Garmin Vivoactive 4 in slovenski jezik

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Kabel...pa na PC pa garmin express/webupdater pa si potegni jezik dol
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Ne gre menjati regije in tudi jeziki so nastavljeni za določeno regijo, se pravi, če boš samo dodal jezik, ga ne bo zaznalo. Baje deluje, če enega izmed obstoječih jezikov zbrišeš in slovenski file preimenuješ v zbrisanega. Ampak je po vsakem updatu potrebno ponovit postopek.

Punca ima VA4, ampak kupljen v Avstriji in ni Slo jezika. Lahko ti pošljem "slovenia.ln4" iz moje F6Pro in probaš.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Jaz sem prec časom delal nekaj podobnega:

- iz ure sem potegnil jezik slovakia.ln4, ki ga lastnik ni potreboval
- prvedel vse izraze v SLO (dolžina besedil naj ne bo daljša od najdaljše vsebine v originalnem slovakia.ln4) - pri tem ti bosta v korist datoteki slovakia.ln4 in slovenia.ln4 iz ure, ki ima SLO jezik, naprimer F6
- datoteko s prevodi in z originalnim imenom (torej slovakia.ln4 !!!) prenesel nazaj na Garmina
- Garmina ugasnil, znova vklopil, izbral angleški jezik in nato še jezik slovakia

Pri vsaki posodobitvi pa moraš biti nato pozoren na spremembe (včasih spremenijo le določena besedila, včasih pa vmes kaj dodajo, ali pa celo oboje) in v datoteki, narejeni v prej opisanem postopku, zamenjati prvo vrstico (nova verzija vXX.YY !!!), preveriti, ali so številke pred besedili (referenčni naslovi) še vedno iste in dodati ali odvzeti vrstice oziroma prevode. Jaz vse skupaj preverim v Excelu in potem uskladim, kar je potrebno

Sicer smo pa postopek smo lepo opisali na https://forums.garmin.com
 
Nazadnje urejeno:

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Hvala vsem za nasvete in pomoc.
Nekdo mi je poslal slovenski fajl, ki sem ga preimenoval v Swedish.ln4. Izbirsal originalnega svedskega in ko na uri izberem svedscino, mi dela vse po slovensko.
Sicer ni idealno, ampak dela. Ce ne druga za skoraj 100 € se splaca :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: TanjaNap

TanjaNap

Zelenc'
2. jun 2020
1
0
1
Hvala vsem za nasvete in pomoc.
Nekdo mi je poslal slovenski fajl, ki sem ga preimenoval v Swedish.ln4. Izbirsal originalnega svedskega in ko na uri izberem svedscino, mi dela vse po slovensko.
Sicer ni idealno, ampak dela. Ce ne druga za skoraj 100 € se splaca :)
Zdravo Matjaž, ali lahko se meni posljes ta file?
 

wapiti

Pripravnik
12. mar 2015
30
0
6
Pozdravljeni

Mi lahko kdo razloži razliko med modelom VA4 in 4s. Kolikor sem najdel, je edina razlika velikost ure? In kakšna je razlika med 4 ter venu? Vem za boljši zaslon pri venu ampak ali je še kaj ?

Hvala