Garmin Fenix 3

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Moja ne faulira za toliko kot tiste dve. Jezi me in moti me, da ura, ki je nekaj bila vredna ne služi svojemu namenu. Da bi ostal na fenixu in da je točen, bi mogel po MOJIH ŽElJAH pljunit 900€. Uff to pa je mal veliko.
Drugače pa, po mojih lokalnih govoricah je F3 oh in sploh huda ura, po drugih lokalnih pa poden.
Meni je pa preprosto lepa in jo hočem met. Kot eni VW golfa :D. Jebeš okvare sam da je golf.

Kateri Fenix (v kakšni konfiguraciji) pa stane 900EUR?

Fenix 5X in Descent MK1, ki ga imam trenutno, sta morda res malce natančnejša od Fenixa 3 , ki sem ga imel od marca 2016 do februarja 2018, a res komaj opazno.

Vse nove GPS ure so brez (velike, vidne in nerodne) zunanje GPS antene in to očitno vpliva na sprejem GPS signala. Take ure so vsi pri Garminu vsi Fenixi (in MK1) in vsi novi Forerunnerji, pri Suuntu pa Spartani. Pri vseh omenjenih napravah je sprejem GPS signala očitno drugačen (bolj so dovzetni za odboje signala od stavb, dreves, ...) in so zato razvojniki potrebovali več časa, da so to razumeli in ustrezno prilagodili filtriranje GPS signala.

Polarji, zlasti model 800, ki velja za najbolj točno GPS uro, ima GPS sprejemno anteno v paščku, a kaj ko so funkcijsko še v kameni dobi.

Ambiti, zlasti A3, ki tudi velja za zelo točno kar se tiče GPS sprejema, so funkcijsko precej nad Polarji, a daleč od Fenixov in Forerunnerjev in ravno tako črno/beli.

Spartani imajo že notranje antene, so barvni, a se funkcijsko še vedno ne približajo novejšim Garminom, kar se tiče GPSa, pa se počasi (z zeloooooo redkimi nadgradnjami) približujejo Ambitom.

Pa smo pri Fenixih, ki v zadnji iteraciji po sprejemu GPS signala prav nič ne zaostajajo za konkurenco in so daleč najbolj univerzalni, saj vsak Fenix "pokriva" (skoraj!) možne športe in aktivnosti, pri Spartanu pa bi moral imeti vsaj 2 ali 3 ure, da bi "pokril" vse. Poleg tega si na Fenixih lahko sam nastaviš karkoli in to na uri sami, pri Spartanu pa po dveh letih razvoja, še vedno ne deluje kup stvari, ki so jih obljubili ob predstavitvi ure, pa še internet potrebuješ za kup nastavitev.

V preteklosti sem imel prvega Suunta z GPSom, nato več Garminovih Forerunnerjev in nato Ambita 1, ki je bil takrat res zakon in so zanj obljubljali kup nadgradenj, pa so nas že po enem letu nategnili in s prozornimi izgovori dokazovali, da se triatlona vanj ne da vgraditi in nam prodali Ambita 2 in nato še Ambita 3, kjer pa so namesto ANT+ uvedli BT, da so vsi zunanji senzorji, ki smo jih imeli, postali neuporabni.

Zato sem se odločil za Fenixa 3 in ga nekaj časa uporabljal skupaj z Ambitom 2. Na spletu sem našel kup komentarjev, kjer so trdili, da je F3 nezanesljiv itd., sam pa sem vse aktivnosti istočasno spremljal na obeh napravah in trdim, da temu enostavno ni tako. Čisto prve verzije FW na F3 so med stavbami in pod krošnjami dreves res slabše sprejemale GPS signal, vendar pa so pri Garminu to uredili do poletja 2016.

Za vse, ki se tudi potapljajo, pa je Garmin naredil uro Descent MK1, ki sicer res spominja na F5X (dimenzije so enake), vendar pa ima pravo potapljaško ohišje (uporaba vseh funkcij in gumbov do 100 metrov globoko), vse potapljaške funkcije (do 6 plinov) in prav vse funkcije (ravno včeraj so dodali še ednino manjkajočo) Fenixa 5X. Vsi potopi so sedaj do potankosti dokumentirani (tudi vstopna in izstopna GPS točka), celo HR je možno spremljati med potopom in ista ročna ura je tako uporabna za praktično vse športe in aktivnosti. Res je draga, od 999EUR naprej, vendar pa je to precej manj, kot če bi imel eno športno in še eno potapljaško uro. In da ne pozabim, strah da bi šlo pri potopih kaj narobe je odveč, saj se takrat na uri onemogočijo vse ostale funkcije (kot jih imajo ostali Fenixi) in delujejo le potapljaške, ki so posebej preizkušene in certificirane.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Primus evo : https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/560327/pn/010-01733-03#

Ne me narobe razumet, jaz svojga F3 ne dam nikamor. Mi je preveč huda. Mal je priokus zaradi natančnosti. Če je to F5 poštimala, kar očitno je, je super.

Uf, pa res, 900 EUR!

Ampak 5x lahko dobiš za "le" 620 EUR https://www.bokal-sport.si/sportne-.../garmin-sportna-ura-fenix-5x-whr-010-01733-01 , kovinski pašček pa za kakih 15 pri kitajcih (jaz kovinskih sicer ne maram, sodelavec pa ga ima, kitajskega in jaz kup silikonskih, prav tako kitajskih (po 5-6 EUR,), pa sva oba zadovoljna).

Torej, 5x kot si ga želiš, lahko dobiš za "le" 635 EUR in kolikor poznam naše trgovine, zlahka dobiš še kaj malega popusta zraven. Ampak razlika med F3 in F5x je v glavnem le v kartah, ki pa jih praktično ne uporabljam. Če potrebujem navigacijo, si naredim ruto na PCju in potem me enako vodita F3 in F5x (pred zavojem opozorilo: razdalja in puščica kam zaviti). Prav zaradi tega (in ker je Garmin namignil da pripravlja "podvodno uro") nisem imel niti namena kupiti F5x in bi še vedno uporabljal F3. Tako pa me je premamil Descent MK1 in možnost ene same ročne ure za prav vse moje potrebe. In ni mi žal!
 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Uf, pa res, 900 EUR!

Ampak 5x lahko dobiš za "le" 620 EUR https://www.bokal-sport.si/sportne-.../garmin-sportna-ura-fenix-5x-whr-010-01733-01 , kovinski pašček pa za kakih 15 pri kitajcih (jaz kovinskih sicer ne maram, sodelavec pa ga ima, kitajskega in jaz kup silikonskih, prav tako kitajskih (po 5-6 EUR,), pa sva oba zadovoljna).
Torej, 5x kot si ga želiš lahko dobiš za "le" 635 EUR in kolikor poznam naše trgovine, zlahka dobiš še kaj malo popusta zraven.

Zdaj si mi dal pa kost za glodat bemuboga :mad:. Kovinski pašček je sam za šminkirat. Jaz ga dam gor, ko kam grem ali pa ko vem, da neki časa ne bom aktiven. Poleg tega je dost težja ura. Meni tut bolj silikonci odgovarjajo.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
To bo to ja...go for it :) fenix5 drazja od 5x...imena parih izdelkov napacna itd...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Jah, sem že skor kupu. Viš, k ne znaš dober tujega jezika, je bolje vprašat. Sam € je pa privlačen hehe
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Jodlarcek, ali si se vedno zadovoljen z uro? Jaz uporabljam Polar m400 že nekaj let pa me res mika Garmin 645. Še posebej zaradi možnosti poslušanja glasbe med treningom preko brezžičnih slušalk in plačevanja z NFCjem. Si mogoče stestiral te dve funkciji?
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Jest sem sprobal 645, vse ok, samo po vsakem treningu, ki traja cc. 3 ure, jo moraš dati polniti. Glasba je super, samo ko pa imaš vklopljeno vse na uri pa jo hitro požge. Zato naročil 935 tri bundle paket na piratebike.com za 530€
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Jodlarcek, ali si se vedno zadovoljen z uro? Jaz uporabljam Polar m400 že nekaj let pa me res mika Garmin 645. Še posebej zaradi možnosti poslušanja glasbe med treningom preko brezžičnih slušalk in plačevanja z NFCjem. Si mogoče stestiral te dve funkciji?
Jaz sem zaenkrat zelo zadovoljen z uro. Tudi baterija mi zdrži več kot tri ure kot je nekdo napisal, res pa da med vadbo ne poslušam glasbe.
Glasbe še nisem poslušal in NFC-ja tudi še nisem sprobal...vse ostalo pa deluje BP
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Ni tako slaba. Samo pravim da več kot 5 ur treninga z vsemi opcijami prižgano in glasba, potem bo treba uro filat vsak dan. Najbrž pa nimaš vsak dan toliko treninga. Brez treninga in poslušanja glasbe mi je zdržala cel teden.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Da ne bo kdo šel brezglavo v nakup, preveril za štos in kot se mi je zdelo zaenkrat sploh še ni podport GarminPay v Sloveniji. Škoda!
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni
Imam "problem" z mojo Garmin forerunner 645. Po upgradu na novo verzijo mi ne prikazuje več training effect, VO2, recovery time...in še kaj bi se našlo???? Izklopil/vklopil sem uro, restartal...in še vedno nič. WTF??? A ima še kdo takšen problem oz. a mi lahko pomagate, če je kje kakšna nastavitev katere nimam odkljukane??? Na Nastavitve-Fiziološke meritve imam VSE odkljukano.
Seveda mi na mail iz Garmin podpore ni nihče odgovoril :mad::mad:.
To si mi precej pomembne funkcije pri mojem treningu, zato bi vas prosil za pomoč.
Hvala
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Pozdravljeni
Imam "problem" z mojo Garmin forerunner 645. Po upgradu na novo verzijo mi ne prikazuje več training effect, VO2, recovery time...in še kaj bi se našlo???? Izklopil/vklopil sem uro, restartal...in še vedno nič. WTF??? A ima še kdo takšen problem oz. a mi lahko pomagate, če je kje kakšna nastavitev katere nimam odkljukane??? Na Nastavitve-Fiziološke meritve imam VSE odkljukano.
Seveda mi na mail iz Garmin podpore ni nihče odgovoril :mad::mad:.
To si mi precej pomembne funkcije pri mojem treningu, zato bi vas prosil za pomoč.
Hvala

Na tvojem mestu, bi prvo pregledal tale forum https://forums.garmin.com/forum/into-sports/running/forerunner-645-645m in nato tam prosil za pomoč.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni

Imam vprašanje za lastnike Fenix 5.
- ali je opozarjanje pri teku npr. vsak kilometer ZVOCNO IN TRESENJE?
- ali so obvestila tudi MED dejavnostjo?

Hvala za odgovore