Garmin Nuvi in free karte.

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Na TEJ povezavi pošči svoj Garmin in si preberi...
grin1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Sem priklopil zadevo in napiše, da je najnovejša programska oprema in da je možno nadgradit samo:

Chipset Type M

A naj kar označim in nadgradim ?

P.S.
Iz tega spiska nisem nč našel ... morda sem slep !?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, naredi nadgradnjo
smile-1.gif
Saj to je njen namen, da se nekaj posodobi.

Kaj točno ne bi vedel, kot vidiš gre za gps čip, ki mu verjetno popravi software...
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
To o pacientu ti ne oprostim pa čeprav se mi zdi butast, da nekdo se dela tok pameten. Danes sem dobil tri nove vsi trije majo 2GB rama a potem je to čudno al kaj nesel sem jih nazaj in dobil nove, ki delajo in ja NUVI 250 ma 2GB internega + SD razen če nimam zdej jst 4 Nuvije po 2 GB rama.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Predvidevam, da ge v večini primerov za neznanje uporabnika. Gori je že en takšen "pacient" , ki je na SD kartico nalagal različne img fajle ...

Govora je bilo o nalaganju img fajlov na Nuvija... Uporabi mapsource kot smo ti svetovali.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Ka ti misliš da nisem uporabil mapsourca al kaj, mater ej si pameten ko žafran.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik opo pravi:
Imam eno vprašanje. imam garmin250 nuwi z kartoCN9NT,kupljen je bil Januarja letos in me zanima če lahko nadgradim katografijo na 2008 nt brezplačno,ali moram karto kupit.

za vse odgovore se zahvaljujem

opo

Novica
cheer.gif


Citat:
Brezplačna nadgradnja: le-ta bo na voljo le tistim strankam, ki so napravo kupile po 1. decembru 2007 in nimajo
naložene kartografije City Navigator Europe 2008. Akcija traja do 1.5.2008 - v tem času se lahko stranke registrirajo na
spletni strani http://my.garmin.com in nadgradnjo naročijo. Garmin jim bo nadgradnjo poslal brezplačno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Aha, zanimivo. Lani je bilo enako, če si imel smolo in dobil napravo s staro karto.
Vprašanje pa je koliko je taki upgrade danes sploh aktualen glede na alternativne možnosti
smile-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Update:

Lih registriral SP C550 na datum 01.01.2008.
Tole sem dobil v odgovor za novo karto:

Citat:
StreetPilot c550, Europe
Map Update 2008 City Navigator® Europe NT >> Our records show you have ordered your free update.

Na email pa tudi dobil potrdilo >> Free Map Update Order Confirmation.

Živi bili, pa videli...
grims-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Jaz sem na Nuviju 250 iz MM na notranjem spominu pustil original karto, potem pa z Mapsource na kartico naložil AdriaRoute+AdriaTopo+SČGRoute+Bluechart 9.5. Prižgem napravo, toda na seznamu je samo CN 2008.

Prestavim datoteko s CN2008 na kartico (in jo preimenujem v gmapsupp.img) ter datoteko z ostalimi kartami v notranji spomin, pa zadeva normalno deluje tako kot mora. To je že drugi Nuvi, kjer mi je BC delal neke čudne probleme
rolleyes-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Ne vem kaj vas toliko muči. CN je na napravi v datoteki GMAPPROM.IMG. To je največja datoteka.
Če ti Mapsource drugače imenuje, jo sam preimenuj. Potem pa z MS naloži še AR. Ta bo v datoteki
GMAPSUPP.IMG. Vso ostalo šaro pa potem z MS prenašaš na SD kartico. Tako lahko označiš katere
karte hočeš imeti aktivne, pa še AR lahko posodabljaš direktno na napravo, ne da bi s tem povozil CN ali
druge karte, ki so na SD. Meni deluje...
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
po vseh pravilih bi to moralo držat vendar za čuda na teh blesavih napravah ne drži obvezna je pa nadgradnja sw na napravah dl na garminovih straneh od tu naprej pa že veste, čitalec kartic čudno dela na teh napravah od 4 naprav mi zdaj ena dela mučim se še na 3 ostalih upam da mi bo ratalo.