Garmin Fenix 3

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ne vem sicer, če je to tvoj problem, ampak meni je zelo podaljšalo življenjsko dobo pasa to, da sem se navadil po uporabi odklopit tisti del, kjer je dejanski elektronski del spredaj na prsih. Nekje sem prebral, če ga preveč puščaš gor, da uni gumbi korodirajo od potu. In res pri enem starem so bili prav grozni.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tale pas imaš?

Ker s tem ni bilo nekih težav - problem, ki ga "rešuje" tvoj link je za predhodnika.

Baterijo zamenjaj, operi pas in redno vzdržuj (po prihodu domov "skineš" transmitter (sem se sam sebi vedno zdel ko Ironman
tongue-1.gif
), splakneš transmitter, odložiš, tuširanje s pasom ali ga splakniti, po tuširanju oboje ven iz kopalnice na "suho", pas po vsakem 7 treningu skuaj s športnimi cotami v pralni stroj na "sport program" (max. 30 stopinj) in ima da špila.

Življenska doba baterije ob ca. 5 ur tedenski uporabi je nekaj čez leto dni. Potem pač novo baterijo not.

Imam sedaj s F5 "HRM TRI" - tu pa je transmiter fiksno na pasu - imam občutek, da bo več težav, kot s "Soft strap premiumom". Pa še Ironmana se ne morem več iti ...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
A to pomeni, da je baterija slaba? Meni se je zdelo, kot da ne zna odčitati kakšno je stanje. Niti ni pisalo ok, niti da ni ok. Bom zamenjal itak imam doma par teh baterij, pa vidimo.
smile-1.gif
Hvala.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Meni pa v zadnjem času štarta zelo visoko, recimo z dvojno vrednostjo, se pravi nataknem pas, odprem program na uri in sem takoj na 140-150... ko pričnem z aktivnostjo, sem takoj čez 200, potem se pa kmalu vnese in kaže pravo vrednost...
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Po mojih izkusnjah imajo teli pasovi svojo zivljensko dobo. Pa sem jih pral (Polar) po vsaki uporabi, brisal, susil ampak nekje 3-4let max zdrzijo. Poizkusi se hard reset, pogooglaj po internetu za tvoj pas.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Dva različna pasova, od tega en original... Pa je z obema enako. Nato sem sumil kompresijsko majico, pa je ravno vceraj s klasično bilo enako...
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Vseeno je odvisno od tega koliko pas uporabljas, nekdo, ki trenira tek 6-10x tedensko po 1-3h ali en, ki ga natakne vsako tretjo soboto popoldan na smarno goro tolk, da priblizen ve, ce ga bo kap zadela do vrha
grin1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Da se ne bo še kdo nasral - pred dobrim mesecem sem kupil Polar M430. Načeloma simpatična zadevica, vendar je merjenje utripa preko senzorja pri meni neuporabno. Najprej sem bil malo v dvomih, sedaj pa sem si vsak dan bolj na jasnem, da sem vrgel denar stran.
Daljši opis pizdarij na blogu

Skratka - vsak naj prej zadevo preveri. Pa ne samo v trgovini. Pri meni normalno deluje, dokler nisem bolj aktiven. Ko pa se srce zažene, je pa konec veselja.
Razmišljam, da prodam ali pač pljunem še 90 evrov za pas (ki pa sem se ga hotel znebiti).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ja zagotovo. Tvojo prijaznost bom izkoristil pri kakšnem hamburgerju :)
Šalo na stran. Moji dragi sem prejle na skrivaj vzel njen BT prsni čitalnik in poskusil. Zadeva (pričakovano) deluje tako kot mora.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Meni deluje M430 brez problemov, za treninge intervalov vzamem pas, sicer pa nobeni tezav. Upam, da si prebral navodila za uporabo in ga nosis pravilno. Ne na zapestju ampak 1-2cm nizje, dobro zategnjen pascek. Jaz sem še pobril kožo za tisti kvadratni cm.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Toliko bedarij si natrosil na blogu, se vidi, da trolas. Software deluje BP, v primerjavi z M400 vrhunsko, baterija meni drzi tri dni uporabe s tem, da ga imam gor 24/7 in vmes opravim 3-4h treninga z gps on. Obstaja dolocen procent ljudi, debelejsa, mastna, prekosmata koža.. ki jim pac ta tehnologija ne ustreza. Pise tudi na polar strani. Ce bi uro kupil pri recimo agp sport v kranju, bi jo lahko prej preizkusil in tudi kupil sem jo ob izidu pri njih ceneje kot 189eur... redna stranka.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Kakšnih bedarij? Trolam?
Pašček sem poskušal na desetine načinov. Prebral in pogledal desetine prispevkov. Preštudiral opise proizvajalcev samega senzorja. Večkrat komuniciral s Polarjevo podporo (razen slovenska, ki je "v zraku").
Software - pa saj sem pisal o Polar Flow in PolarPersonalTrainer ... no, očitno nisi prebral.
Po bateriji gre kot po palačinkah z Nutello. Mogoče imam smolo, mogoče ga malo mraz v tem času ... ne vem. Ne morem pa reči, da bi lahko naredil tri gorniške pohode. Še za dva bi verjetno šlo na tesno. Roko na srce, se to meni zdi malo. Sem pač navajen iz S625X, kjer ni bilo menjave baterije leto dni. Pa nobenega polnjenja vmes. Glej samo iz stališča uporabnika - kaj ti je ljubše? In ko k temu prišteješ še tisti smotani priključek, moraš imeti to vedno v glavi. O tem govorim.
Preizkusa ure žal nisem nikjer zasledil in bi ga sicer z veseljem opravil. Pa ne samo v trgovini. Tako, da to je lahko dobra informacija za koga drugega. O ceni pa sam tudi nič ne tarnam, saj se mi zdi, da je 189 EUR dobra cena v tem trenutku. Večinoma je po svetu cena višja.