Formula 1 sezona 2021

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.169
880
113
Tega navijaštva nikoli nisem razumel. Da se nekdo tako poistoveti z nekom, k z njim nima ničesar skupnega. LH dol visi za razne takele ljubitelje, on ima svoje milijone in gejevske majčke. To bi moral prav Mazzini kot antropolog raziskat, da ne bo samo po slovenski duši praskal.

Glej, tip vozi tko k je treba. Ostalo kar navajas (rozike in podobno) me ne zanima. Ostale pa, sam to ni moj problem.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.169
880
113
Cakaj, ce rezultati nakazujejo na to oz. je najverjetneje da bo tako, moram bit tiho? No, jst pa tega ne razumem.

Sicer pa, neki mi govori, da bo Redbull letos koncno spet radiral tko, da cist mozno, da je s Hamiltonom konc.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Lojza se je samo usedel v top dirkalnik in odpujsal v svoje zmage naproti. Dirkalnik mu je pa dobesedno pripravil nihce drug kot Schumacher, ki je predtem iz nule popeljal ferrari. Seveda z svojo ekipo.

Ne vidim kaj je tu tako odlicnega iz strani lojzeta razen za danasnje otroke, ki ne poznate trdega dela in garanja ampak samo instant zmage.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz recimo najbolj cenim Scumacherja, ker bi lahko leta 96 šel katerikoli dirkalnik (recimo Williams) in bil brez težav prvak. Pa je šel v Ferrari, ki je bil takrat v slabem stanju in z pomočjo ekipe iz njega naredil zmagoslavno ekipo. Ko je začel, je imel avto velike tehnične težave, ekipa je bila razštelana, pa je vseeno dosegel več zmag (3), kot vsi skupaj prej v z zadnjih petih letih (po eno zmago sta imela Alesi In Berger). Včasih je šlo res na silo, tudi mimo (ali zelo blizu) pravil, a Schumi je "grizel" in delal kot norec, menda po cele dneve z inženirji, da so v par letih spravili avto nekam.

Ko je dosegel pet naslovov (na prejšnja dva), so mogotci F1 ugotovili, da to ne gre in so toliko časa spreminjali pravila, da so ga "ustavili". (z gumami, prepovedjo postankov in kaj jaz vem čem še). Schumi se na nov način vožnje ni prilagodil in so ga vrgli iz Ferrarija. Čez par let se je vrnil, v novoustanovljeni Mercedes, kjer je bilo treba spet začeti na novo (ok, ne tako kot pri Ferrarji, a so imeli vseeno veliko težav). Schumiju ni šlo, imel je tudi nekaj težav težav z posledicami poškodb (sploh tiste z dirkalnim motorjem), nekako je šlo. Avto so končno spravili v neko uporabno stanje, ko je prišel Hamilton in so Schumija (ponovno) zavrgli kot uporabljeno rokavico.

Skratka, tip se je moral orenk borit, in zato ga še danes ceni veliko ljudi (kljub določenim grdim potezam). Hamilton je seveda tudi borec, a priznajmo si, če ne bi bil anglež, izbranec Rona Dennisa in ljubljenec F1 "javnosti" (ki v veliki meri gravitira proti angliji), se ne bi takoj usedel v zmagovalni avto (McLaren), imel vedno izrazitega položaja prvega voznika (to je imel sicer tudi Schumi). Najboljšo potezo je sicer naredil leta 2013, ko je šel v Mercedes.

Hamilton sicer izrazito dominira samo z povprečnim sovoznikom, kot je recimo Bottas. Tako Alonso, kot Button in Rosberg so mu bili kar tesno za petami in dostikrat tudi pred njim. Je dober, ni pa GOAT. Vsaj ne po vožnji, po kombinaciji dobrih kariernih odločitev, sreče z pravili in svojega pedigreja, morda je.

Imel je sicer možnost, da postane res "the greatest", pa je ni izkoristil. To sezono bi moral v Ferrari, ki gradi avto in ekipo za 2022. Tam bi z svojim znanjem in izkušnjami ter nadopovprečnimi vožnjami avto ponovno pripeljal v prvo vrsto in morda do prvenstva. Potem pa mislim da ne bi bilo dvoma, kdo je res GOAT.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.183
113
ja, ce bi vettlu ratalo to kar je schumacherju bi bila danes slika drugačna, tako pa je se vettel tudi čisto izgubil...kljub velikim upom. Me zanima če bo kaj lepše veter zapihal zanj pri astonu, ampka mam filing da ga bo lance pral. in bodo spet žalostni pogledai.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz mislim da je Vettel svoje že odvozil, vsaj kar se tiče prvenstva ali večjega števila zmag. Dejstvo je, da se vozniki v kasnejših letih upočasnijo. Morda fizično niso več tako fit, tudi vsaka hujša nesreča pusti nek "zavoro" v glavi, pravijo da vsak otrok tudi... LH sicer ni imel ne hujše nesreče niti nima otroka, ga pa morda vseeno dejajo leta. Da se to seveda kompenzirati z izkušnjami in pridobljenih znanjem (kot recimo Messi pri nogometu), a kar v nedogled ne gre.

Hamilton je vrhunski voznik, a priznajmo si, da ga je v zadnjih letih velikokrat reševala superiorna tehnika, slabši sovoznik in predvsem z leti pridobljen dober občutek za nekatere stvari. Ko pa se je bilo treba boriti ena na ena, voziti kje zada itd..., je bilo pa vidno, da gre to recimo Verstappnu precej bolje od rok.

Hamilton se je sicer še dobro "postaral", Schumiju se je recimo dosti bolj poznalo. So pa faktor tudi poškodbe, zadnjič sem ravno bral eno biografijo in par poškodb, sploh tista z motorjem, je imelo kar opazne posledice tudi na daljši rok.

Tako da jaz ne vidim ne Vettla, Alonsa, niti Raikkonena, da bi lahko šli še na sam vrh. Hamiltona pa tudi ne (več), če Mercedes izgubi tehnično premoč.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.183
113
itak, tu sta itak zdaj samo dve opciji al Max al Lewis, oba imata za seboj 110% svoj team, drikač št. 2 je za branjenje hrbta. Zdaj je samo kaj so z avti naredili... To se bo že čez par dni videlo.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Šumi je bil fajter, on je vozil vedno do zastave.
Primer: Monaco, zadnji ovinek, ko je snel Alonsa...namazan z vsemi...

Hamilton? šofer brez stila... statisticno je že največji, ampak nikoli ne bo driver...

statistični prvaki v najboljših vozilih, še hakinen je kdaj kaj pokazal...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
To je odraz slabega komentatorja. Nima kaj povedat, potem pa bere tisto, kar vidimo že sami.

Jaz sicer gledam na F1TV in je kar dobra izkušnja, tudi komentatorja obvladata.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sem danes gledal na F1 TV. V ozadju chrome browser in stream na chromecast ter na telefonu F1 TV app z časi in ostalimi kamerami. Top izkušnja, nobenega zatikanja, kockanja itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
I

Izbrisan uporabnik 474

Alpha Tauri presenečenje, Ferrari morda ni tako daleč stran, kot sem mislil, sramota za Pereza. Hamiltonu pa ni šlo v glavo, se je na koncu htel postavit na št. 1, pol pa še tisto dvojko porival pred sabo, samo da je bil pred Maxom :)