Golf 4, rele za vklop kratkih luči - napaka

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
imam en majhen problem.

Zanima me kje se nahaja rele ki skrbi za vklop kratkih luči, ker se mi namreč ko vklopim pozicijske zraven vklopijo še kratke luči.

Se to že nahaja v stikalu ali kje pod volanom?

Golf 4 l.2003.

Lp
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
V stikalu je vseskupaj ja. Stikalo pa vzameš ven tako, da ga stisneš not in 'prižgeš luči'. Notranjost stikala pa izgleda takole...
182958-19045PICT6980.jpg
 

Priponke

  • 182958-19045PICT6980.jpg
    182958-19045PICT6980.jpg
    40,2 KB · Ogledi: 426

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
odlično, bom čez vikend malo razstavil stikalo pa da vidimo če je kje kratek stik!
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Zadeva je blazno problematična za razstavit. Jaz sem se mučil vsaj eno uro, da sem ugotovil kako dobiti narazen vseskup. Je že več kot 3 leta od takrat, ko sem to delal. Rabiš pa une čist tamale izvijače in pa čas, da ugotoviš kje vse so ti mali zatiči, ki držijo skup celo zadevo.
Kaj bolj uporabnega ti ne vem svetovat.

Ko dobiš narazen, bodi zelo previden da ne boš zvijal tistih bakrenih 'palčk', ki vzpostavljajo stik (slika 1). Ker drugače jih ne boš več spravil v pravilno lego. Verjetno boš moral sčistit ravno pod temi palčkami (vsaj meni se je tam pojavila stopljena plastika, ki je ovirala stik).

Upam da ti uspe .
Pri meni je 'popravljeno' stikalo delalo potem še 2-3 mesece, potem pa sem vseeno moral kupit novega (za 50 EUR sem dobil malo rabljenega, novo pa stane okoli 100 EUR).
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Update:

Stikalo ni bilo problem, sem danes poizkusil z stikalom od kolegovega Golfa, simptomi so enaki.
Moje stikalo na njegovem avtu dela BP, njegovo pa na mojem tudi naredi napako.
Poizkusil sem tudi druge žaromete (če bi slučajno bilo z mojimi kaj narobe).

Torej je problem nekje v napeljavi oz, nekje mora biti stik ali kaj podobnega.

Še mogoče kakšen nasvet?
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Probelm rešen.
Sem pogledal pod volan in ugotovil da imam vgrajeno sledečo zadevo (verjetno še od prejšnjega lastnika vozila)

lucko.jpg


Lučko je naprava, ki vam bo avtomatsko vključila luči vašega vozila, kadar ga boste vžgali. Ko pa se boste ustavili in ugasnili vozilo, se bodo tudi luči avtomatsko izključile. V napravi je tudi elektronika, ki vam bo samodejno vključila in izključila varnostne utripalke pri vzvratni vožnji.


Verjetno se je pokvarila in je bila razlog napake, po odstranitvi dela vse bp!
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Tale modul je skret od skreta!!!
jezen.gif


Človeku iz enega drugega foruma je šla na polotu k vragu 2x v dveh letih; znani so problemi s tem modulom, ki so ga serijsko vgrajevali v twingote itd.
crazy1.gif