Znalci za monitorje - mnenje GIGABYTE G34WQC-EK

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ker res nisem več v teh vodah "domač", me zanima mnenje pri monitorju GIGABYTE G34WQC-EK

KLIK do random oglasa

Je to bolj čungalunga? kvaliteta?
Sprašujem zato ker si ga lastim, pa mi nekaj daje obučutek da mi ne odgovarja za delo ( za gaming je zadeva BP, ampak gaminga je samo 20-30%, pa še to preko zime...)
Ostalo je bolj kot ne office work, nekaj malega obdelave fotografij za lastno rabo.

Pred tem sem imel DELL monitorje, mislim da UH2713 ali nekaj takega, pa se mi zdi da me tam niso oči matrale kot me trenutno.... ali pa je samo EMŠO počasi.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.555
2.410
113
Men so rekli, da je IPS matrika za resno delo. Tile VA in podobne zadeve so za gaming.

Da sem kupil IPS,...................... potem čez 2 meseca pa še taprava očala. :p
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ukrivljen monitor pejt obvezno najprej pogledat v živo, nekaterim gre na živce (običajno so tudi precej dragi).

Če si bil do zdaj navajen Della, pa vsekakor ne glej drugega kot IPS panel, oz. najbolj ziher podobnega razreda Della kot si ga navajen (če si bil prej na Dell Ultrasharp, potem zdaj glej podobne monitorje), ker je saj veš s konja na magarca težko iti...

Edit: če ga že imaš pa preveri še nastavitve osveževanja (nastavi najvišjo podprto frekvenco, običajno 60 Hz, ampak morda je tale gaming monitor še kaj boljši?) in seveda glej, da ni slučajno priklopljen čez VGA vhod...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
so me pred leti "matrale" oči in ker tudi po obisku okulista ni bilo neke pametne razlike sem takrat nabavil nov monitor, ki so ga na testih hvalili. HP Z27n
Težave z očmi so kar naenkrat izginile. Do pred meseca dni, ko se mi je spet pojavil en tak "čuden" občutek.

Ne vem, optik pravi, da meritve so še vedno OK, čeprav na blizu (bližje od 25cm) opazim, da težje ostrim.

Mogoče kak 5k apple zaslon ali pa pač manj za računalnikom viset :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
ja če veliko za računalnikom visiš je že +/- 0.5 dioptrije zadosti, da te matra

če nočeš, da te matra, pač nabaviš špegle ali pa najdeš drug hobi/službo