Garmin Street pilot Android in iPhone

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A slučajno komu dela ta Garmin Street pilot na Androidu 5.0?

Jaz testiram vse možne verzije pa mi pri vseh zmrzuje oz. se niti ne zažene.
Včasih mi zmrzne že pri nalaganju, včasih pa šele potem, ko se naloži, včasih je celo okrog obrnjen prikaz, včasih se vse prižge ok in potem ne najde signala, naloženih map, glasu,....

Edina aplikacija, ki bi jo res rad na telefonu, mi nikakor ne dela;(
Telefon ima 3GB rama, in osemjedrni procesor 1,7GHz in bi to aplikacijo moral zlahka prebaviti.

Here maps so sicer dober nadomestek a žal nimajo topografskih kart, ki meni pridejo najbolj prav.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Verjetno bo problem v androidu
evil.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Verjetno bo problem v androidu
evil.gif

Verjetno zato, ker sem tudi sam alergičen na ta glup Android
10.gif
.
Na Simbianu sem imel aplikacijo Garmin naloženo v petih minutah in vse lepo dela še po petih letih...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Dela brez problema na Android 5-ki

Pri nekaterih telefonih, ko nalagaš na zunanjo SD v mapo Android/data/..... in ko aplikacijo naložiš je ne zaženi ampak restartaj telefon in šele nato zaženi in mora delat.

Meni verzija 2.35 na LG G4 OS 5.1, dela perfektno, sem pa moral vzet navadno 2.35 apk in ne tisto, ki vsebuje upsidedown patch.

p.s.
Naloži iz google trgovine total commander in preveri kako pot ti izpiše za notranjo in kako za zunanjo SD.
Ko boš odprl TC boš na levi videl SDCARD, SDCARD2 in ob vsaki ti bo pisala pot kakšno vidi telefon in potem samo preneseš apk, ki ima v imenu tako pot, za zunanjo SD pazi, da ima v imenu še pripisano Android.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tukaj imate sliko.
Pot do notranjega spomina je storage/sdcard1
Do zunanje sd kartice pa storage/sdcard0


Vseeno mi je kam se naloži samo, da bi delal.
Bi pa prosil za verzijo 2,35 brez tistega dodatka.

Vse street pilote sem stestiral pa ni noben delal tako kot bi bilo treba(včasih sem vklopil takoj po namestitvi, včasih naredil ponovni zagon, včasih ga naložil čisto na sveže brez vseh datotek, včasih sem vse ostale garminove datoteke naložil pa potem šele aplikacijo), res ne vem česa še nisem poskusil...

8GB spomina je očitno skritega za interno uporabo telefona(kar jaz nikjer ne vidim) in upam, da se tja ni kaj zapisalo in zato ne dela?

Že vnaprej hvala za pomoč.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zdaj sem ga inštaliral na zunanjo kartico po tvojih navodilih pa je žal spet vse isto.
Začne se nalagat, ko piše loading maps pa vse skupaj zmrzne(naredi se črn zaslon, nato pa vrne na namizje telefona v obvestilih mi pa piše, da aplikacija Street pilot še teče, ko jo kliknem je pa spet črn ekran).

Karte sem dal v mapo map, enako se zgodi tudi, če ga prižgem brez kart.

Bom zvečer poskusil še na star način s karto gmapprom.img v mapi system, če bo to slučajno kaj pomagalo ampak dvomim, ker se tudi brez kart ne prižge.

Takoj, ko sem telefon dobil sem naložil 2.33 in mislim, da se je lepo prižgala.
Potem sem jo zbrisal in naložil najnovejšo 2.37 in od takrat naprej mi ne dela nobena verzija več, niti 2.33.

Sicer mi gre pa telefon zaradi krepko prevelikega zaslona vedno bolj na živce in ga bom zdaj, ko mi še Garmin ne dela vsaj mirne duše prodal in še naprej imel odlično staro Nokio C7.

Upam, da bodo leta 2016, ko bo Nokia očitno spet začela delat telefone, dali ven posodobljeno C7 z 4 palčnim ekranom do roba(torej enaka velikost kot zdaj), LTE, boljšim procesorjem, več rama in še boljšo kamero) ter po možnosti na Symbianu, kjer vsaj Garmin dokaj dobro dela.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kateri telefon sploh imaš?

Imam občutek, da nisi naredil tega:

- vsiljeno zapiranje, počisti podatke, odinštaliral
- nato odprl mapo Android/data/ in iz nje pobrisal mapo: com.garmin.android.apps.gmobilext ( preveri tako na notranji kot zunanji SD za omenjeno mapo )
- izklopil telefon
- vklopil telefon
- na sveže namestil vse skupaj

Edina varianta je še, da cpu tvoje naprave ni podprt.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Evo zdaj se je naredil čudež in se mi je Street pilot končno zagnal.
cheer.gif


Pobrisal sem na notranji in zunanji kartici čisto vse možno in čisto na sveže naložil GarminSP, karte pa dal v mapo system pod imenom gmapprom.img.

Na začetku mi je spet zmrzovala , zdaj, ko vključim GPS še preden zaženem Streeet pilota se mi pa končno zažene in potem večinoma dela.

Problem imam še z zaklepom na satelite.
Kaže mi eno rdečo črtico signala, povezuje se pa s vsaj sedmimi sateliti, natančnost kaže 4 metre... in niti po parih urah na prostem se mi noče zakleniti na satelite in prikazati recimo štiri zelene črtice.

Se da kaj narediti še s tem?
stupid-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ok, najlepša hvala za vso pomoč.
nahrung002.gif


A običajnega iskanja po naslovu, kjer ti zginjajo neobstoječe črke nima ali samo ne najdem te funkcije?
sprasujem se.gif


Ko se boš kaj igral s textom pa popravi še besedo formatiraj
bonk.gif
v format koordinat.

Karseda lep sobotni večer ter še lepšo nedeljo ti želim.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
- Greš pod Kam in tam boš na dnu našel zeleni plus in stisni na njega
- pomakni se na dno in boš našel Naslov in stisni na njega
- sedaj ga imaš v meniju kam in z rahlim pritiskom na ikono Naslov jo lahko pomakneš na vrh seznama
- če si naložil SID datoteke, potem ti bodo izginjale neobstoječe črke

Popravljen text: Klik

Tudi tebi lep vikend.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
467716-post_slo.gif


Najlepša hvala za vse.
nahrung002.gif


To je pa zdaj videti že zelo lepo.
cheer.gif


Zdaj sem ugotovil, da je zmrzoval zato, ker Street pilot sam očitno ne zna vklopiti GPSa(četudi vpraša ali naj ga vklopi).

Če imam GPS že pred prižiganjem StreetPilot vklopljen, mi SP začne normalno delat, če pa imam GPS izklopljen mi pa vse skupaj zmrzne.

A za prometne informacije se tudi, da nastaviti, da bi se nalagale preko interneta?

Lep preostanek nedelje želim.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tale Street pilot mi na ene deset poskusov le uspe zagnat(običajno mi zmrzne takoj na začetku, ko je treba klikniti v redu) in potem nekaj časa dela, če ga ne matram preveč.

Zdaj me pa zanima še ali je možno uvažati in izvažati priljubljene točke in sledi v mapsource?
Izvoz/uvoz GPX v mapi naprava ne dela.

Druga stvar, ki me zanima je to zakaj mi namesto photoreal slik na avtocesti na desni strani zaslona prikazuje samo napise imen izvozov?

Tretja stvar, ki me še zanima pa je ali se da program tako sprogramirati, da bi mi prometne informacije prejemal preko mobilnih podatkov?

Že vnaprej hvala za pomoč.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
1.) Izvoz/uvoz GPX v napravi dela, ampak lahko uvažaš samo gpx, gpi ne dela in točke ti razmeče, ko greš gledat pod kam/ in mislim, da poi ali tam nekje pod uporabniškimi dodatki, sem že pozabil kje točno jih potem prikaže, te uvožene podatke.

2.) Izklopi pod nastavitvami/Navigacija/ Highway mode in ti bo kazalo JCV

3.) Pobožne želje in nemogoče naredit.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kako naj pa uvozim/izvozim GPX, če pa mapsource telefona sploh ne zazna?

Zanimivo jaz sem mislil, da je highway mode to, da te prioritetno vozi po avtocestah
wink-1.gif


Ok bomo pa pač prometne informacije dobivali preko drugih aplikacij.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zanimivo uporabljam ta Street pilot.
Kadar ga želim prižgati mi praktično vedno zmrzne takoj na začetku, takrat, ko je treba potrditi obvestilo o varni vožnji.
Potem telefon resetiram in potem se običajno prižge in dela, če ga ne matram preveč.

JCV-Škoda, da pri avtocestah delajo samo risbice in ne prave slike.

Priljubljene točke mi uvoziti ne rata, tudi, če jih najprej z mapsourcem ustvarim. Zdaj sem enostavno ročno preko koordinat vnesel vse priljubljene in je zadeva rešena.

Sledi enostavno izvozim tako, da iz SPja prenesem datoteko current.gpx, uvoz pa žal ne rata niti pod razno.

Tipkovnica žal ni tista iz Garmina ampak kar neka podobno glupa kot tista privzeta od androida. Žal ne dela tipka za brisanje ene črke in, če se zatipkaš moraš zbrisati vse.

Tudi pri tem SPju ne dela zvok pri vodenju, če imaš vklopljeni karti CNE+AT, da se vsaj lahko orientiraš kje si(enako slabo kot pri vseh modelih 2xxx, 3xxx) in moraš potem gledati tisto obupno CNE karto(in potem imaš isti šit kot je HERE), medtem, ko je na najboljših modelih 1xxx in nazaj to delalo brezhibno.

SP za prvo silo je, žal je pa daleč od popolnosti.