[Formula 1] Novice iz sveta

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Še več informacij o spijunaži med McLarnom in Ferrarijem..



Klik
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Nekaj o tem piše tu:

http://f1.gpupdate.net/en/news/2007/07/26/no-penalty-for-guilty-mclaren/

http://f1.gpupdate.net/en/news/2007/07/26/ferrari-espionage-costing-us-millions/

Ne ravno o tožbi, samo piše veliko okoli afere
smile-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
ma saj to vse skupaj je ena štala... ne morem verjet da jo je McLaren odnesel brez kakršne koli kazni....
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
če bo letošnje prvenstvo osvojil McLarnov voznik..... bo to najbolj kisel naslov v zgodovini....
in v vsakem primeru bo v konstruktorskem naslovu zmagal Ferrari... samo vprašanje v kateri barvi
grin1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Nelsinho Piquet 2008 v Renaultu?

Nelson Piquet Jr has now signed a contract to debut for the Renault team in 2008, according to a Brazilian sports newspaper.

The Rio de Janeiro-based Lance reported on Saturday that the Enstone based team's 22-year-old test driver, the son of the triple world champion of the same name, will replace Giancarlo Fisichella at the end of the current season.

The French squad's boss Flavio Briatore said this weekend that he would decide the 2008 line-up probably by the Italian Grand Prix next month.

Asked specifically about Rome-born veteran Fisichella, he said: "I never bet on anything in my life, so I'm not betting about Fisichella. I don't know."
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Alonso pri BMW-ju?

Govoric o možnih prestopih v moštvih je vedno več. Fernando Alonso bi lahko pristal pri BMW-ju.

Odnosi v moštvu McLaren so tako napeti, da dvakratni svetovni prvak Fernando Alonso resno razmišlja, da bi predčasno zapustil srebrne. Na zadnji dirki v Budimpešti naj bi njegov menedžer že navezoval stike z nekaterimi lastniki ali vodji moštev, med katerimi je (spet) tudi vodja Renaultovega moštva Flavio Briatore.Ker naj bi za Francoze v naslednji sezoni vozila Heikki Kovalainen in Nelson Piquet Jr., bi Flavio v tem primeru igral le posredniško vlogo. Alonsovi ljudje so že navezali stike tudi z BMW-jem, kjer naj bi Španec dirkal skupaj z Nickom Heidfeldom. Heidfeld naj bi že podpisal novo enoletno pogodbo za osem milijonov evrov, Robert Kubica pa tudi ima še veljavno pogodbo z belo-modrimi. Zato pa naj bi k McLarnu prišel Nico Rosberg, ki je pri Williamsu vedno manj zadovoljen.Ugibanj in bolj ali manj verjetnih kombinacij o prestopih dirkačev bo torej v prihodnjih tednih še veliko.

24ur.com


p.s. upam da ne
confused-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Ah nebi reku, ker če bo Hamilton letos res prvak kot začetnik v Formuli 1 bo izredno težko za Alonzota kot 2x svetovnega prvaka, preboleti to da ga je premagal novinec v F1 v istem moštvu z istim dirkalnikom.

Nekaj se tudi govori da naj bi Ferrari vrgel uč na Hamiltona in da ga še pred 2008 al 2009 ko se mu izteče pogodba pri McMercu, da nej bi ga hotl dobit, pa ni važn kok stane. Ker Hamilton se mi pa tut zdi da bo šel h tistem ki mu bo ponudil več dnarja, pa nema veze gdo ga je gor spravil.

Če bo pa Alonzo res kam šel bo pa to verjtno h BMW-ju ker Ferrari ga noče, ma sam podobno dobre če ne še boljše dirkače. Renault je konkurenčn kot aktualni svetovni prvak...NOT!!! tak da mu ostane le 3-je moštvo in to je BMW, ki pa imajo tudi 2 zelo dobra voznika, tak da bomo vidl kaj se bo izcimilo iz tega.

Nekje sem tudi zasledil da naj bi Honda v naslednjem letu bila med prvimi 3 kot je bila lansko leto če ne bodo letele glave ali celo iztor iz F1. In naj bi nardila za to vse, tudi kradla podatke (Afera Ferrari in McMerc) in ljudi. oni bi si ga lahko privoščili, če bi Alonzo prišel z dvema ključnima možena Ferrarija in McMerc-a. Bomo vidl ka bo...

Neki zdej sanja da naj bi za 1 leto nehal dirkat
bonk.gif
, če pa to bi glupa fora pa ne vem ka je.

Šumi je reku pred kako dirko dvema, da se je v enem letu oziroma pol sezone tolk spremenil v F1 in da je bil takšen napredek, da se ne bi vrnil ker bi zelo težko posegel po najvišjih stopničkah.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Tud jst sem mnenja, da bo Alonso kar ostal pri McLarnu, ker tudi njega ne more tok Hamilton žret, da bi se usedu v slabši dirkalnik (katerega btw sploh ni navajen) in nadaljeval sezono.... Če bo že to naredil, je to samo še ena olajševalna okoliščina za Hamiltonov naslov.

No če bi Alonso useeno šel, bi bilo meni najbolj ušeč, če pride v McLaren Kubica, kar pa spet ni ravno realno...

@Swich
A misliš, da McLaren ni sposoben plačat Hamiltona? Ta teza, da bo Ferarri ponudil velik dnarja pa da bo še Hamilton k njim se mi zdi malo realna, ker ima McLaren ravno tak, ali pa še večji interes, da ostane pri njih....
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Heidfeld in Kubica podaljšala pogodbi

KLiK

The BMW Sauber F1 team today confirmed that they will continue to race in Formula 1 with its current race drivers Nick Heidfeld and Robert Kubica. The BMW Sauber duo gathered 71 points already this season.

Nick Heidfeld joined the BMW Formula 1 team in 2006 at the start of their first year in Formula 1 since it took over Peter Sauber's F1 team. The German feels at home at BMW and was more than happy to continue racing with the Hinwill based team. "For me it was always clear that I wanted to continue driving for the BMW Sauber F1 Team, and I never doubted that would be the case," said Heidfeld. "It is tremendous being able to help build up a new team and doing my bit for it. When I look at the progress we have made over the last two years, it's an incredible incentive for me. Personally I have high sporting ambitions and I am certain I can achieve them with the BMW Sauber F1 Team."

Robert Kubica joined the BMW Sauber F1 team last year as the team's test driver. But fully unexpected the Polish F1 driver took over from Jacques Villeneuve at the Italian Grand Prix. Kubica showed a stunning performance at Monza and finished the season with BMW. He said about the extension of his contract at BMW: "I have now been in Formula One for just over one year and have gathered a great deal of experience. Even so, I am learning new things every day and making steady progress. We now have to concentrate on achieving our ambitious common goals, and I'm confident that the team will be able to give me all the necessary tools that I need to reward them for their renewed trust."
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Sposobn je sposobn...sam po moje pa ni sposobn met 2 najbolj plačana voznika v istem mošvu, pa poleg tega da bojo enga plačeval kot prvaka, ubistvu bo pa drugi.

Če bo Hamilton letos prvak in bo dobil boljšo ponudbo kje drugje (verjteno je ne bo) bo spokal in šel. Ker zaenkrat je Hamilton premalo plačan, ko pa postane svetovni prvak mu bo ego nabil 100 na uro. hotel bo več denarja, in dokler ne bo preveč požrešen, lahka tole z McMercom laufa, ko bo hotel meet pa več denarja kot Alonzo, se bo pa vse podrl.

Poleg tega da alonzo ni zadovolen v McLarnu in bo še manj ko bo Hamilton prvak.

Nima pa nobedn nikamor it. Hamislton za Ferrari, če bi lahka spokal tega mongolida od masse.Alonzo lahka gre pa sma na dopust, ker so pri BMW že podpisal pogodbe in je lahka sam testni voznik
evil.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Obcutek imam, da je McLarna Hamilton presenetil. Verjetno so pricakovali tipicno "rookie" sezono, se pravi kaksne stopnicke, veliko polomljenih krilc, cilj pa nabrati cim vec tock. In ker mu gre trenutno zelo dobro, pa Fernandu malo slabse imajo prijeten a obenem neroden problem.. Hamilton je po 3h dirkah Alonsu vzel status megazvezde. Alonsa to pa tudi malo boli, da ni vec v centru pozornosti..

Mojih 5 centov..
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.