Garmin Fenix 3

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ne na pamet....

Ne ti na pamet!

V tem primeru v ozadju teče aplikacija, ki podatke za prikaz dobiva preko BT povezave s telefonom, ta pa preko podatkovne povezave iz interneta.
Skratka, na F3 karte tudi v tem primeru niso naložene (ker na njem itak ni prostora za to!) in F3 deluje le kot prikazovalnik podatkov, ki jih v realnem času dobiva preko podatkovne povezave preko telefona.

Ure, ki sem jih omenil v prejšnjem postu pa imajo dejansko 16GB prostora (F3 le nekaj MB!) za enake karte kot so naprimer tudi na Nuvijih! In vse skupaj deluje brez telefona in brez povezave v inernet!!!

Imaš še kakšno pripombo? Imam, oziroma sem imel večino od omenjenih ur, pa tudi nekaj Suuntov, tako da dobro vem, kaj katera od ur zmore!
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
KSZ
Ima mogoče kdo kako idejo, kadar kolesarim, mi Fenix3 naredi lepo GPS sled, kadar grem pa v gore, pa skače levo desno, skratka nenormalno... nekaj časa sem mislil, da so krive ferate, kjer je precej železja, pa se je isto dogajao tudi tam, kjer ni niti klina, samo skala... po drugi strani je tudi na kolesu kovinsko krmilo, pa teh problemov ni...
Predlogi?
Je pa zanimivo, da na uri tekom aktivnosti ni opaziti nobenih čudnih podatkov, ko oa pogledas GPS sled, jo pa meče levo, desno, gor, dol, povsod, samo tam, kjer bi morala biti jo ni.
 
Nazadnje urejeno:

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Zgleda da je preveč ovir in gps slabše lovi. Če si v feratah poizkusi uro pripet na nahrbtnik zadaj, mogoče je roka preveč pri steni pa meče pozicijo levo desno.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Na kolesu je GPS antena vedno usmerjena proti nebu, na roki pa jo zakrivaš. Plus to, da je pri 20km/h GPS bolj natančen, kot pri 3km/h. Pa antena ni tisti kovinski krog okoli ure, ampak je dokaj majhna pod krogom. Toliko sem zasledil na garmin forumu pred časom, ker je tudi mene isto zanimalo :)
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Zanimivo je tudi to, da prej tega ni bilo, se pravi je bila tudi v gorah GPS sled dobra... Sedaj je pa na kolesu tako:
https://www.relive.cc/view/1754309025
V hribih pa tako:
https://www.relive.cc/view/1757940878

Pred casom je bila tezava tudi v srcnem utripu, ki ga je na zacetku kazalo "dvojno" se pravi zacetek od 150 pa potem proti 200-230, potem se je pa pocasi uravnalo... In to je potem izginilo samo od sebe, mogoce s kaksno novo nadgradnjo, nisem niti opazil...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
XXXL

Daj napiši na katerem FW si - trenutni aktualni je 8.90.

V vsakem primeru pa naredi najprej SOFT reset, če ne bo bolj pa še HARD reset. Pazi - pri slednjem ti gredo vse nastavitve - drugače kot jih popisati ne gre.

Mimogrede - da nisi morda na ULTRATRAC modu?

Je pa "skakanje" v hribih deloma normalno - saj običajno stena zakrije 50% neba, drugih 30% pa zakriješ sam (če imaš uro na roki). Vendar je tvoje skakanje le malo prehudo.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
XXXL

Daj napiši na katerem FW si - trenutni aktualni je 8.90.

V vsakem primeru pa naredi najprej SOFT reset, če ne bo bolj pa še HARD reset. Pazi - pri slednjem ti gredo vse nastavitve - drugače kot jih popisati ne gre.

Mimogrede - da nisi morda na ULTRATRAC modu?

Je pa "skakanje" v hribih deloma normalno - saj običajno stena zakrije 50% neba, drugih 30% pa zakriješ sam (če imaš uro na roki). Vendar je tvoje skakanje le malo prehudo.

Na 8.90 je, se pravi zadnji... Grem jaz kar takoj na hard reset, pri meni je vedno "all in"... Grem pa ponoci na Ostrico, za soncni vzhod bi moral biti na vrhu. Potem pa preverim, ce je kaj bolje...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Hard reset, na novo postavil uro, na kolesu tako kot prej deluje brez tezav, v hribih, ko enkrat pridem do plezanja, se uri spet odpelje. Izgleda lahko samo upam, da se bo problem resil sam od sebe, kot se je pri srcnem utripu.

https://www.relive.cc/view/1779588242
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Preveril, nastavitve so identicne pri "Hike" in "Bike"... Kar se GPSa tice, je samo on/off/ultratrac... In pri obeh je ON...
Ugotovil se, da je v splosnih nastavitvah sistema bil GLONASS ugasnjen. Sem ga prizgal, grem jutri zjutraj za par ur nad 2000m in bom testiral...
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Plezanja sicer ni bilo, je bilo bolj pohodnistvo, tako da ne morem 100% trditi, da je v redu. Je pa sled tokrat normalna.
https://www.relive.cc/view/1779588242
Bom ob prvi priliki, verjetno v sredo, skocil na eno steno, kjer je bila vedno tezava, tudi to soboto...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz pa imam občutek, da barometrični višinomer konstantno podcenjuje dosežene višince s kolesom. Ima kdo kakšno idejo, kako bi to definitivno stestiral? V okolici ljubljane. Npr. štart TU, cilj TU in mora kazati tok in tok m.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Ce hoces tocne podatke, je potrebno startno visino rocno vstaviti. Drugace je glede na vreme vsakic malo razlike. Tako spodaj kot na vrhu... Ce se vmes vreme spremeni, bo pa razlika lahko se vecja.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ce hoces tocne podatke, je potrebno startno visino rocno vstaviti. Drugace je glede na vreme vsakic malo razlike. Tako spodaj kot na vrhu... Ce se vmes vreme spremeni, bo pa razlika lahko se vecja.

Bom probal ročno vpisati naslednjič, pa pogledam na kakem vrhu kako kaže. Bolj se mi zdi, da ne beleži kakšnih blagih klancev, ko se dolg klanec rahlo vzpenja. Ali pa ko se vzpneš za npr 5m in spustiš nazaj hitro. Ne vem če je povezano, ampak zadnjič sem prehodil 12 nadstropij, ko sem slučajno na uri videl, da mi kaže 3 nadstropja. Čudno...