Covid-19 Globalna recesija 2020

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Jp, sem bil malo vecji optimist pa sem malo obrnil plosco... Cakam se 1 rukar navzdol ko bo folku v zda postalo jasno da so dejansko bolj Italija kot kaj drugega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
No jaz sem DOW pričakoval pod 20k vendar gre lahko še nizje. Če pogledamo kako so se v ZDA lotili reševanja zadeve in kako njihovo zdravstvo deluje, ter prenapihnjeni trgi...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Margin calli so se že izpeli, ETFji so prodali kar so mali vlagatelji panično vnovčevali, poleg tega je FED vzpostavil odkup VSEGA kar leze in gre tako da market makerji ne bodo imeli problemov z likvidnostjo, v teoriji... bomo videli. Načeloma bi moralo zlato in srebro ob takem stimulusu zrasti kar krepko v tem letu.

Bomo videli, se mi nikamor ne mudi, niti rabim ne :)
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Rastejo delnice in zlato... Hmm... Jaz bi rekel, da ob kaki korekciji borze se lahko zlato malo potegne? Srednjeročno pa ne tolko... Jaz sem ga danes šortnu :)
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
825
495
63
Tole napihovanje ki se dogaja zadnje dva tedna je pomoje balonček, dviganje cen brez realne osnove in samo na podlagi trenutnega optimizma -kot posledica bilijonov dolarjev spuščenih v obtok.
Ta teden in naslednji teden pridejo prva poročila večjih gospodarstev in bo optimizem morda izpuhtel... ker dejstvo je, da se bodo posledice na trgu poznale še nekaj časa in ni nobene osnove za take cene na trgih VP. Pa če dodaš še nafto, ki je še komaj nad rentabilno ceno, dodaš mirujoča letalska podjetja na robu propadanja, trg nepremičnin tudi stoji in bo še nekaj časa stal-kar bo povzročilo padanje cen, lahko se bo vse skupaj selilo še na bančni sektor... skratka indeksi bodo lahko še padali.

A imamo kakšnega ekonomista tukaj, ki se malo bolje spozna na inflacijo, ki nas še čaka zaradi vsega tega tiskanja denarja?
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
825
495
63
Zlato pomoje ni balonček, ljudje selijo sredstva v tradicionalno stabilne “valute” za čas dokler se stvari ne razčistijo.

Jst sm recimo večino sredstev premaknil v obvezniške sklade. Kar pa pomoje ni ok v primeru inflacije...ne vem.

Zlato bi pomoje zlahka prebilo 2k če pride do panike. Tale čorba ki se kuha je sestavljena iz večih sestavin.
Ne pozabit kaj se dogaja z nafto, veliko gospodarstev sloni na prihodkih od izvoza nafte...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...A imamo kakšnega ekonomista tukaj, ki se malo bolje spozna na inflacijo, ki nas še čaka zaradi vsega tega tiskanja denarja?
mah, jest naj bi bil en tak mali ekonomističek in pravim, da se je inflacija že zgodila, samo v obliki višjih cen pa k nam pride "malo" z zamikom o_O ...ko gre ta koronitis malce mimo, bodo pa talali poceni kredite folku etc. in kasneje se bo pa zgodilo ... (nadaljevanje naslednjič) . ..:zardelalter:
------------------------------------
" ... Err. - System Overload - ReBoot Matrix - 3-2-1 ..." :jezen:
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.143
1.183
113
Moje mnenje, da se svet pelje v recesijo in depresijo. Trenutno mislim da nekateri želijo z višanjem cen poloviti kar se še da, potem pa zaradi konkurence in cenene vzhodne delavne sile, prestrukturiranja trga in načina prodaje, pričakujem deflacijo.
Kam nas bo, in svet, pa ta pripeljala, je pa uganka. Upam da ne v hiperinflacijo in v kake druge neumnosti, odvisno od tega kdo državam denar posoja, kolk močan je in kake interese ima.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
825
495
63
Moje mnenje, da se svet pelje v recesijo in depresijo. Trenutno mislim da nekateri želijo z višanjem cen poloviti kar se še da, potem pa zaradi konkurence in cenene vzhodne delavne sile, prestrukturiranja trga in načina prodaje, pričakujem deflacijo.
Kam nas bo, in svet, pa ta pripeljala, je pa uganka. Upam da ne v hiperinflacijo in v kake druge neumnosti, odvisno od tega kdo državam denar posoja, kolk močan je in kake interese ima.

Inflacija vpliva tako na rast cen dobrin, po tej logiki pa tudi na rast cen VP... a bi lahko z ekstra tiskanjem xy bilijonov $ (helikopterski denar ipd) umetno vzdrževali in pa celo napihovali vrednosti na borzah in s tem tudi optimizem, vse to samo zaradi strahu pred kolapsom? Če tako gledaš je to lahko neka kratkoročna in bizarna rešitev, ki bi se jo lahko poslužili naskrivaj samo zato, ker je FOMC zmanjkalo klasičnih instrumentov za spodbujanje ekonomije...lahko pa da pretiravam?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ja, če jo jutri vzameš ti celo še plačajo - 25 USD za vsak sod, ki ga vzameš.
Čudni časi so :sprasujemse:...
oil1.JPG


Edit:
Zdajle ti plačajo že 30 USD za vsak sod, ki ga vzameš.
Se je podražila, oz. pocenila, oz... :sprasujemse: :nigladek::evil::valjamse::bonk:
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

Oakey

Majstr
3. feb 2016
825
495
63
Tole kar si ti gledal je napačna tabela...gledal si terminsko pogodbo, ki je ravno danes potekla oz. je bil danes t.i."rollover" datum... Na današnji dan se praviloma ne gleda več majskih terminskih pogodb ampak že za junijske.


V seznamu si poglej kakšno oznako ima junijska terminska pogodba. Trenutna cena nafte je okoli 21$/sod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak