Pet razbitih kamer - dokumentarec

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
je kdo gledal včeraj tale dokumentarec?

http://www.siol.net/scena/film/recenzije/2013/03/ocena_filma_pet_razbitih_kamer.aspx

ker sem sicer tole situacijo - Palestina - Izrael - sprva opazoval samo od daleč se nisem nikoli kej dost zares ukvarjal s tem... Ampak včeraj, ko gledaš prave posnetke in ne kakšnih zrežiranih iz hollywooda, me je res kar malo stisnilo kaj se dogaja tam dol. In tako tudi bolj "razumem" razne samomorilske napade, k jih palestinci izvajajo...

Vglavnem, zgodba govori o enem moškem k z domačo kamero snema vse dogodoke v vasi... Počasi pridejo Izraelci s tistimi svojimi "naselji". Pa potem postopoma vedno več nasilja nad protesniki in potem čedalje več naselji. Pol so jim postavili ograjo, katero je sodišče ukazalo podrt, ampak so 1 mesec kaseje dobili betonski zid. Skratka v vsej tej zgodbi me je zanimalo, zakaj se palestinici malo bolj ne organizirajo in si naredijo kakšno gverilo, da bi malo pritisnili na izraelsko vojsko? Ker vsi protesti in žrtve so bile zamanj, če se jim vojska samo smeje in jim še naprej jemlje zemljo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Težko bo po moje to s konkretnejšim uporom. Izrael je (predvsem ob pomoči ZDA) en največjih izdelovalcev orožja in Palestina bi se lahko pošteno ubranila oz. napadla le s pomočjo sosednjih muslimanskih držav, kar pa bi prineslo samo večji konflikt in še kak nov Afganistan ali Irak.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Itak se ve, da so Zionisti točno tak sranje kot tisti sveti muslimanski teroristi. Orenk nacionalistični gnoji.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Težko bo po moje to s konkretnejšim uporom. Izrael je (predvsem ob pomoči ZDA) en največjih izdelovalcev orožja in Palestina bi se lahko pošteno ubranila oz. napadla le s pomočjo sosednjih muslimanskih držav, kar pa bi prineslo samo večji konflikt in še kak nov Afganistan ali Irak.

Pa saj so poskušali s pomočjo sosednjih držav... večkrat. Posledično so bile sosednje države vsakič malo zmanjšane in ponižane.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Primer Palestine je sila zapleten (zaradi ekstremizma na obeh straneh), v principu pa so Palestinci zajebali, ker leta 1947 niso sprejeli načrta ZN za delitev Palestine na judovski in 'palestinski' del (danes je seveda lahko biti pameten). IMO bi bila edina pravična rešitev takrat, torej po 2. sv. v., Palestinska država s priznano judovsko manjšino - denar je bil seveda na strani Judov, tako da je bil takšen predlog viden kot ekstremističen in torej sploh ni bil opcija.

Takrat je bilo 67 % prebivalcev Palestine muslimanov, ostalo pa so bili Judje, po načrtu ZN pa bi Palestinci dobili manjši kos zemlje (56 % bi dobili Judje, zaradi pričakovanega navala evropskih Judov, ostalo pa Palestinci). Danes se Palestinci pogajajo zgolj za Zahodni breg, Gazo in Vzhodni Jeruzalem (manj kot 30 odstotkov ozemlja celotnega Izraela). Poleg tega je bilo v načrtu ZN predvideno, da Jeruzalem in Betlehem postaneta no man's land.

Je pa primer sila zapleten, če ga pogledaš celostno: do konca 1. sv. v je npr. na ozemlju Palestine živelo zgolj 8 odstotkov Judov, nato pa se je odstotek pričel večati, saj so Jude najprej na veliko pričeli preganjati v carski Rusiji, nato se je pridužila še ostala Evropa.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
nič ni zapleteno. židom so dajali sirsko ozemlje, da bi se še dodatno širili so naredili neko umetno tvorbo palestino in jo tako šibko rezali kot torto in dajali eni drugi imetni tvorbi izraelu.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Pa kako je to mogoče, da oni vsemogočni pustijo, da se taki grehi dogajajo v Jezusovem rojstnem kraju?