Covid-19 Globalna recesija 2020

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
Uuupppsss....:oops1:
pmi.JPG
 
  • Wow
Reactions: gas

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
to je logično da bodo vsi kazalci na dnu oz. obrnjeni v negativno smer. Meni je bolj fascinantno stanje na trgu VP, kako so lahko vrednosti tako vzdrževane.... kake 2/3 gospodarstva na celem planetu je skoraj v mirovanju, delnice pa kar harajo in so šele na -15% od najvišje letošnje točke. Od kje jim tak optimizem? A se res računa na takojšen 100% zagon gospodarstva, ko bo konec tega Covida in od tukaj računica, da ne bo hude krize? Špekulanti pomoje ne držijo teh vrednosti tako visoko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.844
113
pri taščici
Itak zagon, poglej MC Donaldse
Narod je 2 mesca pospravljal stanovanja in polnil kante za smeti, sedaj bo treba nazaj filati stanovanja. Kako drugače kot s kupovanjem
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
@Oakley
To tudi meni ni jasno... ...se malo tolčem po glavi, da konec marca nisem kupil kakšnih skladov in bi "z lahkoto" zaslužil kakšnih +20%, a zdaj je kar pač je... ...reaity check nas po moje še čaka.
.
Hanzi
Če bomo konec leta pod 150.000 registrirano brezposelnimi jo bomo še dobro odnesli.. ...nekaj je MCD drugo pa kupiti nov stanovanje, avto, belo tehniko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.844
113
pri taščici
Če ne bo neke inflacije,.potem bo določene Slovence resevalo tistih 20mrd ki jih imamo nekje po.bankah. (poleg borze in ostalih oblik varčevanja)
Če sem prav razumel članke iz pred časov.
Ker to spet ni tako malo denarja.
Zdaj je samo odvisno koliko bodo ti sparovni Slovenci pripravljeni se posloviti od teh prihrankov na račun "luxuza" .
Če pa bodo iz teh prihrankov kupovali star kruh po polovični ceni, bo pa kriza.
Predvsem za trgovce, ker proizvodnje za končne kupce itak nimamo veliko.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Auč...
Brace for impact? :oops1:
Poglej priponko 33057
.
Borze in vrednostni papirji pa... ..."ko, da nije ništa?" :sprasujemse:

Pa sej to je pričakovan graf, to je logično če pošlješ domov 3/4 ljudi in ustaviš gospodarstvo. Borze bodo zanihale ob rezultatih potem, ko se bo gospodarstvo spet zagnalo in je vse odvisno od tega kako hitro bo šla ta krivulja nazaj na prejšnje stanje. Če bo šlo prepočasi, bo to vidno tudi na borzah.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Pa sej to je pričakovan graf, to je logično če pošlješ domov 3/4 ljudi in ustaviš gospodarstvo. Borze bodo zanihale ob rezultatih potem, ko se bo gospodarstvo spet zagnalo in je vse odvisno od tega kako hitro bo šla ta krivulja nazaj na prejšnje stanje. Če bo šlo prepočasi, bo to vidno tudi na borzah.


Tudi brez korone se je je čakalo sedaj par let naslednjo krizo.

Borze pa že davno nimajo nobene povezave z dejanskim stanjem. Glede, da nihajo glede na Trumpove twitte.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
To je kot bi heroinski odvisnik med delirium tremensem izjavil, da naj si sedaj dohtarji pa zagovorniki zdravega življenja pogledajo, kako gre brez doze.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Tudi brez korone se je je čakalo sedaj par let naslednjo krizo.

Borze pa že davno nimajo nobene povezave z dejanskim stanjem. Glede, da nihajo glede na Trumpove twitte.

To ljudje govorijo ze lih kakih 100 let...

A so mele povezavo z dejanskim stanjem, ko so v skoraj dveh tednih padle za 30%, se preden se je svet kao zaustavil?

Saj je simpl.. Borza gleda kar nekaj mesecev v prihodnost + da je zivcna ko pes na sprehodu ko voha samice...
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Tele vrednosti na borzah, že od prejšnje krize nimajo nekih realnih osnov. Svet je, še posebno ZDA, napumpal enormno količino denarja na trg, ki pa se ni prelil v gospodarstvo ampak na borze in špekulacije.
Glede situacije na borzah, sem prepričan, da se bo striženje kmalu začelo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
.Glede situacije na borzah, sem prepričan, da se bo striženje kmalu začelo.

Si me spomnil na davno leto 2008....o krizi smo govorili ko o coroni novembra....

Ampak glej ga zlomka....tolk klicev od ljudi ki jih nisem poznal (da cifro kak znanec/"kolega" samo da, se znebi akvitizerja) nisem imel nikoli....

Bil celo na enem "amway alike" meetu kjer smo poslušali pravljice...

Tko da zdaj vem da ko se začnejo take aktivnosti....under 30's mulci v hlačah na rob in v Beli McDonald's srajci ki se na meet pripeljejo z (rentanimi) MB/BMW ji bo "gužva" dost kmalu...

Vzporedno samo še spremljat začneš cene pokalic in fižola za njih in ti je jasno vse...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Vsak ima svoj pogled... Lahko mi tu v nedogled pametujemo kaj je s FEDom in borzo... In kaj je realno in kaj ni...

Medtem pa je od 2009 do 2019 borza poletela...
In podobno bo tudi v naslednjih letih...

Za ves svetovni puf pa je itak jasno da ga nikol noben nebo vrnil...