Garmin Nuvi in free karte.

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
No sedaj mi je uspelo!

Je pa komu uspelo naložit praw free karte.
NAmreč pri teh kartah jih nuvi prav zavrača jih mam lepo uploadane na kartico pod ime Gmapsup2.img pa jih sploh noče prebrati. A to dela sam men al dela še komu. Gre pa za Garmin Nüvi 250.
 
Nazadnje urejeno:

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Povsod so na čeških forumih! linkov ne smem pisat!
Pač tam jih je ogromn, večina jih ni rutabilnih so pa uporabni za kaj drugega.
 
Nazadnje urejeno:

opo

Pripravnik
2. dec 2007
50
0
6
Imam eno vprašanje. imam garmin250 nuwi z kartoCN9NT,kupljen je bil Januarja letos in me zanima če lahko nadgradim katografijo na 2008 nt brezplačno,ali moram karto kupit.

za vse odgovore se zahvaljujem

opo
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ne vem kaj misliš pod free karte? V vsakem primeru morajo biti karte take, da jih vidiš v MapSource programu, ko pa so enkrat tam, jih lahko prenašaš na naprave Garmin. Če imaš naprimer samo *.IMG file, ga Nuvi ne spozna.

Na spletu obstajajo programi ki iz posameznih *.img datotek (lahko pa tudi drugih formatov, le da jih je potrebno pred tem PRETVORIT v *.img) naredijo skupek datotek, ki jih lahko instaliraš v MapSource, nato pa jih lahko prenašaš na Nuvija. Na ta način sem si naredil kar nekaj kart za JV Azijo. Te karte, ki jih delam sam niso rutabilne, vendar pa je možno narediti tudi rutabilne karte, a je za to potrebno ogromno dela.

Na raznih forumih pa je ogromno "FREE"
smile-1.gif
kart, ki so prilagojene za delo z MapSourceom, zato jih moraš pravilno instalirat in nato izvozit na Nuvija in večina je celo rutabilnih.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Seveda, zastonj kosila ni. Nadgradnja je pač dodaten denar za trud, ki so ga vložili v izdelavo novih kart.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Free karte so karte izdelane s strani uporabnikov garmina privatne zadeve naprimer caribski otoki ipd...

Nekatere so rutabilne vendar brez iskalnikov naslovov, nekatere sploh niso, medtem ko nekatere so celo boljše od originalnih. (Vir tuji forumi) nekaj jih je na Garniak forumu.
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Karibski otoki so dejansko free in lahko mirno objaviš link. In jaz sem jih naložil (lani Dominikanska republika) brez problema preko MapSourcea. So pa to bolj Topo karte, a so bile kar koristne. Kje pri nalaganju se ti pojavi problem? Jaz imam na N250 takole organizirane karte in vse dela brez problema:

na napravi
gmapbmap.img
gmapprom.img
gmapsupp.img

na SD kartici
gmapsupp.img

V teh datotekah pa so karte in deli kart:
Europe NT2008+AR 2.0+SCG 1.5+BlueChart Atlantic v9.5+AdriaTopo v2.01+BlueChart Pacific v9.5+Indonezija,Singapur + nekaj doma narejenih
 
Nazadnje urejeno:

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Na SD kartici mi prebere pa ni važno katero ime od teh 4 navedem mal so čudne te zadevce. Naprimer mam 4 te naprave doma nabavil v MM v Seirsb. Veš kje ampak niti ena od teh zadevc ni ista čeprav isti model isto vse znotraj ima pa vsaka različno spomina naj bi ga mela 2GB vendar ena ma 1.5 druga 1 tretja nič hheheheh. mogoče bi bilo potrebno update narest nevem? USB prenos je v k...u dl in ul po 1h mogoče zato ker ni originalen GARMIN kabel ali kaj?.
 

DaDek

Zelenc'
26. feb 2008
8
0
1
jaz imam orginal garmin kabel pa dela zalo počasi.. se pa ubadam z velikim problemom.. neznam naložit ar 2.0 (wannabe free :D )
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
sem probal a ne gre pojma nimam nevem, če ne gre pri teh avstrijskih nuvijih za kak hw in sw error pa da so jih zato zdilali po taki ceni, ker so res čudni govorim pa o nuvi 250 k je bil v akciji v media marktu.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Vedno bolj se mi dozdeva, da je Mediamarkt prodajal "malenkost" škart robo! Ki sicer ni čisto zanič, ampak ima očitno določene probleme in ni prestal končne kontrole pri Garminu. AMPAK, očitno so le toliko dobri, da poganjajo osnovno mapo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imel sem nekaj kosov iz MM iz vsi so bili identični po spominu in vsem ostalem. Delajo brezhibno in ni nobenih težav z nalaganjem kart.

Predvidevam, da ge v večini primerov za neznanje uporabnika. Gori je že en takšen "pacient"
smile-1.gif
, ki je na SD kartico nalagal različne img fajle ...

1. update Nuvija (vsi moji so že imeli zadnji update, razen za chipset je bil popravek na voljo)
2. nalaganje kart s programom Mapsource

3. Če to ne dela, vrniti...

USB prenos je počasen okoli 400kbs in traja res dolgo (usb 1.0 je)... Vendar se spet tu pojavi osnovno vprašanje! Zakaj je šel nekdo brisati original naloženo karto Evrope? In kaj je potem sploh lahko še naložil.

Nuviji 250, ki sem jih nabavil so imeli vsi po 1.5gb prostora, prostega je bilo le za 22-24Mb. Skratka na napravi ni bilo nobene potrebe karkoli brisati.

Dokupiš 1gb (čisto dovolj) ali 2gb SD kartico in naložiš preostale karte če jih rabiš.

Torej v Nuviju ostane CN 2008 EU, na SD kartico pa naložiš preko Mapsourcea karkoli po želji (jaz sem na 1gb kartico spravil 15 detajlnih kart).
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
No, če na N250 iz MM izbrišeš vse helpe, voice itd v "čudnih" jezikih in na njem pustiš le ENG, SLO in HR/SRB, pridobiš vsega cca 40 MB in nastane vsega skupaj prostega ravno za AR brez SLO (ki pa je že v NT2008) in niti ne rabiš SD kartice.

Sicer pa kot praviš, 250ka deluje brezhibno, hitreje kot N360T in enako hitro kot 760.

Kateri popravek za chipset imaš v mislih in kje ga lahko dobim.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem raje vzel še 1gb kartico 8,9 EUR in je mir, ker nekam moraš tudi POI naložiti in podobno.
Sicer pa sem mislil na uporabnika bokyto
smile-1.gif
, ki je mislil da bi moral imeti nuvi 2gb spomina.

Glede updejta uporabiš program Webupdate od Garmina in to ponudi FW update za chipset G, razen če ni že updejtano. Pri vseh mojih modelih sem lahko nadgradil.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Točno tako !
Nima smisla tukaj kaj pisat, ker bi isto napisal kot Snecer. Točno takšen je tudi moj, ki je prav tako kupljen v MediaMarktu.
Nabavil sem kartico 2GB in imam ostale karte na kartici, deluje prva liga, že parkrat testiral zadevo. Nad Garminom sem bil razočaran, ker sem takrat testiral GM XT na PPCju ... tam roko na srce zadeva ne deluje kot bi morala.

Na Nuvija sem v ta spomin, ki je še bil na voljo edino naložil dodatna vozila, druga nisem ne brisal ne nič, ker me ne moti. Bistvo so itaq karte, ki pa si jih daš na SD in stvar je rešena.

Tudi update ni bil potreben !

P.S.
Kot je rekel Snecer: verjetno nevednost uporabnika naprave.
Jaz sem edino dokupil 2GB kartico za 6.99€ (sem kar dve vzel)