gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.023
773
113
Noro res, brez razuma. In ob takih cenah novogradenj gredo tudi stanovanja v blokih iz 50. let v prodajo. Ko se bo malo porukalo, bo pa vse padlo kot hiša iz kart. Flat z McD in drive-inom, uff. Ja, je vredno se vozt na šiht v Ljubljano in izgubit 2 uri na dan. Je vredno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in tony

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Noro res, brez razuma. In ob takih cenah novogradenj gredo tudi stanovanja v blokih iz 50. let v prodajo. Ko se bo malo porukalo, bo pa vse padlo kot hiša iz kart. Flat z McD in drive-inom, uff. Ja, je vredno se vozt na šiht v Ljubljano in izgubit 2 uri na dan. Je vredno.
V resnici ni ampak ok. Lahko se vozis 20 min pa mas precej nizje cene, samo bos v hribih zivel.

Del problema visokih cen je tudi to, da bo treba dojet da ne moremo met hkrati poceni nepremicnin, prvovrstne kmetijske zemlje in n stevilo raznih parkov ter natur2000.

Ce bodo prostorski akti dovoljevali vecja obmocja gradenj, bo vec parcel naprodaj in bodo cenejse in se bo za prodajo gradilo cenejse objekte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.023
773
113
Fora življenja v BTC nad Mc-om je tudi to, da imaš lahko službo v Stegnah in je spet hribovc hitreje v službi. Lahko. Kapiram razliko med življenjem v mestu in življenjem v hribih, sem probal oboje, sem pa rojen hribovc, tu je osnova, kot obratno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Trideset let nazaj ko smo začeli z našo dejavnostjo so bile cene pisarn v MB po m2 primerljive z Munchenom. So me spraševali švabi, če smo čisto nori, pa sem samo rekel: Klein aber fein! Pa delajte biznis iz Munchena v Sloveniji/jugi.

Ljubljana se je pri stanovanjih čisto izrodila, ampak če trg to prenaša - OK. Hoteli smo kruti kapitalizem - pa ga imejmo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
To kar se pri nas dogaja pa res nima nic s kapitalizmom oz prostim trgom, glih ker drzava nacrtno izvaja centralizacijo ze desetletja nastane pol to kar mamo trenutno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Trideset let nazaj ko smo začeli z našo dejavnostjo so bile cene pisarn v MB po m2 primerljive z Munchenom. So me spraševali švabi, če smo čisto nori, pa sem samo rekel: Klein aber fein! Pa delajte biznis iz Munchena v Sloveniji/jugi.

Ljubljana se je pri stanovanjih čisto izrodila, ampak če trg to prenaša - OK. Hoteli smo kruti kapitalizem - pa ga imejmo.
No ampak najprej si dal pa primer izrojenosti ki je bila 30 let nazaj in nima veze s kapitalizmom.

Pac ponudba je manjsa od povprasevanja. Zakaj je tako sem pa opisal en post visje.

Tko kot ni logicno zakaj so tako veliki deli ljubljane obmocja eno in dvostanovanjskih stavb... pac das vecstanivanjske do 8 enot in bodo blokci nastal. Nerealno je da nekdo zeli v centru solato na vrtu gojit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Znanka bi šla rada s 3 otroci od partnerja.
Materinski dom ji ne diši, oziroma upa, da bo prej našla nekaj primernega.
A kdo ve za kako stanovanje, del hiše, mogoče celo vikend na obrobju Ljubljane, z solidnim javnim prevozom do centra lj (otroci obiskujejo šolo v Lj, služba v centru)? Niso nekaj zahtevni.
A je kaka varianta da dobi kot "samohranilka" kako subvencijo za tržno najemnino.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No ampak najprej si dal pa primer izrojenosti ki je bila 30 let nazaj in nima veze s kapitalizmom.

Pac ponudba je manjsa od povprasevanja. Zakaj je tako sem pa opisal en post visje.

Tko kot ni logicno zakaj so tako veliki deli ljubljane obmocja eno in dvostanovanjskih stavb... pac das vecstanivanjske do 8 enot in bodo blokci nastal. Nerealno je da nekdo zeli v centru solato na vrtu gojit.
O kaki izrojenosti ti to govoriš? Stanje povsem primerljivo z današnjim, le da je centralizacija naredila še dodatno škodo vsej ostali Sloveniji (razen redkih turističnih izjem).
Če trga ni razvit in poleg tega še majhen, povpraševanje pa veliko je pač to.

Glede tvojih idej o pozidavi mestnih naselij pa raje ne bi - bog nam pomagaj s takimi "brutalnimi" investitorji!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
O kaki izrojenosti ti to govoriš? Stanje povsem primerljivo z današnjim, le da je centralizacija naredila še dodatno škodo vsej ostali Sloveniji (razen redkih turističnih izjem).
Če trga ni razvit in poleg tega še majhen, povpraševanje pa veliko je pač to.

Glede tvojih idej o pozidavi mestnih naselij pa raje ne bi - bog nam pomagaj s takimi "brutalnimi" investitorji!

No vztrajanje pri enostanovanjskih hisah 1km od centra mesta in hkrati omejevanje sirjenja naselij je recept za take cene kot so danes. Tko da ne se sklicevat na kapitalizem ampak na lastno zaplankanost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Znanka bi šla rada s 3 otroci od partnerja.
Materinski dom ji ne diši, oziroma upa, da bo prej našla nekaj primernega.
A kdo ve za kako stanovanje, del hiše, mogoče celo vikend na obrobju Ljubljane, z solidnim javnim prevozom do centra lj (otroci obiskujejo šolo v Lj, služba v centru)? Niso nekaj zahtevni.
A je kaka varianta da dobi kot "samohranilka" kako subvencijo za tržno najemnino.
Seveda lahko dobi subvencijo, vse ji bodo razlozili na CSD. Otroci pa naj solo obiskujejo cimblizje domu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
94
16
8
Malo gledam cene hiš, ampak to ni več normalno ...

v Litiji ... a to res kdo kupi? Pa ni edina tega kalibra, cel kup jih je ...



Screenshot 2021-05-26 at 11.13.34.png
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Potem pa še prišteješ 100k da bajto spraviš v red, in sešteješ in si omisliš za to ceno res kaj idiličnega, če imaš voljo in se spraviš sam gradit. Kam smo prišli... bojim se da bodo na svetu obstajali bedaki, ki bodo to kupili in s tem dvignili ceno ostalim razvalinam, ki jih je pri nas nebroj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ne...

Trenutno se kupujejo novogradnje 3 podaljsana gr faza 130m2 z 300m2 zemljisca za cca 300k.

Tole je pa za podret oz prenova stane podobno kot novogradnja
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Jaz recimo ne razumem nepremicninarjev v takih zadevah ... konec koncev tud oni nimajo nic od tega da pac imajo hiso v oglasu v nedogled.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz recimo ne razumem nepremicninarjev v takih zadevah ... konec koncev tud oni nimajo nic od tega da pac imajo hiso v oglasu v nedogled.

On je plačan po % tako da njemu je vseeno kako dolgo stoji če ima le dovolj nepremičnin v ponudbi. V bistvu so nepremicninarji tisti ki navijajo za vse višje cene ker je s tem tudi njihova provizija višja. Proda se pa tako (skoraj) vse.