Covid-19 Globalna recesija 2020

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Seveda. Kar pa ne spremeni dejstva, da si pri delnici lastnik nečesa, pri kriptu pa se zanašaš samo na kolektivno zaupanje v vrednost tiste cifre.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...ne vem kako morebitni "helicopter money" ne bo povzročil inflacije...
"helicopter money" JE že INFLACIJA ... tudi QE isto, pa zdaj ECB predvideni Corona Bonds bojo enako - Ursula v.d.L.
(whatever it takes) ... Suspenzija pakta za stabilnost, pumping "funny money" ... dvig cen pride z zamikom, ker se vrednost Fiat valut zniža ... išči Topčiderska tiskarna l.91, vdor v YU monetarni sistem ... to je isto, danes še bistveno lažje ... :zmaga: ..
------------------------------------
" ... "Please, NO More Political PROPAGANDA" ! ..." :jezen:
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

Oakey

Majstr
3. feb 2016
825
495
63
"helicopter money" JE že INFLACIJA ... tudi QE isto, pa zdaj ECB predvideni Corona Bonds bojo enako - Ursula v.d.L.
(whatever it takes) ... Suspenzija pakta za stabilnost, pumping "funny money" ... dvig cen pride z zamikom, ker se vrednost Fiat valut zniža ... išči Topčiderska tiskarna l.91, vdor v YU monetarni sistem ... to je isto, danes še bistveno lažje ... :zmaga: ..
------------------------------------
" ... "Please, NO More Political PROPAGANDA" ! ..." :jezen:

OK spajky, zdaj pa vprašanje vezano na vrednostne papirje. Kako bo helikopterski denar vplival na vrednosti delnic in kako na obveznice? Kaj od tega je v teoriji potem boljša naložba za primer izvedbe helikopterskega denarja?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kaj od tega je v teoriji potem boljša naložba za primer izvedbe helikopterskega denarja?
predčasna prodaja "papirjev" in nakup njive ... pa fizičnih plemenitih kovin v različnih "apoenih" ... pravkar na TV3-medias : https://www.imdb.com/title/tt1332128/ ... vklopi ogled za nazaj ... :zardelalter: ...

Fantek, kaj boš pa ti ko boš velik :sprasujemse: ... Jaz ću bit vede... vede... ma ... Baba Vanga :eek: ...
------------------------------------
" ... "Please, NO More Political PROPAGANDA" ! ..." :jezen:
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Glede na dogajanje in lansiranje nekih mini dobrih novic bi lahko bil danes dan, ko smo na dnu. Seveda to ne pomeni, da je vsega konec, ampak borza itak gleda v prihodnost in je večina že vkalkulirana v ceno.
Če se ne motim, se bo potrebno "zahvaliti" Trumpu in FEDu ker so zlansirali eno Donavo denarja v obtok...

Ali pa ne, živi bili pa vidli :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Huh, po moje bodo indeksi šele čez cca. 14 dni zares potonili, ko bo epidemija res usekala po zda in uk in bodo ti prisiljeni vse zapreti. Bomo videli.
V Zda bo verjetno mularija iz sping breakov naredila pravo klanje, ko gre sedaj domov. To bo pa trajalo kakšen teden dni, da dobi zalet. :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Kamele0N

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Glede na dogajanje in lansiranje nekih mini dobrih novic bi lahko bil danes dan, ko smo na dnu. Seveda to ne pomeni, da je vsega konec, ampak borza itak gleda v prihodnost in je večina že vkalkulirana v ceno.
Če se ne motim, se bo potrebno "zahvaliti" Trumpu in FEDu ker so zlansirali eno Donavo denarja v obtok...

Ali pa ne, živi bili pa vidli :)
Pobozne zelje...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Verjetno mas prav :)

V ZDA so se kr malo na izi... Bo se panika, ko bo porast stevila obolelih...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
2008 enak scenarij. Malo bomo pomagali podjetjem, odpisi, odlogi, vrgli par mrd v sistem pa bo.
E pa ni blo tako lahko. Kar nekako se ni dotaknilo dna in odbilo nato.

Trenutno lahko samo cakamo, da se kaka banka kihne. Potem pa bo komplet pizdarija.

Drugo kar ni zanemarljivo in bo slej kot prej problem je EU in GDB cap. Trenutno imajo drzave proste roke pri sprejemanju ukrepov. Počakajmo, kaj bo po koncu tegale sran.ja
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Jaz sem pa malo bolj optimističen v tem primeru. Če bo tole uspešno v relativno kratkem času ustavljeno, bi po moje lahko potem hitro štartali. 2008 se je vse zaprlo, financiranja ni bilo, vse se je krčilo, optimizem nikakršen, folk izgubljal hiše, vse. Tokrat pa je zunanji vpliv ''višje sile'' in bodo države verjetno ustrezno odreagirale, pa tudi negativizem oz. strah bo pri folku manjši za prihodnost, ker gre za višjo silo. Najbolj bo nasrkal turizem in ostalo povezano z njim (letala, itd.).
Tako da, jaz držim pesti, da se zadeva obvlada, potem pa začnemo spet na polno delat. Vmes pa upamo, da ne bo preveč podjetij pocrkalo, čeprav glede na napovedane ukrepe države (in ostalih tudi), zelo velikega števila zaprtih podjetij ne pričakujem ravno.
Seveda bo pa vmes vedno nekaj bedakov, ki bodo jokali samo za svojimi pravicami in privilegiji, ker oni niso pa nič krivi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
tud proračunski uporabniki so nehali plačevat račune? al majo šole samo na enem kompu digitalni certifikat pa nobena teta ne upa v pisarno? :D
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Glede na dogajanje in lansiranje nekih mini dobrih novic bi lahko bil danes dan, ko smo na dnu. Seveda to ne pomeni, da je vsega konec, ampak borza itak gleda v prihodnost in je večina že vkalkulirana v ceno.
Če se ne motim, se bo potrebno "zahvaliti" Trumpu in FEDu ker so zlansirali eno Donavo denarja v obtok...

Ali pa ne, živi bili pa vidli :)

Zna bit, da si imel prav mainstream mediji so se organizirali in poročajo pozitivne novice, kaj se dela na terenu bi pa znal biti še en padec ob poročanju četrtletnih dobičkov, takrat bodo mogoče vedeli malo bolj time line lock downa sistema. Bo pa zdaj število obolelih naraščalo in s tem žal tudi mrtvih. Mnogi mislijo da bo to dead cat bounce in se gre nižje. V kolikor udari še po finančnem sistemu....
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Zlato danes tudi lepo skače :)

Margin calli so se že izpeli, ETFji so prodali kar so mali vlagatelji panično vnovčevali, poleg tega je FED vzpostavil odkup VSEGA kar leze in gre tako da market makerji ne bodo imeli problemov z likvidnostjo, v teoriji... bomo videli. Načeloma bi moralo zlato in srebro ob takem stimulusu zrasti kar krepko v tem letu.