da tako tudi ostane
smile-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.505
5
38
KSZ: jst te moje hebe porabe res ne razumem več
frown-1.gif
.
2460263-Screenshot_2016-07-29-19-01-49.png
 

Priponke

  • 2460263-Screenshot_2016-07-29-19-01-49.png
    2460263-Screenshot_2016-07-29-19-01-49.png
    112 KB · Ogledi: 200

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.350
962
113
Titograd
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Google je dal ven Google Play Services update 9.4.52, ki uredi high cpu load za Google Play Services.

Hanzi, pusti, da se telefon nadgradi na to, zadnjo verzijo Google Play Service-v in poročaj, če je zdaj ok.

Meni ravno ta verzija žre baterijo. Kaj ste pogruntali, kaj se da narediti? Mam android 6.0.1
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Sem v preteklih dneh tudi jaz zasledil na s3 neo z 4.4.2 da ta verzija pozre nekaj % baterije. Sicer ni kriticno, ampak...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.505
5
38
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
KSZ: jst te moje hebe porabe res ne razumem več
frown-1.gif
.

Zdaj sem nekaj pogruntal kaj ga serje tale moj Gigabyte Guru G1 glede porabe baterije. Namreč, do sedaj sem ga vedno polnil ponoči, pač zjutraj baterija 100%, čez tri, štiri ure pa že na 20% recimo... Sem vedno mislil, kaj za hudiča mi kuri baterijo, dobro saj ga kar dosti uporabljam, pa wifi pa net in to samo vseeno mi je bilo čudno. Zdaj sem si pa tri dni vzel čas čez dan in spremljal polnjenje, probal original polnilec pa še dva druga in ugotovil, da telefon kaže kot da se napolni iz 20 ali 10% na 100% v kakih 20ih minutah... Se pravi, fon "misli", da je poln pa v bistvu ni to nič, saj se ne more v tako kratkem času nafilat, zato pa potem tako hitro "pokuri" teh "navideznih" 100%
frown-1.gif
. Kaj bi lahko tu naredil, oz. kaj bi to bilo narobe?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.505
5
38
Še ena fora za konec... Zdaj sem ga iz 100% skuril do konca, pri nekje 10% baterije se je res ustavil, sem vključil svetilko, svetlost zaslona do konca, pa še muziko na zvočnik, res sem ga hotel spraznit, dokler se sam ne ugasne... Se je, ampak, ko sem ga dal na polnilec se je čez pol minute prižgal tisti indikator polnjenja in je TAKOJ pokazal napolnjenost baterije 22%. V manj kot minuti... Se pravi, nekaj je v ku.r.cu
wink-1.gif
.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
menjaj baterijo

+ ne filaj več čez noč oz ko je baterija polna, še bolje pa malo prej, telefon odklopi.

Vse te fore pri litijevih baterijah več ne veljajo

ravno to kar @srv omenja je začelo krožit po netu.

jst ga vsak večer priklopim na polnilc ne glede na to kolk % ima in se fila do zjutri. Pa mi baterija po 2 letih od prvega dne drži približno enako.