Firmware za iGO 683B naprave (Tuš) in Nomad

Zviki68

Zelenc'
12. jun 2014
8
0
1
Imel bi še eno vprašanje... Zdaj,ko sem naložil iGO8 na Nomada,sem izgubil bluetooth funkcijo (opravljanje telefonskih klicev preko gps-a).V bistvu je bt vedno vključen (telefon mi ga najde) in s tem tudi prazni baterijo.Seveda se z njim ne da nič delat,ker v vmesniku ni nobene možnosti povezane z bluetoothom.Sem pa našel eno stran z nekimi skini za iGO,in me zanima,če kdo kaj ve,da to deluje tudi na Nomadu? Namreč,s skinom dobiš tudi bluetooth opcije (seveda je treba na sd skopirat tudi neke datoteke-driverje za bt).Stran je pa ta: http://artwork-igo8.blogspot.com/2009/03/kikker-skin-v30-including-native-800-hp.html
sprasujem se.gif
 

Zviki68

Zelenc'
12. jun 2014
8
0
1
Ok.Se opravičujem.Sem ugotovil kak in kaj,samo gumb za izhod iz iGO ne dela,tak da pridem ven samo,če kartico ven vzamem.Pa map mi ne prepozna.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Zviki68 pravi:
Ok.Se opravičujem.Sem ugotovil kak in kaj,samo gumb za izhod iz iGO ne dela,tak da pridem ven samo,če kartico ven vzamem.Pa map mi ne prepozna.

ta problem sem že videl in mislim, da je problem v Primo verziji..sem ti poslal drugo, pa sprobaj.
 

Zviki68

Zelenc'
12. jun 2014
8
0
1
Hvala vama za trud.Ja,mape sem dal tja noter.Celo več različnih map sem sprobal,pa nič.Samo neko osnovno mapo naloži (zelena s hribi in par 3D hiš na kupu).Bom sprobal še drugo verzijo. @Janch, upam da si imel v mislih problem z mapami in ne z exit gumbom. V vsakem primeru ok,če reši enega od obeh problemov. Še enkrat thnx obema...
 

Zviki68

Zelenc'
12. jun 2014
8
0
1
Kaj naj rečem... Hvala še enkrat. Dela vse. Me je sicer kar sram povedati,ampak map ni prepoznalo,ker sem jih imel kar v Primo direktoriju. Sem pa imel problem s POI direktorijem,ker ga nisem mogel ustvariti.Mi je zaradi tistega poi fajla javljalo,da direktorij s takim imenom že obstaja.Ampak,to mi ni bilo tako pomembno,tak da...
P.S. Na žalost nimam dovolj postov,da bi se zahvalil s tistim virtualnim denarjem al kaj že tisto
wink-1.gif
 

molanb1

Zelenc'
4. okt 2014
10
0
1
Tudi jaz imam vprašanje glede navigacijske naprave igo. Pokaže se samo slika, naprava se ne da ugasniti. Naložil sem že večkrat firmware 4.2 ( iz različnih sd kartic ). Firmware se vedno naloži, ampak ob resetiranju pa se ustavi pri sliki. Napravo pa ne prepozna nobeden računalnik -- ali to pomeni da je "fuč"
Napravo imam od kolega, na kartici je bil naložen igo primo, sam program pa ni deloval tudi na drugi napravi.
Za odgovore se zahvaljujem
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
če bi prebral vseh 10 strani bi ugotovil, da za verzijo 4.2 (katero imaš očitno tudi ti) nimamo rešitve. Torej odgovor je DA, naprava je dejansko fuč, saj ne verjemem, da se bo kdaj našel firmware, ki bi ustrezal tej verziji naprave. Vloženega je bilo veliko časa in truda iz moje in popotnikove strani, vendar za ta primer ni bilo uspeha in mislim, da bo tako tudi ostalo.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Hja, tudi jaz imam pred sabo eno zgodovinsko Igo 683B napravo, mislim da kupljeno v Tušu. Zadeva je takšna, da se vse skupaj ustavi pri zagonu (na sliki je koliko se spomnim rdeč avto in vetrnica...).

Glede na to, da ne vem katera verzija je, ker mi tudi PC nič ne pokaže oz. mi je ne zazna (mogoče bi moral naložiti še ActiveSync...), sem poknil kar gor firmware za 4.2. Ko se update konča (brez errorjev), se naprava zažene in spet obstane na zaslonu z na levi strani svet in v desnem spodnjem kotu ikona IGO Primo.

Mi lahko kakšen strokovnjak namigne kaj mi je za storiti, ali pa je naorava fuč?


P.S. Aja, še to, na SD kartici sem imel zraven mape Primo še GpsShell.ini in shell.ini.
lp
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Long story short - vrži v smeti.
Glede na to, da praviš, da ti gre postopek flešanja skozi a vseeno ne pomaga, potem pomeni, da imaš verzijo z wince 4.2 za katero nikoli nismo našli rešitve za ta problem. Rešitev je samo za isti model z wince 5.0 verzijo. Malo bi moral popraviti prvi post, ki nehote zavaja, da flešanje pomaga tudi na wince 4.2..to smo potem skozi nadaljne poste in testiranja ugotovili, da vseeno ne deluje. No ja, deluje, vendar samo če flešaš "zdravo" napravo..če pa je naprava zaciklana in obstane na logo screenu, kot je pri tebi (avto+mlin na veter), potem žal ni rešitve.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na enih par z 4.2 je delalo na veliki večini pa ne.
Če se po flešanju ustavi na mlinu je kot je že Janch rekel " Game over "

Sem dolgo iskal še naprej rome in backupe iz zdrave naprave vendar ni bilo uspeha, dva uporabnika sta probavala dokler ni ostala samo še " tema " na zaslonu in nato smo prenehali s testiranjem.

p.s.
Dvomim, da se bo kdaj našel delujoč rom za 4.2 glede na to, da je ta naprava iz 2009, če me spomin ne vara.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem pozabil povedat, da je Janch to napravo s 4.2 iz prvega posta predal meni in je šla naprej v uporabo in pred kakim mesecem prišla nazaj v moje roke, tako da se zna zgodit, da bom še kaj probaval rome
wink-1.gif


Če potegnemo črto, naprave ne meči v kanto, ampak vrži v kak predal za vsak slučaj
smile-1.gif
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
No, me veseli
smile-1.gif
, da je še ne rabim reciklirati. Sem zelo vesel, da se posamezniki zelo trudite glede določenih reči, ampak vem, da vam je to v veselje in izziv. Mislim, da je pri takih stvareh problematičen samo čas.

Thanks to all!
 

krip

Pripravnik
16. jul 2014
78
0
6
Pozdrav
No zdej sem pa jst dobil ta dinozaver od iGO 683B v roke kokr razumem je wince verzija 5.0 dela bp,rad bi samo naložil novejšo različico igo, oz. igo primo 1.2 ker je za 2.4 preslab baje..
Je kdo tok prijazen pa mi pove kako inštalirat program gor. probu sem samo skopirat na sd kartico pa neče zaznat sploh..
Hvala
Prilagam še ene par fotk

http://shrani.si/f/3z/jw/2UGLfu9/zajeta-slika.png
http://shrani.si/f/3V/55/49qJlfRk/20170125220436.jpg
http://shrani.si/f/1H/101/3v01mGAf/20170125220324hdr.jpg
http://shrani.si/f/G/RZ/3NmVTy2F/20170125220504.jpg
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
vse se nalaga na SD, ničesar na napravo. Obstaja celo tema o napravi iGO 683B, kjer je vse podrobro razloženo. Je pa res, da je zelo veliko postov in bi se dolgo prebijal skozi. Skratka, na SD kartico naložiš iGO Primo 1.2 ali še bolje trotl ziher iGO8 ter zraven na kartici ustvariš datoteko gpsshell.ini, kjer mora biti zapisana pot do navigacije oz do .exe datoteke. Šele takrat se ti bo zagnala navigacija ob pririsku na GPS ikoni v glavnem meniju. Poglej moj post #1692323 - 31.01.2013 16:48 na spodnjem linku.

https://goo.gl/GozVsi
 

krip

Pripravnik
16. jul 2014
78
0
6
O.k hvala za navodila res je ogromno postov na to temo,je pa postopek za igo8 ali igo primo1.2 enak?
In ali se pol tist isti arhiv lahko razpakira na sd za oba programa,al je za primo kaj drgač..
Pa še ena briljantna zakaj igo8 in ne primo1.2?,vem da je naprava precej podhranjena zato?
Drgač pa hvala seveda @janch tebi za neizmerno pomoč na kateremkol forumu gleda navigacij ne pozabino pa seveda @popotnika in pa ostale na alter.si...
Thx