Garmin Nuvi 250w

facil

Zelenc'
24. feb 2011
13
0
1
Imam tegale nuvia oz. dobil za mali denar
smile-1.gif
sedaj pa imam problem ... nuvi ne zazna kart, ki so na zunanji SD kartici. Kartca ima kapaciteto 1Gb in gor sem naložil AR 3.20. Naredil sem mapo Garmin in noter skopiral karto. Ampak nikakor je ne zazna nuvi. Najde samo stare karte mislim da 2008.
Takole zgleda mapa Garmin na napravi.

In me zanima ali lahko nadomestim označeno datoteko z drugo oz. da bi naložil gor karte CN 2011.20 in bi karto enako poimenoval.
Namreč ne želim kupovat nove kartice

LP Tomaž
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Aja, je še spodaj pod sliko eno vprašanje...Označeno datoteko lahko menjaš z novo CN 2011.40 in jo imenuj isto, kot se imenuje stara datoteka. Na kartici pa naredi mapo z imenom GARMIN in noter daj Adrio in jo imenuj gmapsupp. Ampak ta model se mi zdi, da ima samo 1,5gb skupnega prostora, tak da boš moral iskati CN ki bo velik samo toliko, kot je zdaj velika stara datoteka, zato če rabiš komplet evropo je boljše, da vse skupaj obrneš.
 

facil

Zelenc'
24. feb 2011
13
0
1
AR sem zdaj naredil kot je treba
smile-1.gif
deluje
Problem nastane sedaj da pridobiva satalite in jih sploh ne najde --> ni GPS signala potem napiše.

Glede CN bi se dalo dobi kakšne ki so do 1,80Gb (toliko še je namreč prostora na samem nuviju)

Hvala lp
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
V teh letih uporabe garmina sem opazil ,da če ugasneš garmina z izklopljenim iskanjem satelitov (simulacija), potem ob ponovnem zagonu rabi kar nekaj časa, da jih najde. Včasih jih sploh ne in ga moraš ponovno ugasnit.
 

mb2011

Zelenc'
15. apr 2011
1
0
1
Jaz imam podoben problem, imam 205w (ne 250w), sedaj sem kupil novo SD kartico 4GB in želel dodati nove karte (CNE 2011.40+AR 3.20) v velikosti 2,2GB.

Spremenil sem že ime stare (gmapsupp.img) karte v (gmapprom.img), poizkusil sem par načinov, sedaj pa mi ni jasno nič več. Ali morda moj garmin ne podpira 4 GB ? Na spletni strani piše da bi jo naj, tudi prodajalci so mi zatrdili, da bo delalo.

Lepo prosim za pomoč.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

205 podpira normalno 4gb kartico in tudi img nad 2Gb.

Na kartici moraš dati datoteko gmapsupp.img v mapo \garmin\

Iz previdnosti še upgrejdaj prej napravo, če pa ne bo delalo pa je problem v sd kartici ali pri tebi
smile-1.gif

Pa CN in AR nalagaj posebej, AR daj na napravo.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Razdeli na dva dela, AR daj na napravo, CN pa na kartico pod 2gb. Naprava podpira 4gb kartico, ampak prepozna pa samo 2gb veliko datoteko.
 

iskalecxx

Pripravnik
24. jul 2009
146
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Nuvi 2x5 prepozna karte večje kot 2GB tako,da lahko daš brez skrbi cel CN gor.In Prepozna tudi 8Gb veliko SD kartico.
Pa bodi pozoren da imaš SD kartico formatirano na FAT32.

Imam 255w, pa mi na SD kartici ne prepozna karto, ki je večja od 2GB, tisto ki je manjša pa brez problema. Kje bi bil problem?

lp
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ali imaš zadnji FW v7.20 gor ? Kakšen reset lahko narediš , SDHC 4 GB formatiraj na fat32 pa gre vse gor . Na kartici nova mapa in jo imenuj garmin , noter file gmapsupp.img ki je cnent 2011.40 velikost je 2.06 GB .Na garminu pa imej noter gmapprom.img ki je AR
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kot sem že rekel, ta model NE prepozna datoteke večje od 2gb, pa ni važno, kak FW je gor. Ga ima sosed in sem probaval vse mogoče. Iz CN je treba ven vzeti vsaj otoške države oz. tiste, ki se ne rabijo.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Dva dni nazaj sem na 255w in 265wt naredil na kartico cnent 2011.40 in je delalo , lahko da je možnost različnih plošč noter ali kaj drugega . Ampak je delalo in še dela .
 

iskalecxx

Pripravnik
24. jul 2009
146
0
16
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Kot sem že rekel, ta model NE prepozna datoteke večje od 2gb, pa ni važno, kak FW je gor. Ga ima sosed in sem probaval vse mogoče. Iz CN je treba ven vzeti vsaj otoške države oz. tiste, ki se ne rabijo.

poimenovanje je 100% pravilno(pomanjšano karto bere OK), vendar imam občutek da je tako kot pravi NAVI_boy - bere karte do 2GB več pa ne.
kje pogledam katero verzijo FW? ali je možno da je razlog prestar FW?

lp
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Orodja - sistem - vizitka , verzija 7.20 . Nekateri so delali čudeže na 250W . Jaz nisem mogel nič niti prikaz hitrosti ne . Isti model samo druga plošča . Pa probaval vse možne načine . Tudi tiste od @popotnika friziranje .
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
250W se niti slučajno ne splača kupiti, če je več kot 50 evrov.

Satelite išče tudi 20 minut, v gozdu ali blizu večjih stavb jih pa sploh ne najde.

255W ali 265W so pa že precej dobre zadeve, ki so po mojih izkušnjah celo precej bolj trpežne kot novi modeli 1xxx, ki jih zmede vsaka malenkost...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ja tako je ja . 265WT po mojih izkušnjah zelo dober . Zame in še za koga pa najbolj trpežen je pa model nuvi 205 .250W ima neke svoje fore , poporodne popadki , kakor se ji zazdi dela .
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Saj kolikor vem je 205W praktično isti kot 255W-v glavnem super zadevce in škoda, ker jih ne delajo več.

Marsikaj je bilo boljše narejeno kot pri novih modelih-sploh recimo grafična podoba(sedaj ti sredinska ikonca skrije pol zemljevida in pri iskanju kraja ne moreš s puščico premakniti cilja za par hiš kot si to lahko delal pri starih modelih,...
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Saj kolikor vem je 205W praktično isti kot 255W-v glavnem super zadevce in škoda, ker jih ne delajo več.

Marsikaj je bilo boljše narejeno kot pri novih modelih-sploh recimo grafična podoba(sedaj ti sredinska ikonca skrije pol zemljevida in pri iskanju kraja ne moreš s puščico premakniti cilja za par hiš kot si to lahko delal pri starih modelih,...

To sta ista modela z istimi funkcijamu. 205W je prišel brez kart, 255W je pa imel naloženo evropo.