gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ok hvala za pomoč fantje. Malo me je bilo strah kaj pa kako ker bo stvar že kar stara ko bi jo odplačal. Bi pa sin takoj imel plač za življenje kar se mi zdi neko zelo lepo darilo za 18. rojstni dan.

Praktično vse bi se krilo iz kredita amlak to se pokrije s samo najemnino.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ok hvala za pomoč fantje. Malo me je bilo strah kaj pa kako ker bo stvar že kar stara ko bi jo odplačal. Bi pa sin takoj imel plač za življenje kar se mi zdi neko zelo lepo darilo za 18. rojstni dan.

Praktično vse bi se krilo iz kredita amlak to se pokrije s samo najemnino.
Ves kaj je osebna kreditna sposobnost? Da ti lahko kredit placujes brez najemnine. To je vse kar bo gledala banka.

Pa ne sina zafurat s takim darilom za 18 rojstni dan.

Loci custva in investicije.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Za 90k in 60 m2, tudi, če mu prazno čaka. Lahko pa v nulo sprazniš stanovanje, obnoviš, potem pa narediš dolgoročni najem z najemnikom, ki bo stanovanje sam opremil. Lahko oddaš preko agencije ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in VAG

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
tako je, pri stanovanju imaš pa gnilo luknjo, pa zateženega najemnika. z petimi levimi rokami.... pa si vsak drugi dan tam...pa mu šraufaš. Win win...
Glinškova ploščad ni luknja, ker so takrat zidali brez osnovne ideje nategni-kolikor-se-da-in-nato-daj-firmo-v-stečaj, če so poštimali izolacijo je glavni minus rešen. Lokacija je stare šole, okrog je zelenje in ni hrupa (je pa res na eni strani železnica (samo s Kamnika???) - še vedno veliko bolje kot AC). Tole je veliko boljša lokacija od novodobnih blokov, ki jih zidajo direkt nad Celovško ali pa direkt nad obvoznico in prodajajo kot sveže žemlje... Obenem si pa še vedno blizu vsega v Lj.

Je pa nekaj stvari treba upoštevati:
-verjetno nimaš lastn. parkirnega prostora
-skoraj 100% nimaš dvigala, čeprav je na stopnišču prostor zanj
-nekaj bo stal rezervni sklad, ker je objekt že star
-daleč najboljša rešitev je iti takoj v popolno obnovo, zmetati ven vso opremo in vse inštalacije in poštimati na novo tako kot se zagre. Ker je cena tako ugodna, se računica tudi z obnovo izide...
 

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
Haha ne, ampak sam ne bi rad bil doma v 100 let starem bloku ali hiši.
Tudi mi ni jasno, zakaj imajo stanovanja v 100+ let starih hišah takšne cene..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Enkrat sem bral da je staro stanovanje toliko vredno kot je vredna zemlja in investicije v obnovo in vzdrževanje v zadnjih 40 letih.
Pa zna biti da bo.kar drzalo
 

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
Ne vem...zid prhni z leti, itak da protipotresno to ni nič, če so vse inštalacije po celem objektu nove, je recimo ok, če imaš pa samo ti v tvojem flatu nove cevi za vodo, ostalo pa je še svinec, pa je bolj bogo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek