Fenix 6

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
kako si rešil problem, tudi moja zamenjana ura zadnje čase ne dela več tako kot je delala na začetku.

Nisem rešil čisto nič,višinomer je zelo nenatančen še vedno, plus da sem sedaj opazil da tudi merjenje srčnega utripa deluje do p...m... nenatančno.Razočara na na celi fronti.Drago ko pes ampak to je tudi vse.Višinomer in hr-monitor delujeta na Kitajski uri za 50€ bolj natančno (Xiaomi Amaz Fit bip) res žalostno.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A pa bos nesel nazaj uro in kaj naredil glede tega ali bo vse ostalo pri pisanju po forumu? Zato, ker jo morda v prihodnje kupim in bodo potem sw postimali. Ce boste pa vsi tiho, bomo pa koncni uporabniki vedno beta testerji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motoristic

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ročna vsi skupaj (pa ne da se bi strinjal z izjavo zaseka ).
Kot prvo - vsak, ki jamra kaj mu ne dela (popravek - vsak, ki karkoli komentira o funkcijah svoje ure) naj navede o kateri uri govori (Fenix “navaden”, S, PRO, X) in kateri FW in ostale “zadeve” (sensor hub, GPS itd) imate gor.
Pa ne da zanikam, da je kaj narobe - ima Fenix 6 svoje težave - a nimaj(m)o vsi enakih. Jaz se recimo štejem med srečneže, ki “nimajo težav” ozr. mi težave z WHR, višino niso tako “bistvene”.
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
A pa bos nesel nazaj uro in kaj naredil glede tega ali bo vse ostalo pri pisanju po forumu? Zato, ker jo morda v prihodnje kupim in bodo potem sw postimali. Ce boste pa vsi tiho, bomo pa koncni uporabniki vedno beta testerji.
imam fr935 uro sem nabavil lani septembra in nisem bil zadovoljen z delovanjem višinomera. Uveljavil sem reklamacijo in letos septembra dobil novo uro. Sedaj tuda ta ne dela tako kot je v začetku, pojavljajo se nihanja med aktivnostjo , katera posledično napačno izračuna višince.Ugotovil sem, da če dam med roko in uro podlogo iz neoprena, da teh nihanj skoraj ni, posledično pa moraš srčni utrip meriti s prsnim pasom. Ko bodo nihanja tako velika kot so bila pri prejšni uri, bom odšel v Šenčur na servis ter uveljavil reklamacijo. Je pa v redu, da z zamenjavo ure dobiš ponovno dvoletno garancijo. Na forumih imaš objave uporabnikov , katerim so že petkrat zamenjali uro.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Drugače se tista nihanja dajo lepo "speglat" v Garmin connect v web browserju. Ampak se strinjam, ni to neka trajna rešitev in je prav da se garmin loti popravila le tega.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sicer ni fenix ampak instinct. Danes sem bil na smučanju. Vklopljen program smučanje. Vsake toliko recimo približno vsako uro je ura zavibrirala, na ekranu pa napisalo samodejna sinhronizacija končana. Kaj hudiča je sinhronizirala. Uro preko GPS, samodejno višino, ponovni priklop na kak satelit ali kaj tretjega. Povezava z telefonom je bila izklopljena, ura je delovala samo v programu oz. vadbi smučanje. Ve kdo, kaj bi to bilo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Si se peljal mimo kakega lokala z wifi....pa se ti je telefon povezal in updejtal podatke iz ure na garmin connect?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Drugače pa tako kot na fenixu ga je višinomer mimo tolkel. Sljeme je 1030 m. Ko se je začelo jasnit, pa malo je ura zakuhala pod bundo in rokavicami, je tud 1300 kazal. Sem ene 2x ročno umeril ba 1030 m. Zanimivo tamalemu pa Apple watch 5. Brez problema. Narančen na 2 m. Zgleda da apple avtomatsko umerja barometer glede na lokacijo. Ni blo treba umerjati nič. Pa zanimivo dolgo je na applu baterija zdržala. 5,5 ur gps brez bt povezave z telefonom in wifi pa je ob zaključku bila baterija še na 50 posto. Pa š 3rd party aplikacija Slope je laufala za beleženje smučanja, ker apple po defoltu nima tega treninga notri
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Suunto 9 mi je na 6urnem smučanju porabil cca 35%... Mraz okoli -5stop pa ura ni bila pod bundo, podatki na 1s
 
  • Všeč mi je
Reactions: Tsunamii

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
zaenkrat vse super. Nisem pa kakšen zahteven uporabnik, ki bi vsakič analiziral podatke.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Meni Instinct tudi. Nekje 2 črtici od 5. Nima pa procentov. Amoak te prav pametne ure tipa apple watch, samszng itd si vse v tem slabše. Tak da se je apole watch ok obnesel.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Zelo, razen občasnih špic z višinomerom in barometrom. Pa vidim da je to problem vseh garminov. Jih pa popravim v garmin conect v web browserju. Taka trpežna, hvaležna tadeva za primeren denar. Da je ni škoda. Sedaj bi bila prva izbira apple watch, ampaj jo je škoda. Recimo banalna stvar. Štelanje zica v današnjih avtih je podvig, da pri zaprtih vratih za vsako potegnem z uro po vratih. Pa se zaenkrat na uri še nuč ne pozna
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sem kupu fotru za 70 let vivoactive 4. Konc meseca mu jo bom dal. Potem ga bom pa probu nafukat da mi jo posodi za en ski. Da vidim če tud mim seka kot ostali garmini
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Mene jezi..da navlkjub visoki ceni in imenu naredijo tak fljask od ure. To uro kupis z namenom .. in pricakujes da bo ne bo sekala 'mim' ... Ali bodo kaj porpavili z drugo generacijo..ali ensotavno na suunto/polar it. H mm..
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Zdravo, imam fenix 6x, po enem mesecu intezivne uporabe še ni mimo usekala. Višino redno preverjam in je bp. Tudi vse ostalo deluje ok. Upajmo da tko ostane :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Tsunamii

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ne rabijo veliko narediti, ker ure so dobre. Samo da med dejavnostjo avtomatsko kalibrira barometer z GPS, nič drugega. Recimo na neki točki v jutranjih urah, ko se megla dvigne, posije sonce, se lahko zračni tlak rapidno spremeni, kar se odraža na napačni višini, lahko odstopa tudi nekaj 100 metrov, če se recimo tlak rapidno spremeni pred nevihto. In takrat vse mimo sekajo, tudi dobri stari suunto vector. Pač barometrične zadeve, glede na to da pa med treningom oz. dejavnostjo ponavadi GPS laufa na polno, ni hudič da nebi mogla sama sinhronizirat, kaka vrstica ali 2 kode v programju. Ni to neka znanost.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sem pa opazil, da v meniju lahko kalibriraš barometer, ne samo višinomer. Kalibriraš barometer s pomočjo GPS (vem da je to eno in isto, samo pri višinomeru barometrični odčitek spremeni v metre). Takrat ti ura ponudi, dai spremeni relativni zračni tlak (se pravi navidezni tlak na morski gladini točke kjer si). Potem verjetno ura vleče referenco relativnega tlaka in umerja z dejanskim tlakom in višino. Bi znalo bit bolj točno. Probam čez vikend na sljemenu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Tsunamii