Fenix 6

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Se kaj ti problemi oz ti porodni krči umirijo ? Ker to ko berem tukaj in tujih formih me mine,da bi kupil Fenixa 6 ... Upam da bo z naslednikom drugo leto kaj boljse.
Ko je problem na strojni opremi (fizično okvarjen senzor) nobeni popravki programske opreme ne pomagajo. Le zamenjava izdelka. Pač ko kupiš moraš imeti tudi malo sreče.
DC RAINMAKER, kateri testira vse vrste ur pravi, da se pač pojavi par procentov defektnih izdelkov. Pred odločitvijo o nakupu se splača pogledati njegove teste, predvsem pa komentarje spodaj, preko katerih si lahko ustvariš sliko o kvaliteti izdelka.
 

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
O strokovnosti in kdo nima pojma (Garmin uk ali Slovenije) pove odgovor, ko sem prvič kontaktiral servis Garmin Slovenije
citiram "
Spoštovani,
Neko napako lahko pričakujete vedno če ne zaradi drugega zaradi ukrivljenosti zemlje in nenatančnosti GPS signala. Priporočam da pred začetkom treninga umerite višinomer potem pa pustite na samodejno."
Torej je po njihovo barometrični senzor odvisen od ukrivljenosti zemlje.
Menim, da je pač Garmin dobil "škatlo" defektnih senzorjev, ki jih je vgradil v ure. Iz tega razloga v svetu Garmin brez problema menjava ure. Nekateri poročajo, da jim je Garmin že petkrat zamenjal uro zaradi višinomera.

Jaz pred vsako aktivnostjo umerim višinomer, nastavljeno imam pa tudi na avtomatsko umerjanje med dejavnostjo ampak ko pridem nazaj na tisto mesto kjer sem z dejavnostjo začel mi vedno kaže napačno višino.Če je pot krajša in je manj višincev(recimo 200m) je napaka približno 20-30m v plus,če pa je veliko višincev in pot traja 3-4 ure pa je razlika tudi do 100m.Opažam pa tudi da mi med dejavnostjo ne popravlja višine.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In pol se jaz sekiram, ki mi po 40 km in nekih 100 višincev na kolesu na koncu kaže 2m razlike.
 
  • Jezen sem
Reactions: Kamele0N

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Jaz pred vsako aktivnostjo umerim višinomer, nastavljeno imam pa tudi na avtomatsko umerjanje med dejavnostjo ampak ko pridem nazaj na tisto mesto kjer sem z dejavnostjo začel mi vedno kaže napačno višino.Če je pot krajša in je manj višincev(recimo 200m) je napaka približno 20-30m v plus,če pa je veliko višincev in pot traja 3-4 ure pa je razlika tudi do 100m.Opažam pa tudi da mi med dejavnostjo ne popravlja višine.
umerjanje deluje na sledeč način:
Ob začetku aktivnosti, katera vključuje gps, ura samodejno umeri uro na podlagi gps podatkov ( imam nastavljeno, da istočasno vidiš višino in višino po gps). To umerjanje traja, do starta aktivnosti. Ob tem očitno nekam zapiše višino in jo poveže z lokacijo, saj naslednjič na isti lokaciji umeri višino ne glede na podatek z gps.
Med aktivnostjo uporablja le višino s barometričnega senzorja in samodejno ne umerja višine, lahko pa med aktivnostjo sam popraviš višino. Če ne startaš aktivnosti, višinomer ne popravlja višine. Razlika med začetkom in koncem lahko nastane, če se med aktivnostjo spremeni vreme ( večja sprememba zračnega tlaka). Vendar je razlika 100 m vsekakor prevelika.
Na garmin connect se pridruži skupini Obala Slovenija https://connect.garmin.com/modern/group/1711230 , kjer si lahko ogledaš moje aktivnosti, pa pogledam, kako ti deluje višinomer.
 

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
umerjanje deluje na sledeč način:
Ob začetku aktivnosti, katera vključuje gps, ura samodejno umeri uro na podlagi gps podatkov ( imam nastavljeno, da istočasno vidiš višino in višino po gps). To umerjanje traja, do starta aktivnosti. Ob tem očitno nekam zapiše višino in jo poveže z lokacijo, saj naslednjič na isti lokaciji umeri višino ne glede na podatek z gps.
Med aktivnostjo uporablja le višino s barometričnega senzorja in samodejno ne umerja višine, lahko pa med aktivnostjo sam popraviš višino. Če ne startaš aktivnosti, višinomer ne popravlja višine. Razlika med začetkom in koncem lahko nastane, če se med aktivnostjo spremeni vreme ( večja sprememba zračnega tlaka). Vendar je razlika 100 m vsekakor prevelika.
Na garmin connect se pridruži skupini Obala Slovenija https://connect.garmin.com/modern/group/1711230 , kjer si lahko ogledaš moje aktivnosti, pa pogledam, kako ti deluje višinomer.

Glede avtokalibracije bi naj zadeva delovala takole;

"Auto Calibration: During Activity
These settings allow you to control how calibration of the altimeter happens while you are in an activity.
  • Continuous Mode - During activities the watch uses DEM mapping data, and GPS elevation to offset any altimeter drift due to pressure changes caused by a weather event during an activity. Continuous Mode will allow the watch to calibrate altitude throughout the activity.
  • At Start - The watch will use DEM data and GPS location to calibrate the altimeter at the beginning of the activity. It will not calibrate again during the activity.
  • Off - The watch will not perform any calibration during or at the start of the activity. "
Pri meni dela avtokalibracija samo na začetku aktivnosti, med aktivnostjo pa ne.
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Moja fr935 nima funkcije DEM. Danes po Nanosu 34.26 km Duration 8h:25m:11s Min Altitude 504 m Max Altitude 1289 m Ascent 1287 m Descent 1265 m.
Višinomer je ob startu umeril 591 m ko sem prišel nazaj sem višino imel 612 m.
Z delovnjem sem zadovoljen. Taka odstopanja je imel tudi suunto spartan ultra na podobni trasi (Begunjščica).
Poglej če imaš uro povezano z internetom namreč DEM mapping data lahko pride le z neta. Po mojih izkušnjah v hribih velikokrat nimaš prenosa podatkov.
 

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
DEM mapping data ,podatke dobi iz prednaloženih map v uri, če se ne motim ampak ne vem zakaj ne popravlja višine med aktivnostjo.
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Glede avtokalibracije bi naj zadeva delovala takole;

"Auto Calibration: During Activity
These settings allow you to control how calibration of the altimeter happens while you are in an activity.
  • Continuous Mode - During activities the watch uses DEM mapping data, and GPS elevation to offset any altimeter drift due to pressure changes caused by a weather event during an activity. Continuous Mode will allow the watch to calibrate altitude throughout the activity.
  • At Start - The watch will use DEM data and GPS location to calibrate the altimeter at the beginning of the activity. It will not calibrate again during the activity.
  • Off - The watch will not perform any calibration during or at the start of the activity. "
Pri meni dela avtokalibracija samo na začetku aktivnosti, med aktivnostjo pa ne.
tega na najdem v navodilih fēnix 6 Series , od kje imas ta opis.
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Hvala. FR 935 funkcije DEM nima, verjetno zato, ker tudi kart ni na njej. Predlagam ti, da se s tem vprašanjem in kako deluje obrneš na garmin support UK.
Pri meni so bili zelo odzivni in verjetno ti lahko pomagajo tudi do zamenjave ure pri Garmin Slovenije, če bodo ugotovili , da je le ta potrebna.
 

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
Sem kontaktiral in dobil sledeč odgovor

"Hi Robi,
I'm afraid it looks like we will need to book your Garmin device in for a replacement. If you are located outside of the UK or Republic of Ireland then please let us know your country of residence and we will happily provide you with the appropriate contact information for your nearest Garmin office or dealer. "

Vse lepo in prav, pa pokličem v Šenčur in reče tip da morajo uro oni najprej preverit itd.Obnašanje pa zelo arogantno,češ kaj moriš, z uro ni nič narobe in je ne bomo zamenjali.Rekel je naj jo pošljem po pošti da preverijo, čutek da mi bodo isto nazaj poslali.Verjetno se bom moral zapeljat do njih in zahtevat menjavo.
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Kolikor vidim, imamo vsi enake izkušnje s servisom, ko kontaktiraš po telefonu.V stilu izdelek je vedno v redu in ti nekaj kompliciraš.
Hudini, boš moral enako narediti kot Pronet, drugače ne bo šlo, osebno na servis.
 
  • Jezen sem
Reactions: Kamele0N

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Pri moji prejšni uri, ki so mi jo zamenjali sem ugotovil, da se višina spreminja v odvisnosti od temeperature ure. Namreč ko sem nastavil na barometer je nihala za 4 milibare. (posledično nastavitev na višinomer je nihala višina) Testiral sem na način , da sem uro dal za nekaj časa z roke in potem ponovno na roko, da sem
dosegel nihanje temeperature. To sem nekajkrat ponovil. Dobil sem spodnji graf.

20190827_214001-1.jpg
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Kolikor vidim, imamo vsi enake izkušnje s servisom, ko kontaktiraš po telefonu.V stilu izdelek je vedno v redu in ti nekaj kompliciraš.
Hudini, boš moral enako narediti kot Pronet, drugače ne bo šlo, osebno na servis.

En izmed razlogov, da sem iz garmina prešaltal h konkurenci... Toliko kot sem imel z njimi opravka še z nobeno drugo znamko. Ampak to je verjetno spet samo moja "sreča"
 

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
Tudi jaz razmišljam da bi probal suunto, a kdo ve če obstaja z zemljevidi in navigacijo mogoče kak model?
 

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
Danes naredil hard reset ure nato pa šel testirat zadevo.Start in cilj na 416nm višine, absulutni tlak 973.1mb na startu in čez eno uro ko sem bil na cilju 972.5mb.Torej razlika v tlaku pol bara kar znese v metrih približno 4-5m.tek je trajal približno 1 uro, ter približno 200m višinske razlike.Na cilju mi je ura kazala 435nm višine torej 20m preveč, katastrofa pop####l bom, še malo pa bom uro (zanjo sem plačal 740€) zabrisal v najbližji graben:mad::(:gorjaca::jok::bonk::obesise::bruh::jezen:
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Danes naredil hard reset ure nato pa šel testirat zadevo.Start in cilj na 416nm višine, absulutni tlak 973.1mb na startu in čez eno uro ko sem bil na cilju 972.5mb.Torej razlika v tlaku pol bara kar znese v metrih približno 4-5m.tek je trajal približno 1 uro, ter približno 200m višinske razlike.Na cilju mi je ura kazala 435nm višine torej 20m preveč, katastrofa pop####l bom, še malo pa bom uro (zanjo sem plačal 740€) zabrisal v najbližji graben:mad::(:gorjaca::jok::bonk::obesise::bruh::jezen:
Te popolnoma razumem, sam sem opazil , da višine niso v redu nekje februarja, zamenjavo izvršil septembra. Vmes debate s servisom garmin Slovenije, ki me je začel po določenem času ignorirat, na pošto niso odgovarjeli več. Dokler preko Garmin USA in Garmin UK nisem prišel do njih osebno v Šenčur je bilo vse v stilu kaj kompliciraš , ura dela prav. Najprej sem pomislil, da je ob nadgradji prišlo do napak, pa sem počakal naslednjo verzijo itd. Nič ne pomaga, če ti je Garmin UK napisal, da je potrebna zamenjava izdelka, kot vidim zgoraj, je to to. Vztrajaj in pojidi na servis v Šenčur. Pošlji jim po mailu kopijo računa, To kar si kontaktiral Z Garmin UK pa itak imajo, saj so jim Garmin UK poslali. Ne meči ure v graben, ne daj se.
 

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
Po dolgotrajnem testiranju sem ugotovil da barometer dela ok.Namreč ko sem izklopil samodejno umerjanje med aktivnostjo se je izkazalo da kaže višinomer pravilno n.m. višino in so odstopanja zelo majhna(nihanje zračnega pritiska glede na vreme).Takoj ko vklopim samodejno umerjanje neprekinjeno med aktivnostjo, pa so podatki o n.m. napačni, torej napaka ni hardwerska ampak je nekaj narobe z softwerom in algoritmom za samodejno umerjanje med dejavnostjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Po dolgotrajnem testiranju sem ugotovil da barometer dela ok.Namreč ko sem izklopil samodejno umerjanje med aktivnostjo se je izkazalo da kaže višinomer pravilno n.m. višino in so odstopanja zelo majhna(nihanje zračnega pritiska glede na vreme).Takoj ko vklopim samodejno umerjanje neprekinjeno med aktivnostjo, pa so podatki o n.m. napačni, torej napaka ni hardwerska ampak je nekaj narobe z softwerom in algoritmom za samodejno umerjanje med dejavnostjo.
Potem počakaj naslednjo verzijo nadgradenje in boš videl kako bo delovalo.