Garmin 2460LT ostal brez vodenja in opozoril??

Nimrag

Zelenc'
1. nov 2011
7
0
1
Pozdravljeni vsi,
Moj Garmin 2460LT ima resne težave in mi enostavno ni več jasno kaj bi še lahko naredil. Ima kdo morda kak nasvet. Bom nadvse hvaležen za karkoli.
Tu je situacija:
- Kupil 2460LT. Vse je delovalo kot se zagre.
- Dodal in posodobil karte na City EU12.20 + Adria3.30 + Topo2.41. Na SD kartico 4GB.
- Vse karte mi pokaže in jih prepozna ter delajo, sem pa naenkrat ostal brez prikazovanja zavojev, točk in glasovnega vodenja???
- Napravil takoj vse možne updajte z Webupdate. Brez razlike.
- Zamenjal karte za starejše, naložil vse na spomin naprave in/ali na SD. Brez razlike, jih pa prepozna in kaže karto..
- Glasnost imam na 50%, ne na mute.
- Napravil sem hard reset in ponastavil vse podatke. Ni efekta.
- Prog. Oprema: 2.50
- Zvočna prog. Oprema: 2.00 (Slo)
- Različica 2.20 (Slo)
- Sprobal v načinu simulacije. Tu dela, torej kaže in govori, v realni navigaciji pa ničesar - brez vsega.
- Tako izgleda realna navigacija:

- Tako izgleda simulacija, ki mi dela?? vendar ne koristi
smile-1.gif
:


/Žiga
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.806
79
48
V načinu simulacije ti dela zato, ker simulacija deluje takrat, kadar ne lovi satelitskega signala.
Kaj pa ikona za satelitski sprejem? Ti gori ali ne?
 

Nimrag

Zelenc'
1. nov 2011
7
0
1
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
V načinu simulacije ti dela zato, ker simulacija deluje takrat, kadar ne lovi satelitskega signala.
Kaj pa ikona za satelitski sprejem? Ti gori ali ne?
Ikona za satelitski signal (ko izklopim simulacijo) mi gori, ponavadi 5/5. Najde satelite in piše pripravljen na navigacijo.
Ko se vozim (določim pot) mi tudi kaže vse OK, vodi me po izbrani poti, vendar nimam več nikakršnih opozoril, zavojev, glasu. Enostavno lahko samo gledam premikanje karte, kot je na sliki iz prejšnjega posta.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
ksz
Vsedi se v avto in se malo zapelji in boš videl, da deluje.
Pri mojem je enako, ko nastavim pot in predno štartam je enak prikaz kot na prvi sliki.
 

Nimrag

Zelenc'
1. nov 2011
7
0
1
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
ksz
Vsedi se v avto in se malo zapelji in boš videl, da deluje.
Pri mojem je enako, ko nastavim pot in predno štartam je enak prikaz kot na prvi sliki.

Hvala vsem ker ste se zavzeli da mi pomagate.
Tule imate dva filmčka o tem kar se mi dogaja. Sem se šel pelat 60 km in niti ne piskne. Edino vedno na koncu reče prihajate na cil. Imam že enega Garmina in vem da takole ne navigira
smile-1.gif

Ima kdo komentar?
Film 1
Film 2
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Fant, se ti pa tresejo roke. Jaz na teh posnettkih me vidim nič nenavadnega. Poskusi to isto ruto še zs simulacijo. Če je enako ni nič narobe z nuvijem.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Nenavadno je to, da ti na koncu ponudi izbiro med vožnjo in hojo.
Na mojem takoj začne izračunavati pot, ko pa nastavim na "pešec" mi pa ponudi izbiro med vožnjo in hojo.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
To, da ponudi izbiro med hojo in vožnjo je odvisno od izbrane lokacije, če je lokacija blizu potem ti ponudi hojo.
 

Nimrag

Zelenc'
1. nov 2011
7
0
1
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Peveri če ima nuvi v skriti mapi .system mapo sqlite.
Če jo ima izbriši iz nje mlg_history in ponovno zaženi.
Če to ne bo delovalo naredi hard reset.
Hvala za nasvet. Evo, sem ravnokar naredil. Se pravi izbrisal mlg_history in zatem naredil reset (Erase all user data). Ni spremembe.

Da bo zadeva še bolj jasna sem tule pripel obe varianti. Mislim, da se vsi strinjamo, da bi morala biti simulacija ista kot realna vožnja. Poglejte si pa boste vidli da v realnosti ne daje glasovnega vodenja in na ekranu ne izpisuje razdalje do zavojev itd...

Simulacija

Realna vožnja
 

Nimrag

Zelenc'
1. nov 2011
7
0
1
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Si probal še enkrat posodobit z webupdaterjei in označil naj ti še enkrat naloži obstoječo verzijo?

Sem, pa ni nič boljš. Res ne vem kaj bi še lahko blo.
Ali bi to lahko bilo tudi zaradi kartografij?
 

Kobran

Pripravnik
8. dec 2008
109
0
16
2. nadstropje
Iz posnetka realne vožnje ni videt, da imaš vklopljeno napajanje nuvija v 12V vtičnico. Poskusi z vklopljenim napajanjem (če ni bilo vklopljeno) pa boš videl če dela. Mislim, da se mi je zgodilo nekaj podobnega drugače mi ta naprava dela super.
 

Nimrag

Zelenc'
1. nov 2011
7
0
1
Sem probal oboje. Priklop na 12V ter pozicioniranje v držalo na vetrobransko steklo ne spremeni tudi ničesar
frown-1.gif
.
Pri kartografiji ne vem. Kupil sem jih na SD kartici in dal v napravo.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.753
114
63
Kje pa si kupil kartografijo na SD kartici? Uradno ne moreš kupiti več kart na eni SD. Če pa je vmes pašniška prodaja, je pa lahko kaj narobe z kartami. Če je od nakupa manj kot 90 dni na My Garmin prenesi novo karto 2012.30.