Dilema... Garmin ali Mio?

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Se strinjam. Da samo zato kupiš slabšo navigacijo, ker ima topo karte... je malo čudno. Pol že raje nabaviš namensko napravo

Moov ima boljše karte za avtonavigiranje, boljši softwer, kaj maš sploh še za razmišljat. Poleg tega pa lahko gor daš Ozi Explorer, ki je ravno za pohodniške namene (http://www.mobisux.com/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1388038&fpart=4).
 
Nazadnje urejeno:

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Imam Topo karto in daleč od tega da bi bila bedna, v kombinaciji z naloženo AR pa pa si še lahko izračunaš različne variante poti. Tudi ceste in gorske steze so pokrite vsaj tako kot na AR, poleg tega pa so označene kolesarske. gozdne in podobne poti. Prav tako kot za AR tudi za AT lahko pošlješ popravke ali predloge, ki bodo upoštevani pri naslednji nadgradnji.

Me pa veseli da tudi drugi proizvajalci pokrivajo Slovenijo vedno boljše kot tudi same grafične rešitve.

LP
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Frko pravi:

Prav tako kot za AR tudi za AT lahko pošlješ popravke ali predloge, ki bodo upoštevani pri naslednji nadgradnji
ahahaha teorija... naša ulica je bila že 20x posredovana pa še zdaj ni popravljena
hysterical-1.gif
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Sam pošljem popravke na Monolit in so bili do sedaj tako za AR kot AT vedno upoštevani, zato res ne vem zakaj imate drugi probleme.

Je zraven predloga popravkov vsaj na kratko obrazloženo kaj in kje in zakaj bi bili potrebnoi popravki?

LP
 

Bane_

Pripravnik
19. jun 2008
95
0
6
APACHI

Zdej nevem si ti glup al se sam delas glupega. Za kartografijo AdriaRoute daje podatke prav tako monolit in ima on licenco za slovenijo pri AdriaRoute.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Bane_ pravi:
APACHI

Zdej nevem si ti glup al se sam delas glupega. Za kartografijo AdriaRoute daje podatke prav tako monolit in ima on licenco za slovenijo pri AdriaRoute.
Na tak nivo kot se ti spuščaš se jaz žal ne bom ker mi je izpod časti.

Adriaroute verzija 1 je imel našo ulico dobro narisano, potem pa nikoli več. Parkrat sem pisal, parkrat dobil klasičen mail tipa "hvala da ste posredovali.. bla bla" in karte so 2 leti kasneje še vedno iste. Lendava pa tudi že dolgo ni takšna kot je v adriaroute.

Torej?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Malo se bo potrebno umiriti z nepotrebnimi osebnimi napadi in objektivno pomagati.

Potrebno je vedeti, da se je človek odločal ali odločil med vstopnim Garminovim modelom, ki stane od 115 EUR naprej (nuvi 205) in modelom, ki stane še najmanj enkrat toliko.

Vedno se je potrebno vprašati zakaj rabiš navigacijo in koliko jo boš uporabljal in koliko jo boš sploh izkoristil.

Nasvet:
Dajte se izogibat takšnim subjektivnim ocenam (močno boljša karta in podobno).

Lepo se napiše kaj ima en in drugi ali kaj nima, priloži kakšna slika in podobno.

Za povzdigovanje lastne navigacije v nebesa pa itak imamo sedaj podforume za vsako.

Še bodo vroči dnevi, tako da cool...
 

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
Bom še tu malo zatežil :)
Tore,j kje v Mariboru in okolici je možno videt, si ogledat kupit Mioo Moov 330?
Na netu sem našel samo intrenetne prodajalne, ki to prodajajo.
Hvala!
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Se odločam za nakup moova 330 pa mam eno mogoče začetniško vprašanje... Gledam na mimovrste.com in mi ni glih jasno tole: Prednaložene ima karte 35 držav Evrope in Adria regije
EEU lokalni zemljevidi za

Slovenije ni med prednaloženimi kartami je pa dodana med EEU lokalne zemljevide... Eno razlago po domače prosim??
Je zdaj mapa slovenije v tem paketu, ali moram kaj dokupiti?

Hvala!
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Mogoče so samo malce bolj butasto napisali. Tako je zahodna evropa naložena z mapami TeleAtlas, vzhodna pa je opremljena s proizvajalci map na lokalni ravni. Recimo za HR je to Mireo itd...