gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
On je plačan po % tako da njemu je vseeno kako dolgo stoji če ima le dovolj nepremičnin v ponudbi. V bistvu so nepremicninarji tisti ki navijajo za vse višje cene ker je s tem tudi njihova provizija višja. Proda se pa tako (skoraj) vse.
Ni cisto tako ker dlje ko prodaja vec stroskov ima (ogledi itd)
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
nora cena za neko litijo.
to če maš srečo ti ostane večina betona, ostalo moraš tako na novo.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Mislim, da je bil poudarek "na sončni lokaciji".
Vsaj za zadnja dva meseca. Vsaj danes pa vsi živimo na "sončni lokaciji" :evil:
LESCE, 82,9 m2, 3-sobno, STRATEŠKA lokacija, bližina jezera, odlična investicija, prodamo. Cena: 230.000,00 EUR

Od Bleda je oddaljeno dobrih 5 minut, od Ljubljane pa cca. 40 min.

Originalna letnica gradnje pred vojno … ampak ne zadnjo …;)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Kolikor imam jaz izkušenj z ogledi so ti stroški zelo minimalni. V bistvu ogledov z agenti raje nimam ker ponavadi slišiš več laži kot pa resnice. Ampak to so moje izkušnje.
Disclaimer: ne maram agentov. Ceprav so med njimi tudi cisto ok profesionalci. Ampak njihovi nastopi mi vedno dvignejo pritisk. No dva sem srecal ki mi ga nista in sta res ok.

Pri stroskih upostevaj gorivo in cas. Kok je vredna tvoja ura? No od agenta je tudi nekaj ane.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Malo gledam cene hiš, ampak to ni več normalno ...

v Litiji ... a to res kdo kupi? Pa ni edina tega kalibra, cel kup jih je ...



Poglej priponko 45718
Nekaj podobnega s 150m2 manj zemlje ti takoj prodam za 280 jurjev. Med Litijo in Ljubljano.
Fasada, peč in kolektorji po ekosklad zahtevi, streha pa še čakam da spusti tegola. Tam je pa samo 10cm izolacije.
Okna menjana, vrata 3x alu, notranja vrata menjana....alarm, video nadzor, "ograjeno", geodetsko urejena parcela v jedru kraja na koncu slepe ulice.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Zato da cekiram, če pridete, da se boste lahko v miru z njo zmenil brez mene.
Ko se boste vse zmenil pridem po njo in 280 jurjev ;)
Sicer pa še ena iz litijskega konca. 100 jurjev cenejša, nekaj že obnovljena.
Odbija me bližina železnice in apnence. Pa zemlje samo za dva avta. Jaz imam nadstreška za 4, dvorišča za 8 (če se zaparkirajo) v skrajnem primeru jih nekaj se na travo lahko porinem (če ni poleti na enem delu zelenice bazen, trampolin...)
Če ti pride vlak prav za v službo, je pa tole zakon. Prej kot v pol ure si v centru Ljubljane, vlak mislim da vozi na pol ure, postajo če si prav predstavljam lokacijo imaš pred nosom.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
Zasledil sem, da se zadnje čase gradi take male všečne enote (proti 12 nadstropnemu silosu), primer:


Zgleda zelo dobro, drago pa je tudi, pa me zanima, če kak mariborčan ve, kako daleč je tole z izgradnjo? - Je pa to na Studencih, vsaj včasih znanih po...pač včasih se je tako reklo pač... :)
1622125878540.png



Tole še mogoče boljše, bolj v mestu, na Taboru:

www.novogradnje-maribor.si

Kaj pravite na to? Ok nakup ali ne? Za oddajo? Da/ne?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Zasledil sem, da se zadnje čase gradi take male všečne enote (proti 12 nadstropnemu silosu), primer:


Zgleda zelo dobro, drago pa je tudi, pa me zanima, če kak mariborčan ve, kako daleč je tole z izgradnjo? - Je pa to na Studencih, vsaj včasih znanih po...pač včasih se je tako reklo pač... :)
Poglej priponko 45785


Tole še mogoče boljše, bolj v mestu, na Taboru:

www.novogradnje-maribor.si

Kaj pravite na to? Ok nakup ali ne? Za oddajo? Da/ne?
Sicer nimam pojma o mariboru ampak za "na ključ" se mi tole zdi poceni
 

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
Nova prostorska ureditev mi je všeč, brez 4 malih prostorov ampak dva malo večja itd..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
sej veš kak je v mb, vsakega ko vprašaš bo mel kaj slabega za povedat o kom drugem :)

od sh globala kolk sem gledal ok zadeve, moreš pa vedet da cena bo pol vseeno višja kot jo zdaj vidiš na bolhi, parkirni prostor itd.

novogradnje pa poznam projektante ... večina se je prodajala bulk, tak da bo verjetno vse bolj ali manj najemniško ...

bo pa oboje precej natiščano, ker še zidajo dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
96
17
8
Nomenj, 154m2 zemlje + kup kamna v obliki kvadra in lepa pravljica;)



> Za hišo je železniška proga, po kateri pelje vlak samo občasno (nekajkrat tedensko)

14 potniških dizlov dnevno, prvi okoli 4:30 + kar nekaj tovornih dizlov dnevno. Zdaj ko je remont karavank pa tovornih x3 ...
In za to laž bo agencija pobrala 4% ...
 

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
sej veš kak je v mb, vsakega ko vprašaš bo mel kaj slabega za povedat o kom drugem :)

od sh globala kolk sem gledal ok zadeve, moreš pa vedet da cena bo pol vseeno višja kot jo zdaj vidiš na bolhi, parkirni prostor itd.

novogradnje pa poznam projektante ... večina se je prodajala bulk, tak da bo verjetno vse bolj ali manj najemniško ...

bo pa oboje precej natiščano, ker še zidajo dalje.
Aha hvala.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Res ne vem kam naj dam vprašanje da bom dobil kakšen dober odgovor. Prosim za pomoč.

Imam priložnost v družini odkupiti stanovanje za Bežigradom pri ruskem carju od družinskega člana po določeni dokaj dobri ceni. Recimo 90k za 60m2. Blok je na Glinškova ploščadi, gradnja bloka mislim da je bila v začetku 70ih. Predlani komplet nova izolacija bloka.

Zanima me če je smotrn nakup stanovanja z namenom ne takojšnje vselitve ampak za prihodnost. Za nakup bi moral vzeti kredit katerega bi odplačevanja z najemnino. Nimam izkušenj s stanovanji, sploh starejšimi ker sem vedno živel v hiši. Imam pa sina ki bo ravno ene 18 star ko bi odplačal stanovanje.

A je kakšna računica?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Nomenj, 154m2 zemlje + kup kamna v obliki kvadra in lepa pravljica;)



> Za hišo je železniška proga, po kateri pelje vlak samo občasno (nekajkrat tedensko)

14 potniških dizlov dnevno, prvi okoli 4:30 + kar nekaj tovornih dizlov dnevno. Zdaj ko je remont karavank pa tovornih x3 ...
In za to laž bo agencija pobrala 4% ...
Ogrevanje pa iz lastnega plinohrama.
Super, v plinohramu se namreč zbirajo prdci in je popolnoma ekološko in čisto zastonj ogrevanje
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Res ne vem kam naj dam vprašanje da bom dobil kakšen dober odgovor. Prosim za pomoč.

Imam priložnost v družini odkupiti stanovanje za Bežigradom pri ruskem carju od družinskega člana po določeni dokaj dobri ceni. Recimo 90k za 60m2. Blok je na Glinškova ploščadi, gradnja bloka mislim da je bila v začetku 70ih. Predlani komplet nova izolacija bloka.

Zanima me če je smotrn nakup stanovanja z namenom ne takojšnje vselitve ampak za prihodnost. Za nakup bi moral vzeti kredit katerega bi odplačevanja z najemnino. Nimam izkušenj s stanovanji, sploh starejšimi ker sem vedno živel v hiši. Imam pa sina ki bo ravno ene 18 star ko bi odplačal stanovanje.

A je kakšna računica?
Cena je izjemno ugodna. Lahko stanovanje kupis in ga prodas ter tako takoj zasuzis denar. Tudi ce se kaj zalomi, lahko stanovanje vedno prodas.
LAhko ga oddajas v najem, v primeru cene 90k in najemnine 600 EUR imas 8% letni donos pred davki in amortizacijo.
Kredit bos brez tezav dobil ce si ti osebno kreditno sposoben - nepremicnina je zadostna garancija za banko.

Torej racunica je. Srecno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Res ne vem kam naj dam vprašanje da bom dobil kakšen dober odgovor. Prosim za pomoč.

Imam priložnost v družini odkupiti stanovanje za Bežigradom pri ruskem carju od družinskega člana po določeni dokaj dobri ceni. Recimo 90k za 60m2. Blok je na Glinškova ploščadi, gradnja bloka mislim da je bila v začetku 70ih. Predlani komplet nova izolacija bloka.

Zanima me če je smotrn nakup stanovanja z namenom ne takojšnje vselitve ampak za prihodnost. Za nakup bi moral vzeti kredit katerega bi odplačevanja z najemnino. Nimam izkušenj s stanovanji, sploh starejšimi ker sem vedno živel v hiši. Imam pa sina ki bo ravno ene 18 star ko bi odplačal stanovanje.

A je kakšna računica?
Verjetno bi tole kupila tudi polovica foruma, z mano vred, če ti ne boš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff