Garmin Street pilot Android in iPhone

mario1550max

Pripravnik
23. jun 2009
52
0
6
pozdrav vsem,,,...

Mene zanima kam moram namestiti mapo GARMIN, na SD kartico, ko mi kaže dve varijante za SD kartico
ko pa instaliral APK, mi naredi mapo na notranji ponilnik, tisto android/ file itn.. pa tudi če dam tamo mapo garmim ne bere kart, in ne jezkov itn. upam da bom znal priložiti scrin sliko iz total comandera,

tel. je HUAWEI android 4.4.2

hvala za odgovor.. lp Maks
2305210-i0000010.jpg
 

Priponke

  • 2305210-i0000010.jpg
    2305210-i0000010.jpg
    46,1 KB · Ogledi: 761
Nazadnje urejeno:

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Zanima me, če je za resolucijo 480 X 854 kak APK , Lollipop 5.0.1, storage/emulated/0, LG LEON.
Iskal se na znanem forumu, nekaj prenesel ampak ni pravo, ne dela pravilno.
Mogoče nisem pravi apk prenesel, prosim za pomoč, hvala
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Pozdrav vsem!

Mene pa zanima, kako bi mi v streetpilotu prikazovalo JCV? Je treba naložit NTU verzijo karte, da prikazuje JCV?

Ali se da pogoljufat s fajlom GarminDevice.xml, da bi preko GExpress posodobil drobnarije (gmaptz, itd.)? Probai sem s fajlom iz streetpilota, pa javi, da je ID enote neveljaven...

Hvala vnaprej...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Končno imam par dni malo več časa za igranje s telefonom in me zanima katera verzija SP je najboljša za Android 5.01 resolucija pa 1280x720.
Je to še verzija 2.35?

Ima morda že katera verzija namesto JCV slikc že prave slike Photoreal?
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A slučajno obstoja kakšna verzija SP za Android 6.0?

Na 5.01 mi je SP stalno delal probleme in sem upal, da bo na 6.0 kaj bolje, pa vidim, da bo očitno res, ker se enostavno sploh ne zažene.
evil.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.317
646
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vidim, da si res obupno želiš furat Garmina na telefonu. Svetujem, da si nabaviš kakšno 10 let staro nokio na symbianu na katerem deluje GXT in boš potešil svoje potrebe tako za cestno kot tudi za topo navigacijo. Še celo neke pomorske karte delujejo gori.
smile-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Vidiš točno zato pa je moj glavni telefon še po tolikih letih Nokia C7, ki je ravno prav velik za v žep in eno roko, ima praktično čisto vse kar rabim, za razliko od najnovejših telefonov, ki marsičesa nimajo.

Garmin obožujem, ker ima odlično AdriaTOPO karto(navigacijo več rabim peš in s kolesom kot pa z avtom), če tega ne bi imel bi mi bilo praktično čisto vseeno ali uporabljam Here, iGo, Tomtom....

Ko sem ene pet let nazaj kupil C7 sem mislil, da jo bom v letu ali dveh zamenjal, pa žal do danes še nisem našel v celoti gledano boljšega telefona.

Mi pa zadnje čase tudi na C7 garminXT nekaj zmrzuje, očitno bo treba cel sistem po petih letih naložiti na novo.

Res škoda, ker ne bom dočakal posodobljene C7 verzije 2 z izboljšanim fotoaparatom, z več rama, boljšo baterijo, dvema sim karticama in podporo za 4G....
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če bi prebral kak post nad svojim bi videl odgovor na tvoje vprašanje.
Ne razumem vas zadnje čase, zakaj za vraga nihče ne prebere prejšnjih postov preden rukne nevmesno vprašanje, na katero je že odgovorjeno.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Vedno bolj smo leni in bi vse radi kar takoj dobili na pladnju in to kar na vseh področjih
grims-1.gif

Ta lenoba bo celotno zahodno civilizacijo poradirala saj se nam niti otrok ne da več imeti...

Sem pa jaz, še preden sem kaj napisal, prebral oz. preletel prav vso temo pa odgovora, da komu dela SP na Androidu 6.0 nisem našel zato sem vprašal, če je slučajno kaj novega, po štirih mesecih od tega, kar si napisal, da ne morete nič rihtat dokler Asus ne posodobi Androida iz 4.4 na 6.0.
Ni mi jasno zakaj je ravno Asus bistven?

Bi pa predlagal, da se pri bolj popularnih temah, enostavno že kar v prvi post napiše bistvene stvari.
Recimo tako:
Za Android 4, naložite SP 2.33
Za Android 5, naložite SP 2.35
Za Android 6 SP še ne obstoja

Pred namestitvijo s total commanderjem natančno preverite, da nameščate verzijo, ki ima vpisano pravo pot v taki obliki : StreetPilot_2.35pi_5.0_storage_emulated_0_signed.apk
Mapo Garmin pa naložite v mapo: Android/data/com.garmin.android.apps.gmobilext/files/

Za zunanjo SD pa StreetPilot_2.35pi_5.0_storage_external_SD_Android_signed.apk
Pravilno pot si spremenite s tem programčkom: SPpathchanger.exe

Karte morajo biti odklenjene NTU, JCV se uporabi od Garmina 40, terena in 3D stavb ne podpira

Na ta način bi verjetno velika večina prebrala prvi post in takoj našla rešitev brez, da bi te mučili s trapastimi vprašanji.
Lep pozdrav.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
S tem, ko se pregleda cela tema, izkažeš spoštovanje do vseh sodelujočih v neki temi.

Zakaj je Asus bistven, zato, ker se je iz njega vzel SP in nato dodelal, da ga je bilo možno uporabljat tudi na drugih napravah.
Torej, če asus ne posodobi SP na svojih padfonih potem pozabi, da boš videl SP, ki bo deloval na android 6+.
Glede na to, da je asusu potekla pogodba z garmin pa mislim, da ti je jasno kaj to pomeni.

90% ljudi sploh ne pogleda prvega posta ampak leti direktno na vprašanje, če recimo pogledaš sebe, praviš, da si pregledal celo temo, potem mi prosim povej kako ti je uspelo spregledat moj post na tej strani preden si postavil vprašanje?

Če greš malo pregledat ostale Garmin in iGO teme boš videl, da imamo vse v prvem postu pa jih je velika večina preskočila in ruknila vprašanje iz prve in to vprašanje, ki je bilo že 10000x postavljeno in nanj odgovorjeno.

Mimo so ti časi, ko sem podpiral tujo lenobo in pisal podorbna navodila in nato, ker nekdo ni znal prebrat navodil do konca, dobil še dodatnih 15 vprašanj za nekaj kar je bilo že vse napisano po korakih.

Ti dejansko pričakuješ, da damo nekomu vse na pladnju, brez da bi vložil kaj svojega truda in bo za nekaj porabil 5min, medtem, ko so drugi za to stvar porabili ure in ure oziroma dneve ali mesece svojega časa?

Če res to misliš, potem je čas, da razmisliš o montaži kake klime, ker ti ta vročina prihaja počasi do živega.


Če še morda nisi opazil sva z Janchem skoraj popolnoma opustila pisanje na forumu, ker sva končno ugotovila, da nima več smisla podpirat tuje lenobe in omogočat zaslužek raznoraznim bolha dilerčkom in serviserjem, ki s pridom služijo na najin račun.

Porabljenega je bilo ogromno časa za raznorazne prevode, dodelave, predelave in kaj imava z Janchem od tega?
Ostali so samo odprli temo, prenesli prevod, datoteko, skin...... in naprej delali kar so imeli za delat, medtem, ko sva midva žrtvovala svoj čas, ki bi ga lahko porabila za familijo ali kaj drugega.

p.s.
Če z Janchem oba skupaj preštejeva to kar sva dobila v teh letih za pivo, bi s tem lahko prišla do Izole in nazaj in morda bila 2 dni v kakem apartmaju, sedaj si pa preračunaj koliko je bil v vseh teh letih vreden najin čas oziroma trud.
( iz tega so izvzeti tisti, ki bi se radi osebno srečali/smo se srečali in dali za pivo/so dali za pivo ).
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
S tem, ko se pregleda cela tema, izkažeš spoštovanje do vseh sodelujočih v neki temi.

Zakaj je Asus bistven, zato, ker se je iz njega vzel SP in nato dodelal, da ga je bilo možno uporabljat tudi na drugih napravah.
Torej, če asus ne posodobi SP na svojih padfonih potem pozabi, da boš videl SP, ki bo deloval na android 6+.
Glede na to, da je asusu potekla pogodba z garmin pa mislim, da ti je jasno kaj to pomeni.

90% ljudi sploh ne pogleda prvega posta ampak leti direktno na vprašanje, če recimo pogledaš sebe, praviš, da si pregledal celo temo, potem mi prosim povej kako ti je uspelo spregledat moj post na tej strani preden si postavil vprašanje?

Če greš malo pregledat ostale Garmin in iGO teme boš videl, da imamo vse v prvem postu pa jih je velika večina preskočila in ruknila vprašanje iz prve in to vprašanje, ki je bilo že 10000x postavljeno in nanj odgovorjeno.

Mimo so ti časi, ko sem podpiral tujo lenobo in pisal podorbna navodila in nato, ker nekdo ni znal prebrat navodil do konca, dobil še dodatnih 15 vprašanj za nekaj kar je bilo že vse napisano po korakih.

Ti dejansko pričakuješ, da damo nekomu vse na pladnju, brez da bi vložil kaj svojega truda in bo za nekaj porabil 5min, medtem, ko so drugi za to stvar porabili ure in ure oziroma dneve ali mesece svojega časa?

Če res to misliš, potem je čas, da razmisliš o montaži kake klime, ker ti ta vročina prihaja počasi do živega.


Če še morda nisi opazil sva z Janchem skoraj popolnoma opustila pisanje na forumu, ker sva končno ugotovila, da nima več smisla podpirat tuje lenobe in omogočat zaslužek raznoraznim bolha dilerčkom in serviserjem, ki s pridom služijo na najin račun.

Porabljenega je bilo ogromno časa za raznorazne prevode, dodelave, predelave in kaj imava z Janchem od tega?
Ostali so samo odprli temo, prenesli prevod, datoteko, skin...... in naprej delali kar so imeli za delat, medtem, ko sva midva žrtvovala svoj čas, ki bi ga lahko porabila za familijo ali kaj drugega.

p.s.
Če z Janchem oba skupaj preštejeva to kar sva dobila v teh letih za pivo, bi s tem lahko prišla do Izole in nazaj in morda bila 2 dni v kakem apartmaju, sedaj si pa preračunaj koliko je bil v vseh teh letih vreden najin čas oziroma trud.
( iz tega so izvzeti tisti, ki bi se radi osebno srečali/smo se srečali in dali za pivo/so dali za pivo ).
Tole moram pa potrditi. V casih prvih navigacij in potem prvih Motorol A925 sem bil na starem forumu tudi jaz aktiven na to temo (prva vodenja v slovenscini so bila studijsko posneta na moj strosek), mnogim uporabnikom sem celo posiljal cdje z softwerom, navodili in kartami cisto zastonj, dokler nisem svojih kompilacij zasledli na Bolhi. Ali samo material ali pa celo kot storitev za katero sem porabil mnogo noci tuhtanja da je na koncu delovala...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sam vedno preberem temo in, če ne najdem odgovora potem vprašam.
Par mesecev ni nihče napisal nič novega in sem vprašal, če je kaj novega, čudno se mi predvsem zdi, ker SP na Androidu 5 dela, na 6 pa ne, izvorni Asus je pa baje še vedno na 4.4.

Če ne bo šlo, pač ne bo šlo in bo žal treba najti kakšno drugo aplikacijo.
Mi je pa Garmin od nekdaj najbolj všeč.

Te pa že od nekdaj občudujem, da si vedno uspel najti voljo in čas za tako nesebično pomoč prav vsem.
Kadarkoli boš kaj hodil na Gorenjsko lahko prideš k nam na pijačo, pa še za pojest bi se kaj našlo.

Z navigacijami pa ne služi nihče več, ker so pametni telefoni skoraj v celoti prevzeli funkcijo navigacije.
Razen morda tistih, ki znajo posodabljati vse mogoče navigacije v avtomobilih, edino ti morda še kaj služijo.

Še naš Garmin bodo po moje prejkoslej zaprli saj mislim, da ne dela več prav veliko dobička.

Sam sem bil vedno navdušen nad navigacijami in zato vsako leto kupim kak nov Garmin, ker me zanima, če je kakšen napredek(žal sem vedno bolj razočaran) in potem vsaj pol leta rabim, da ga sploh uspem prodat.

Vrhunec Garmina je bil, ko so delali do zdaj še najboljše modele 1xxx, če bi nato naredili model 3790, ki bi poleg navigacije imel še funkcijo telefona in fotoaparata bi verjetno doživeli velikanski uspeh, tako so pa z razvojem zamudili in gre žal vse samo še navzdol.

Lep preostanek poletja ti želim.
 

Gladiac

Zelenc'
5. dec 2007
26
0
1
Smlednik
Se opravičujem za vprašanje, vendar me zanima, če obstaja kakšna verzija garmin zemljevidov, ki bi delovala na najnovejših androidih?

Hvala!