Garmin Viago - aplikacija za Android in iPhone

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Najlepša hvala.

Če bi se dalo samo zadevo še kaj modificirati in povečati same napise ter znake bi bila lahko pogojno še kar uporabna.
Upam, da se bo razvijala naprej.

LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem danes malo pregledal vse skupaj in je 800x480 zadnja podprta velikost, torej na večjih napravah so avtomatsko manjše ikone.
Kolikor sem zaenkrat probaval spreminjat velikost se ni obneslo ravno najbolje, viago javi error, če pa že obvoziš error pa ikona sploh ni vidna ali pa jo vidiš samo pol.

Bom probal, če se bo dalo še kaj druga naredit, vendar zaenkrat slabo kaže
frown-1.gif
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Vprašanje za poznavalce, ki ste testirali Viago in IGO. Katera navigacija je ½boljša½ za android. Gra za rezervno varianto na telefonu, primarna še vedno ostaja Garmin.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Za povprečnega uporabnika, sploh za rezervo uporabo, in če upoštevaš še ceno, je Viago veliko boljši. 10€ vs 65€?
Mimogrede: sem imal Viago par dni nazaj prižgan na Danske&Švedskem hkrati s tanovo navigacijo od Minija. Enako uporabno. Pove, kje zavit, kam zavit - več pa ne rabim. In recimo daleč boljši od Tomtoma v renojih.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Ok se strinjam tudi sam IGO je boljši ampak to je tema od Garmin Viago. Če bo le ta imel samo nekaj % toliko podpore kot IGO, se zna tudi še kaj izboljšati zato se tukaj dajmo raje temu posvetiti.......

LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Ok se strinjam tudi sam IGO je boljši ampak to je tema od Garmin Viago. Če bo le ta imel samo nekaj % toliko podpore kot IGO, se zna tudi še kaj izboljšati zato se tukaj dajmo raje temu posvetiti.......

LP

Meni iGO osebno ni všeč, tisti originalen (Primo 2.0), preveč ima vsega, tudi po ekranu, ne najbolj logični meniji, nekatere zadeve tudi skrite (uvoz rute itd...)

V avtomobilih so bolj dodalni Primoti. simpl upravljanje, slično Garminu.

Viago pa verjamem, da se bo razvijal, kar je ena prednosti Garmina.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Žal se tokrat Garmin razvija v popolnoma napačno smer.
Zakaj za vraga delat novo aplikacijo ( Viago ) če je pa že narejena za android ( street pilot na asus ) in Avstralska online različica.

Tukaj se sedaj vidi slaba poteza Garmina, ko je kupil Navigon in razvijanje Viago pustil Navigon Team-u.
Ven je prišlo neko skropucalo, ki ni podobno ne enemu in ne drugemu.

Ko bo v SLO možno pri google zemljevidih shranit zemljevide za offline navigiranje se bo marsikdo vprašal, zakaj dajat 20€ za Viago brez dodatnih funkcij in samo z zemljevidi, če pa je google maps zastonj.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Danes se je končalo Promo obdobje za Viago in kot vemo naši $ spremenijo v $ torej v USA je bila do sedaj aplikacija 0,99$ pri nas 0,99€.

Nove cene od 13.7.14 naprej bodo:

- Viago aplikacija = 2$
- Karte = 19.99$
- Traffic Live = 19.99$
- Safety Kit = 9.99$
- Real Directions = 9.99$
- public transit routing = 9.99$
- 3-D maps = 9.99$
- spoken street names = 9.99$
- locations of speed cameras = 9.99$
- horizontal view = 9.99$

Kar skupaj znese 112$ in če bo vse kot do sedaj bodo za EU samo zamenjali znak pri ceni iz $ v € kar pomeni, da bo pri nas stalo 112€.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Se strinjam, da je pre/drago. Kot rečeno je tudi meni IGO boljši ampak tudi že kar preveč "napumpan" z vsem. Ok tudi čisto po pravici tegale Viago sem kupil in bi sedaj rad čim več izstisnil iz njega, zato upam, na sodelovanje foruma
smile-1.gif


Tudi IGO je to kar je tudi po zaslugi "dodelav" (skinov in funkcionalnosti, ki jih omogoča)

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.323
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
malo off: ni mi jasno, zakaj nekateri menite, da je iGO preveč načičkan in ima preveč (?) funkcij. Primo stock verzija (brez skinov) ima po mojem mnenju najenostavnejši vmesnik, ki ne sme delat težav nobeni generaciji. No ne vem, mogoče me zavaja moja "poklicna" deformacija ampak..je pa res, da si večina sploh ne zna predstavljati Primo navigacije brez skina zato marsikdo program ocenjuje na podlagi tega, za mnoge "must have" dodatka.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Janch imaš prav in še enkrat pravim, IGO je še vedno zakon, ampak dajmo se še VIAG-u posvetit
smile-1.gif


LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Žal se nihče od " mojstrov " ne posveča več Viago, kar pomeni, da je za Viago le, Nakup zemljevidov v sami aplikaciji ali pa uporaba OSM kart.
Sedaj, ko je končno na " voljo " Street pilot za Kitkat 4.4.2+ so se vsi oddaljili od Viago.