[Formula 1] Novice iz sveta

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
A po cem sklepam, da bo naslednjo sezono tezko zbral toliko tock?

Ok. Ostal bo voznik stevilka 1. To se ne spremeni. Samo ali bo dirkalnik se vedno tako hiter?
smirk-1.gif


In pa pritisk bo ze od zacetka sezone visji. Si gledal zadnje dirke? Si videl kaj vse je pocel?
smirk-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.525
6.589
113
Citat:
Uporabnik xXx pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Bojda bo Alonso šel v Renaulta, je že skoraj 100%.

Zraven njega bo pa piquet jr., ga bo spet nasekal noob?
smile-1.gif

Piquet Jr. je zelo dober fahrer, v GP2 lani niti ni tak hudo zgubo napram Hamiltonu
wink-1.gif
Problem pri Renaultu je da ima Alonso tam status 1 voznika in Piquet Jr. niti ne bo imel priloznosti da ga premaga...

Potem bo v približno takšni vlogi, kot je bil letos Alonso
wink-1.gif
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:
A po cem sklepam, da bo naslednjo sezono tezko zbral toliko tock?

Ok. Ostal bo voznik stevilka 1. To se ne spremeni. Samo ali bo dirkalnik se vedno tako hiter?
smirk-1.gif


In pa pritisk bo ze od zacetka sezone visji. Si gledal zadnje dirke? Si videl kaj vse je pocel?
smirk-1.gif

Hamilton ni bil voznik številka 1., ampak sta bila oba izenačena. Kaj je delal na zadnjih dirkah ? V Fujiju je bil edini ki ni v nalivu naredil nobene napake, v Chini je imel ze 20 sek prednosti pred RAikkonenom, pa mu je zaradi obrabe sleklo en del gume da je ven gledala kovinska mreža, ampak ga moštvo ni poklicalo v bokse. Na zadnji dirki je imel tezave z menjalnikom, po tem je vozil fenomenalno - kot da bi gledal Scumacherja in lanske dirke v Braziliji, ko je tudi iz zadnjega mesta se prebijal naprej.. Torej bom jaz TEBE vprašal ČE SI TI gledal zadnje dirke oziroma če si sploh gledal F1 ?

McLaren bo drugo leto verjetno slabši ne zaradi tega ker Alonso gre, saj ALonso je samo drek mešal v drugi polovici sezone. Mene skrbi le menjava v strukturi inzinerjev ki dela 2008 dirkalnik, zopet bo prevzel isti team ki je delal (ne ravno dober) dirkalnik v 2005 in 2006.

peterm: Upajmo da bo res tak kot praviš
zmaga.gif
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:

Citat:
Uporabnik xXx pravi:

Citat:
Uporabnik darjan pravi:

Bojda bo Alonso šel v Renaulta, je že skoraj 100%.



Zraven njega bo pa piquet jr., ga bo spet nasekal noob?
smile-1.gif




Piquet Jr. je zelo dober fahrer, v GP2 lani niti ni tak hudo zgubo napram Hamiltonu
wink-1.gif
Problem pri Renaultu je da ima Alonso tam status 1 voznika in Piquet Jr. niti ne bo imel priloznosti da ga premaga...




Potem bo v približno takšni vlogi, kot je bil letos Alonso
wink-1.gif




Glede na to da imas ti neke posebne informacije iz zakulisija, mi lahko poveš kolko krat si ze bil v boksih v času F1 dirke ? Misliš da je Ron Dennis glup da bo dal 30 miljonov EURov vozniku potem pa ga šikaniral ?



Še od FIE delegate so imeli na zadnji dirki ki so preverjali da imasta oba enake pogoje in kolko kršitev so ugotovili ? Zato ne govori gluposti.



Edini problem pri Alonsu je bil da NI IMEL status 1. voznika, ampak sta bila izenačena. Očitno ALonso si lahko status 1. voznika izbori le s pogodbo in ne na progi.
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.962
2.416
113
Kaksna j sedaj uradna razlaga te okvare menjalnika. Je LH prtisnu start button ali je bil kriv menjalnik?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.525
6.589
113
Saj, ko je FIA vzel pol drobnogled mclaren, je pa hamilton čudezno začel delati napake in vozil slabo. Pred tem, je pa vso sezono čudežno vozil in premagoval alonsa.

Mclaren ni dobil nič denarja zaradi alonsa, kaj pa vodafon, so prišli zastonj k mclarnu od ferarija? IMO mclaren ne bi dobil vodafona, če ne bi prišle alonso k njim. To pa je več kot 30 mio €
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Kaksna j sedaj uradna razlaga te okvare menjalnika. Je LH prtisnu start button ali je bil kriv menjalnik?

Novinar ki je napisal, da je LH povedal da je pritisnil gumb , je vzel besede nazaj - je rekel da je prišlo do napake v tisku
smile-1.gif


Hamilton je tisti gumb stiskal ko je ze bil v tezavah in je iskal rešitev za to..

"We can confirm that the temporary gear shifting problem Lewis suffered on lap eight of the Brazilian Grand Prix was due to a default in the gearbox that selected neutral for a period of time," she said.

"It was not as a result of Lewis pressing an incorrect button on his steering wheel."

McLaren F1 CEO Martin Whitmarsh also ruled out driver error and said the likely reason is hydraulic valve failure.

"It was a gearbox problem, and it went into forced-neutral and changing down seemed to rectify it - it might be mechanical, but we doubt it," he told Autosport magazine.

"If it was something mechanical, they usually don't fix themselves. It could be electronics software - but there's no evidence in the analysis to support that. Could be a sensor - but again, there's no evidence in the data recordings.

"So it would appear that the barrels that change gear went out of control - and out of control of the driver - and that's probably hydraulic.

"That could be either a very small Moog servo control valves that were interfered with by a tiny piece of debris or they are sensitive to magnetic interference - something generated a magnetic field which caused the valve to misbehave."
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj, ko je FIA vzel pol drobnogled mclaren, je pa hamilton čudezno začel delati napake in vozil slabo. Pred tem, je pa vso sezono čudežno vozil in premagoval alonsa.

Mclaren ni dobil nič denarja zaradi alonsa, kaj pa vodafon, so prišli zastonj k mclarnu od ferarija? IMO mclaren ne bi dobil vodafona, če ne bi prišle alonso k njim. To pa je več kot 30 mio €

Slabo vozil ?

Na vseh zadnjih treh dirkah je bil pred ALonsom na kvalifikacijah, je zmagal eno dirko (Alonso nobene) in je bil 2× ustavljen zaradi težave, na vseh treh dirkah je imel tudi hitrejši fastest lap kot Alonso. Kdo je slabo vozo ?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.265
113
Iskajoč brata
Se bi rekel, da pamentejsi odneha,sam ne bom:
- itak ni mozn primerjat voznike med seboj/ vsaj top voznike/ top dirkalnike
- pa men cist popestri dan, ka berem kak se prepricujete med sabo in kdo ma prov in kdo ne
hysterical-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Moje mnenje sem že napisal...Hamilton je peljal in pelje scat Alfonza.

Na lanskih gumah v kateremkoli avtu pa....dvomim. Ko se vrnejo slicsi in večji mehanski oprijem in skratno znižanje downforce-a se bo vožnja zopet spremenila...če se bodo Kubica, Kimi, Alfonz spet spomnili good old days, bodo zopet razvidni ti najhitrejši dirkači.

Lahko pa da bo v takih pogojih Lewis spet zraven in jih premagoval....pol pa kapo dol ane.
cheer.gif
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Moje mnenje sem že napisal...Hamilton je peljal in pelje scat Alfonza.

Na lanskih gumah v kateremkoli avtu pa....dvomim. Ko se vrnejo slicsi in večji mehanski oprijem in skratno znižanje downforce-a se bo vožnja zopet spremenila...če se bodo Kubica, Kimi, Alfonz spet spomnili good old days, bodo zopet razvidni ti najhitrejši dirkači.

Lahko pa da bo v takih pogojih Lewis spet zraven in jih premagoval....pol pa kapo dol ane.
cheer.gif

Drugo leto se bo ze nekaj pokazalo v tej smeri, ko ne bo TCja, 10% nizji downforce in menjalnik bo dopustil napake (lahko pomotoma prestaviš prestavo prenizko npr.). Tudi dirkalniki bodo lazji mislim da za 50 kg.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ufff od kje si dobil ostale podatke razen odprava TCja? Zaenkrat ni spremenjeno prav nič razen odprava TCja, čene pa daj link k me seveda zanima.

Tud downforce nemorš znižat za en določen procent...nemogoče! Je treba nekaj točno določenega omejit, npr. jaz bi odpravil vse manjše vinglete, ker nimajo kaj čarat s temi izrastki...le ti so najbolj občutljivi na vožnjo v zaverterju pa najlažje jih je skenclat.

Sprememb tako ne bo, sploh pa zato, ker bo Bridgstone naslednje leto uporabljal exakt isto sranje od gum.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.525
6.589
113
F1 : Toyota confirms agreement with Glock
BMW claim Glock is under contract

Počasi bomo torej imeli vse ekipe
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.525
6.589
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Moje mnenje sem že napisal...Hamilton je peljal in pelje scat Alfonza.

Na lanskih gumah v kateremkoli avtu pa....dvomim. Ko se vrnejo slicsi in večji mehanski oprijem in skratno znižanje downforce-a se bo vožnja zopet spremenila...če se bodo Kubica, Kimi, Alfonz spet spomnili good old days, bodo zopet razvidni ti najhitrejši dirkači.

Lahko pa da bo v takih pogojih Lewis spet zraven in jih premagoval....pol pa kapo dol ane.
cheer.gif

Ne vem zakaj nekdo misli da je lewis "peljal scat" alonsa. Končala sta z enakim številom točk. Letošnja sezona je bila za oba skoraj enakovredna. Oba sta vsedla v neznan dirkalnik in tudi gume so bile letos zelo drugačne od lanskih. Če je alonso prej vozil F1 pa ne vem kako velika prednost je, lewis ima veliko izkušenj iz GP2 in tudi mclarnom simulator je baje ZELO DOBER.

Mene edino zanima zelo dober začetek mladeniča, oz prva polovica sezona, v drugi polovici se je že nekoliko zgubljal, ampak v prvi je bil zelo konstanten. Vsekakor pa je prehitro dejati da je kak nov fenomen formule vsaj ne po samo eni sezoni v F1. Veliko je že bilo takšnih.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:

Ufff od kje si dobil ostale podatke razen odprava TCja? Zaenkrat ni spremenjeno prav nič razen odprava TCja, čene pa daj link k me seveda zanima.



Tud downforce nemorš znižat za en določen procent...nemogoče! Je treba nekaj točno določenega omejit, npr. jaz bi odpravil vse manjše vinglete, ker nimajo kaj čarat s temi izrastki...le ti so najbolj občutljivi na vožnjo v zaverterju pa najlažje jih je skenclat.



Sprememb tako ne bo, sploh pa zato, ker bo Bridgstone naslednje leto uporabljal exakt isto sranje od gum.




Mechanical changes for 2008:



- 2.4 V8 engines (slightly less power)

- reduction in weight by 50kg

- no electronic aides that replace driver skill

- 10% reduction of down force over 2007 cars

- all cars with a starter button

- no spare car

- standard brakes and calipers - standardized among teams

- no power steering

- manual gearbox with mechanical linkage and a clutch pedal with standard internals

- ECU to be governed by the FIA (also sensors)

- Body width increased

- No barge boards, winglets or flip ups allowed



Bom poiskal PDF s temi spremembami za 2008 - nisem ga bral, samo to bi naj bil povzetek tistega PDFja.
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.