Garmin Mobile™ XT počasi tudi za nonGarmin GPS

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Kaj misliš, zakaj meni manjkajo zvezdice? Pograjal sem Garmina. Tle so eni še hujši kot v parlamentu.
bonk.gif

Za ene so Garmin, Nokia, Audi(VW) in LDS zakon. Kaj hočemo, tud taki morajo živet.
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Tudi meni manjka zvezdica.

Očitno smo vsi akterji konstruktivne debate s pridihom dobili 'nagrado'.

Upam, da bo dobrotnik imel jajca in se oglasil.

LP
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Evo sem dal vsakemu po pet zvezdic - za konstruktivno debato ... upam, da se vam bo stanje kaj izboljšalo....
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Glede izgube tvojih zvezdic jaz nimam pri tem čisto nič. Nisi se obrnil na pravega. Odgovarjal sem tebi ker si bil takrat zadnji z odgovori. Če še enkrat prebereš moj odgovor boš videl, da je odgovor splošen in nisi ti niti malo vpleten, napisal sem samo kakšna je moja navigacija.

LP
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Ni panike ecan... Tudi jaz sem odgovoril s pomočjo hitrega odgovora in tvoj post je bil takrat zadnji... Sicer pa so zvezdice samo zvezdice...
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Ne glede na zvezdice, še vedno čakamo na ruske mojstre .... da se bo forgot lahko od srca nakrohotal ... :D
Ma kdo že kaj informacij?
 

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Ej folk a se tuki sam kregate?
Pač vsak ima svoje mišlenje? A imam prav?

Recimo moje mišlenje je, da ima pač garmin pokritio celo Slovenijo (Adriaroute). Kako je pa pokrita, je pa tudi drugo poglavje. Pač na mojem koncu so pomešane vse številke. Moja hišna številka je na štirih različnih koncih. Hrvaška ima pa isto karto kot IGO.
Meni ni važna kvantiteta, ampak kvaliteta. Zato pač prisegam na IGO-ta.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kot sem že nekajkrat napisal: Garmin je kot VW Golf. Čisto solidna zadeva za ovce (mase), ki jih ne gane, da lahko dobijo več za manj denarja.

Pri nas Garmin je in še nekaj časa bo najbolj prodajana navigacija. Preprosto zato, ker ovce padajo na podatek o 100% pokritosti, čeprav potem večina prizna, da bi raje imeli malo "manjšo" pokritost, pa zato vsaj približno zanesljivo (za hišne številke se zdi, da so notri samo zato, da lahko oglašujejo 100% pokritost, na vaseh pa so uporabne približno toliko kot v TT, kjer jih sploh ni; kategorizacija cest je še vedno katastrofalna in te pogosto zavede - tu gre verjetno za napako v samem Garminovem sistemu, saj je tudi v tujini precej cvetk, toda še vedno manj kot pri nas).
Ključna zadeva pa je nesposobnost distributerjev za TomTom (končno se je pojavil) in Mio (ga sploh nimamo), ki ne znajo zadev približat javnosti. Garmin se oglašuje na vsakem koraku, delijo jih zraven avtomobilov... za TomTom so nekateri že slišali, toda ne vedo kaj ponuja, medtem ko sta Mio in Navigon za ovce (ki so v zadnjem letu pokupili največ naprav) čista eksotika.

Drugače bi pa tudi jaz rad imel XT na dlančniku. Izključno zato da enkrat letno lahko poženem SČG route, saj je Que čisti obup.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Pri nas Garmin je in še nekaj časa bo najbolj prodajana navigacija.

Garmin je pri nas prisoten že izpred časa avtonavigacij. Spomnim se še vsaj Megellana in francoskega MLR.
A z izidom CroGuide, pa sploh ni bilo več dileme, kaj kupiti. Ostali so bili kar se tega tiče pač daleč zadaj.

Pri avtonavigacijah je stanje res drugačno, a kot pravijo Navada, železna srajca..

Vsekakor pred nakupom preverite različne firme in cene na različnih trgih. Šteje naj mnenje uporabnikov, ne reklame
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ne to je original verzija, garmin je naredil xt tako da je sedaj zaklenjen na ID kartice in ne več GPS modula, zato da ga lohko uporabljajo tudi tisti ki imajo vgrajeni GPS sprejemnik, je pa na kartici komplet program, sam vržeš v dlančnik in se že inštalira in dela. Na testno verzijo bo treba vseen še mal počakat
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Mater ste čudni - vsak nuco to kar mu pač paše - vsak program ima pluse in minuse - pa tudi karte. Zato pa - pazite da se zaradi navigacije ne boste izgubili in napravili nesreče - pa mi Garmin/TomTom/I-GO/ostalo rekel naj zavijem levo - jaz pa levo v enosmerno........
Vse pa je stvar navade in vsak svojo robo hvali. ko bodo imeli pri TomTomu karte pošlihtane bo dobrodošla konkurenca sedaj favoriziranem Gaminu..

Borča
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Je že kdo testiral verzijo: GarminMobileXTforWindowsMobile_41040w (10,5 MB)

Je že možno da dela z vgrajenim GPS?



Sem pa našel še neko verzijo, ki baje dela: XT_PPC_41020.zip



V njej sta mapi:

2577

Garmin



in datoteka Garmin Mobile XT





Bom najverjetneje poskusil...
 
Nazadnje urejeno:

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
hmmm... zgleda da je Thai verzija programa. Instalacija se izvede, potem pa napiše:

This device does not have the needed language support
for Thai version of Garmin Mobile XT

P**** madonca

Bomo iskali naprej in poročali...
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Hm, kaj pa z druge strani, da ga prepričaš, da ti imaš Thai language support?