Garmin Nuvi 250w

iskalecxx

Pripravnik
24. jul 2009
146
0
16
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Orodja - sistem - vizitka , verzija 7.20 . Nekateri so delali čudeže na 250W . Jaz nisem mogel nič niti prikaz hitrosti ne . Isti model samo druga plošča . Pa probaval vse možne načine . Tudi tiste od @popotnika friziranje .

Takole: verzija 2.70
redface-1.gif
- zgleda da bo treba posodobiti....
Nameščena karta CN Europe 2011 - danes bil v NM, pa ni imel avtoceste od trebnjega naprej (manjkal je zadnji odprt odsek).
Je res še ni ali ja problem pri meni?
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Tko kt sm napisu že tukaj >City Navigator EU 2011.40< na 12. strani mi je ratal za to napravo. Nisem nč posebnga delu. Naložu na kartico, pa je kar delal. Najprej sem mislil, de ne bo šlo, ker so vsi že lep čas pisal, da ne gre. Mal me je firbec matral, pa cajt sem mel. Če ne bi pa okrnjeno varjanto gor dal. Napravo pa stalno posodabljam (FW).
 

Sulc12

Zelenc'
4. sep 2007
9
0
1
Jaz imam pa še večji problem, posodabljal sem FW pred tem pa nisem preveril koliko prostora je še na napravi, ko je končal je napisal da ni uspelo zaradi premalo prostora. Problem zdaj je pa tak da se sploh ne zažene, ko ga prižgem začne nalagati karte in ne dokonča ampak se samo resetira oziroma izklopi. Obstaja rešitev razen servisa??
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Pejt v nuvi-ja noter preko pc-ja pa pobriši kakšen večji file npr. cnent ki je lahko gmapprom ali gmapsupp.img .Ali pa naredi reset
 

Sulc12

Zelenc'
4. sep 2007
9
0
1
Če bi ga PC prepoznal bi že uspel neki narest, je pa ravno v tem problem preden se postavi do te mere da bi ga prepoznal se ugasne in ponovno zažene. To dela če je priklopljen na PC, če nima zunanjega napajanja se samo ugasne.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
1.) Gumb za vklop pomakni v levo in ga tam zadrži
2.) Z drugo roko vklopi kabel v nuvija in v PC (da prideš v preboot)
3.) Gumb za vklop še vedno drži v levo.
4.) Zaženi updater.exe ki ga imaš v tej mapi .
5.) Ko ti na ekranu piše Loader lahko gumb spustiš in počakaš da naredi do konca.

Če to ne bo delalo javi bova malo spremenila updater.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ja ker sem na pamet napisal bootblk.
A maš mogoče kak backup nuvija ali pa vsaj backup garmindevices.xml?
Poglej v mapo temp v windowsih,če ti je nredlo mapo webupdater.Če ti jo je mi pošlji,da lahko ugotovim kak bootblk imaš.
Si probal tudi z tistim iz mape rezerva,ki je bila zraven v rar-u?
Se mogoče spomniš katero verzijo Firmware ti je ponudil webupdater?
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ali imaš mogoče SD kartico noter v nuvi-ju ? Ali pa ko si posodabljal si imel SD noter v nuvi-ju ? V servisni meni tudi ne moreš .
 

Sulc12

Zelenc'
4. sep 2007
9
0
1
Popotnik, nimam nobenga backupa na žalost. V temp mapi mi ni naredu nič, webupdater mapo mam edino od tistga webupdaterja s katerim sm ga posodablju samo v tisti je sam program notr. Poskusu sm pa z obema tud z tistim iz rezerve. webupdater mi ni ponudu nobene verzije kolkr se spomnem, naj bi pa bil tazadn gor kokr vem verzija 7.2, sam mislm da je problem ravn v tem k je med posodabljanjem na to verzijo zmanjkal prostora na nuviju pa ni mogu narest do konca.

Tupli ja mam SD kartico notr, sm poskusu tud brez kartice pa je isto. Ne morem pa v noben meni ker ne pride do tm se prej izklopal pa ponovno poskuša zagnat če je prklopljen na PC
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
imam backup za tvojega nuvija,formatniga ga in skopiraj xml datoteko v mapo garmin in ga nato posodobi pa bo spet delal tako kot treba,lp
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ali pa če bi imel cel back up ,pa bi formatiral nuvi-ja u nulo pa vse od začetka naložil gor,kot da bi kupil novega garmina .Si ti kaj nuvi-ja formatiral že ? Na kakšen drug datotečni sistem kot ga ima privzeto ?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Sulc12

Če si res videl 7.20 potem ti bo TA delal.
Ko se ti bo vklopil pa naredi nekaj prostora na njem,odstrani kak zvok,ki ga ne rabiš (angleškega moraš obvezno pustit na napravi).
Potem pa ponovno zaženi webupdater.
 

Sulc12

Zelenc'
4. sep 2007
9
0
1
@ popotnik
Zdej je mal boljše k je blo prej samo še vedno se ugasne preden pride do menija.
edino na računalniku se ga pa vidi zdej.
Edino če na novo naložim karte bi mogoče pomagal?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Sulc12

1.) Mapo,ki je največja odstrani iz nuvija in jo shrani na PC.
2.) Izbriši GUPDATE.gcd,ki ga imaš na nuviju.
3.) Posodobi nuvija preko webupdater.
4.) Po posodobitvi idi na zrak da ti najde satelite.
5.) Priklopi nuvija na Pc in odstrani naprimer: nemški zvok in španski zvok iz mape Voice.
6.) Daj karte nazaj na napravo oziroma CN daj na SD v mapo Garmin in CN poimenuj gmapsupp.img.

Preden nuvija odklopiš iz PC se prepričaj,da imaš vsaj 50 MB prostora na njem.

p.s.
nuvi se ti še vedno izklaplja,ker ima poškodovan gupdate.gcd gor in firmware ni pravilno naložen v sami napravi in ne zna pravilno prečitat map.
Zato sledi zgornjim navodilom in nuvi ti bo delal tako kot mora.
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Eno čist nevmesno vprašannje! Imam omenjeni model in v kratkem potujem v Prago. Gledal sem na Michelin route in mi lepo izpiše pot, kjer se največ pelje po ac. No ko pa na Garminu vpišem enak cilj, me pa pelje kr nekje(nobenih izogibanj nimam vključenih), večina po stari cesti.
Nekaj sem bral, da pri tem modelu ne moreš sam vpisati po katerih točkah bi se peljal do cilja. Kaj mi svetujete? hvala
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
1. da javiš katere karte imaš gor
2. da prilepiš sliko katera izogibanja imaš vklopljena / izklopljena (hint: plačljive ceste)
3. da preveriš za kakšno vozilo imaš nastavljeno (da nimaš slučajno kolo)
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Imam adria route 3.20, cityy navigator 09 in city navigator 11. Nasatavljeno je na CN11.
Vse imam izklopljeno razen makedama.
Nastavljeno na avto.