Fenix 6

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Top od sunnta je: suunto 9 baro.Ne vem pa kako je z zemljevidi in navigacijo. Opisi za suunto ure se nahajajo na: https://www.urarstvo-lecnik.si/
evo, jaz sem imel Suuntoje ene 25 let, zadnji je bil Spartan Ultra, zdaj pa sem se odlocil, da menjam in probam Garmin F6.
Na kratko: Garmin izgleda bolj kul, Suunto malo bolj plastik-fantastik, baterija na Suuntoju drzi ene 2x vec. Na Suuntoju imas za navigacijo po gpx-ih samo previe tracka, ampak je tako dobro narejeno, da tudi zemljevidov ne rabis. Garmin jih ima, in res je orientacija v naravi malo lazja. Je pa zum tako bukov v primerjavi s Suunto, da zemljevidi niso tako uporabni, kot bi lahko bili. Nalaganje gpx-ov na uro je na Garminu precej bolj zaomplicirano, ter ni nujno da vedno dela. Operacijski sistem pa je pri Suuntoju ene 3 generacije naprej. Sem ze pozabil, kako je iskati nastavitve na vsakem gumbu malo po malo. Kot na starih Casio urah :)
Garmin pay je lusten marketing, ampak ne dela v Evropi, poslusanje muzike pa se dodatno kuri baterijo, tak da je treba pazit, kako dalec od doma gres :)
Overall...sem zadovoljen z Garminom, je pa res da rabijo se precej dodelat operacijski sistem in te male stvari, ki uporabnikom poenostavijo zivljenje.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Garmin pay dela v Evropi in jaz ga s pridom uporabljam! To je pa neki najboljšega na garmin F6. Ok, ko sem v službi in ko grem v hlačah nekam, imam vedno s seboj denarnico v žepu. Ogromno pa je primerov, ko me denarnica moti in sedaj jo lahko pustim doma. Vsi družinski sprehodi in mnogo podobnih primerov, ko sem npr. samo v trenirki. Sedaj imam v žepih le še telefon in fuge:) Priceless zadeva!!
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Garmin pay dela v Evropi in jaz ga s pridom uporabljam! To je pa neki najboljšega na garmin F6. Ok, ko sem v službi in ko grem v hlačah nekam, imam vedno s seboj denarnico v žepu. Ogromno pa je primerov, ko me denarnica moti in sedaj jo lahko pustim doma. Vsi družinski sprehodi in mnogo podobnih primerov, ko sem npr. samo v trenirki. Sedaj imam v žepih le še telefon in fuge:) Priceless zadeva!!
In katero kartico si vezal na GarminPay?
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
A v Slo ti pa deluje plačilo z uro? V Avstriji ti deluje plačilo z Mbills kartico? V Mbills appu ne vidim, da bi obstajala kakšna nastavitev na to temo. V tujini še nisem plačeval z uro. S kartico sem se edino enkrat uštel, ko sem poskusil plačat izven EU, nisem pa imel v appu omogočenega "Plačila izven EU".
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ne vem, ne vem, ne vem - do sedaj samo plačal neki drobiž ob aktivaciji na Petrolu - za ostalo še nisem imel volje in cajta “testirati”. :zardelalter:
Edit: našel morebitni vzrok - v app bilo omejeno na 25,- EUR brez vstopa v app - sem spremenil in testiram ob priliki
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
pozdravljeni,
katero aktivnost izberete, ko greste na plezanje v dvoranah ali na bulderjih?
GPS znam izklopit, nikakor pa ne vem, kje vklopit barometricni visinomer in mi med plezanjem ne kaze vzpona/spusta?

Hvala in LP, Matjaz
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Pri nastavitvi kardio, ura beleži višino in riše graf, ne izračunava pa višincev.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Ko ste že mojstri na kupu, bom vprašal kar tukaj, čeprav gre za Fenix3. Na MTB kakšnih bolj enduro turah, kjer je treba kolo nosit, mi vedno vklaplja pavzo (ker je hitrost 0) in opažam da mi za ta čas ko je na pavzi ne meri višincev. In na koncu aktivnosti pokaže da sem začel na 400m, najvišja točka 1.200m, višincev pa recimo 650. Ko imam aktivnost na run ali hike, so višinci večinoma pravilno izmerjeni. Vsaj približno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Hvala. Ne, ni mi to.iko važno da bi vmes lap pritiskal. Sploh pa zdaj pozimi ko je dostikrat še rokav in rokavica čez uro.
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
evo, nasel aplikacijo: https://apps.garmin.com/en-US/apps/48adec44-2ce8-4668-b303-fd30e61a3d0d
Izgleda kar dobro, ceprav zahteva kar nekaj manipulacij.
Ampam mene se vedno zanima, kako omogociti barometricni visinomer, ko je gps izklopljen?
Kolikor vem, se barometričnega visinomera ne da izklopiti. Višinomer kaže višino tudi v zaprtem prostoru, ko ni GPS signala. Na forumih predvsem za fr910 se nekaterim pokvari in bi želeli izklopiti senzor, da bi imeli višino z GPS, pa so ugotovili, da to ni mogoče. Drugo vprašanje pa je v katere aktivnosti beleži višino in kje izračunava višince. Pri meni v notranje kolo višine ne beleži, v kardu pa beleži višine, pa ne izračunava višincev.Poskusi nastaviti plezanje (nisem še preizkusil) pa poglej kaj beleži.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Kolikor vem, se barometričnega visinomera ne da izklopiti. Višinomer kaže višino tudi v zaprtem prostoru, ko ni GPS signala. Na forumih predvsem za fr910 se nekaterim pokvari in bi želeli izklopiti senzor, da bi imeli višino z GPS, pa so ugotovili, da to ni mogoče. Drugo vprašanje pa je v katere aktivnosti beleži višino in kje izračunava višince. Pri meni v notranje kolo višine ne beleži, v kardu pa beleži višine, pa ne izračunava višincev.Poskusi nastaviti plezanje (nisem še preizkusil) pa poglej kaj beleži.
Sej to me pravzaprav zanima, kje med aktivnostmi najti plezanje? Moj F6 saphire nima plezanja :(
Tako da ce ima kdo kako idejo katera aktivnost bi bila najbolj primerna za te zadeve, bi bil zelo vesel.
Hvala!
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ne vem, ne vem, ne vem - do sedaj samo plačal neki drobiž ob aktivaciji na Petrolu - za ostalo še nisem imel volje in cajta “testirati”. :zardelalter:
Edit: našel morebitni vzrok - v app bilo omejeno na 25,- EUR brez vstopa v app - sem spremenil in testiram ob priliki

Umaknil omejitev iz app-a, plačal na OMV v Pesnici vodo in v Avstriji tri hmeljeve napitke - dela b.p.
Na poti domov napolnim mBills spotoma na Petrolu. Tolko, da bo gor neki drobiž, če bi bil kje zunaj brez telefona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Sej to me pravzaprav zanima, kje med aktivnostmi najti plezanje? Moj F6 saphire nima plezanja :(
Tako da ce ima kdo kako idejo katera aktivnost bi bila najbolj primerna za te zadeve, bi bil zelo vesel.
Hvala!
pri meni je tako fr 935
aktivnosti imaš tiste priljubljene in še nekaj aktivnosti, greš do konca na plus dodaj aktivnost in se pojavi meni z vsemi ostalimi športi, verjetno je pri tebi isto. poglej.
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Po dolgotrajnem testiranju sem ugotovil da barometer dela ok.Namreč ko sem izklopil samodejno umerjanje med aktivnostjo se je izkazalo da kaže višinomer pravilno n.m. višino in so odstopanja zelo majhna(nihanje zračnega pritiska glede na vreme).Takoj ko vklopim samodejno umerjanje neprekinjeno med aktivnostjo, pa so podatki o n.m. napačni, torej napaka ni hardwerska ampak je nekaj narobe z softwerom in algoritmom za samodejno umerjanje med dejavnostjo.
kako si rešil problem, tudi moja zamenjana ura zadnje čase ne dela več tako kot je delala na začetku.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Kolegu F6 se je redno obešal pri aplikaciji smučanje. Moj F3 in kolegov F5 sta brez problema snemala smučanje cel dan.

Očitno še imajo kaj nekaj porodnih krčev.