Polo 2010 - ročica za vklop dolgih luči

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
a je imel že kdo podobno težavo, zadeva kar naenkrat nehala delati, blendanje dela, vklop dolgih luči pa ne, vse ostale funkcije ročice prav tako delajo...

seveda sem na servisu kupil novo, me pa vseeno zanima, ali ima še kdo podobne težave, po tujih forumih berem, da so modeli 6N in 6R imeli veliko težav s tem, na servisu so me gladko odpikali, da to pač tak je, in da elektronika pač crkne...

avto nima 30k km, in je star dobre tri leta... meni se to ne zdi normalno da crkne stikalo za vklop dolgih luči, saj bi ta stikala vendarle naj bila izdelana za vklop/izklop, ali?

strošek z menjavo skoraj 130 EUR, od tega stikalo 100 EUR, pa tudi ni zanemarljiv

pa to ni prvi lapsus pri tem avtu... pregovorna VW kvaliteta pač... 2x zvočnik, 1x cev za klimo, ki je spuščala na pregibu, torej očitna napaka proizvajalca, sicer smo te zadeve rešili v garanciji in kulanci, pri stikalu pa so na servisu ostali neomajni, in sem moral plačati
tongue-1.gif


vw verjetno nikoli več, bo treba še katero drugo znamko probat (KIA ? :D)
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Fiata probaj pa boš potem rekel; blažen VW:D:D Drugače je pri meni isto ročka crknila pri 4 leta starem Grande-ju, menjava 150€.... Ampak pri meni ni bil problem da dolge luči niso delale, ampak so mi luči kar ugašale... Kot da nebi bilo stika. Ni bilo ravno prijetno ponoči se peljati domov, pa ti za trenutek ugasnejo luči v ovinku:S
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
a je imel že kdo podobno težavo, zadeva kar naenkrat nehala delati, blendanje dela, vklop dolgih luči pa ne, vse ostale funkcije ročice prav tako delajo...

seveda sem na servisu kupil novo, me pa vseeno zanima, ali ima še kdo podobne težave, po tujih forumih berem, da so modeli 6N in 6R imeli veliko težav s tem, na servisu so me gladko odpikali, da to pač tak je, in da elektronika pač crkne...

avto nima 30k km, in je star dobre tri leta... meni se to ne zdi normalno da crkne stikalo za vklop dolgih luči, saj bi ta stikala vendarle naj bila izdelana za vklop/izklop, ali?

strošek z menjavo skoraj 130 EUR, od tega stikalo 100 EUR, pa tudi ni zanemarljiv

pa to ni prvi lapsus pri tem avtu... pregovorna VW kvaliteta pač... 2x zvočnik, 1x cev za klimo, ki je spuščala na pregibu, torej očitna napaka proizvajalca, sicer smo te zadeve rešili v garanciji in kulanci, pri stikalu pa so na servisu ostali neomajni, in sem moral plačati
tongue-1.gif


vw verjetno nikoli več, bo treba še katero drugo znamko probat (KIA ? :D)

to da ne dela preklop med dolgimi in kratkimi lucmi je drugace domena renaultov oz valea. pa ja niso zaceli valeo stikala vgrajevati tudi v vw? katere znamke je stikalo, ki si ga kupil na servisu?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Poden, se strinjam. Na 20 let starem bemflu to ne crkne (pa je jasno, da bemvejaši Lichhuppe rabijo v več velikostnih razredih pogosteje
grims-1.gif


Torej, zdaj si zamenjal ročko, in nimaš druge, avto mora od hiše
cheer.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
a je imel že kdo podobno težavo, zadeva kar naenkrat nehala delati, blendanje dela, vklop dolgih luči pa ne, vse ostale funkcije ročice prav tako delajo...

seveda sem na servisu kupil novo, me pa vseeno zanima, ali ima še kdo podobne težave, po tujih forumih berem, da so modeli 6N in 6R imeli veliko težav s tem, na servisu so me gladko odpikali, da to pač tak je, in da elektronika pač crkne...

avto nima 30k km, in je star dobre tri leta... meni se to ne zdi normalno da crkne stikalo za vklop dolgih luči, saj bi ta stikala vendarle naj bila izdelana za vklop/izklop, ali?

strošek z menjavo skoraj 130 EUR, od tega stikalo 100 EUR, pa tudi ni zanemarljiv

pa to ni prvi lapsus pri tem avtu... pregovorna VW kvaliteta pač... 2x zvočnik, 1x cev za klimo, ki je spuščala na pregibu, torej očitna napaka proizvajalca, sicer smo te zadeve rešili v garanciji in kulanci, pri stikalu pa so na servisu ostali neomajni, in sem moral plačati
tongue-1.gif


vw verjetno nikoli več, bo treba še katero drugo znamko probat (KIA ? :D)

to da ne dela preklop med dolgimi in kratkimi lucmi je drugace domena renaultov oz valea. pa ja niso zaceli valeo stikala vgrajevati tudi v vw? katere znamke je stikalo, ki si ga kupil na servisu?

Kje si pa to pobral. 7 renojev je bilo in en je še pr meni, pa še 4 pr fotru, pa prvič kej takega slišim, kaj šele, da bi se zgodilo.

Avtorju teme. [cenzura] ga, je to pač hiba nekega modela. Vsi jih imajo nekateri takšne, drugi drugačne. res ni poceni za kos plastike, ampak to je še najman. Hujše bi bilo če bi hiba naredila avto nevozen, potem maš pa pizdarije z asistencam itd. Kako se pa na to odziva trgovrc/servis/uvoznik in njegov odnos do strank je pa druga pesem.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.968
5.395
113
Kulanca da te ljubim kulanca
smile-1.gif


Mam obcutek da so to besedo tud razvil pr VAGu.....poznam jo odkar majo koLegi švabawagne
hysterical-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
Vidim da zadeve se vedno niso postimali.mi smo jo redno menjavali vsako leto v garancijskem obdobju.vsakic je crknila prej kot v letu.prva je zdrzala mislim da ravno 3 leta.