Fenix 6

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Zdravo, imam fenix 6x, po enem mesecu intezivne uporabe še ni mimo usekala. Višino redno preverjam in je bp. Tudi vse ostalo deluje ok. Upajmo da tko ostane :)

Daj prosim navedi na katerem FW si.

Jaz na F6 pro na 5.74 beta ne morem ravno pohvaliti - od 5.72 naprej je začel narobe razdaljo računati (še krajše kot prej), WHR je ob visokem HR (recimo po dejavnosti) izven dejavnosti "kar nekaj" (bistveno prenizek) in še zadnji biser od nedelje - ob vzponu je kljub temu, da sem stal kar nabiral višino. Ko pa je ugotovil, da je nekaj "zahebal" pa ruknil opozorilo o nevihti in se "spustil" za 40 metrov.

IMHO ima Garmin v zadnjem času težavo, ker "mulci" programirajo in očitno marsikaj na novo spišejo in s tem zhebejo stvari, ki so delale odlično.
Najbolj me jezi, ker je s FW 3.xx (pač s tisto, s katero je ura prišla na police) zadeva bila stabilna in natančna, ko so pa dodali fensi-šmesni fičrje pa so osnovo zhebali. :mad:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Se pa je Garminu po več kot 6 mesecih (težave so od FW 4 naprej!) le posvetilo, da imajo na Fenix 6 resen bug kar se tiče WHR v določenih dejavnostih, ter "izven dejavnosti", in da imajo ravno tako bug v GPSu (zamik "na levo" glede na smer gibanja).

Končno zunaj beta 8.76, ki zgleda naslavlja in poskuša odpraviti omenjeni težavi. No - "uradno" vsaj WHR, a glede, da je tudi GPS modul prejel nadgradnjo si dovoljujemo predvidevati, da se tudi v smeri "GPS shifta" nekaj premika. Upam, da na desno. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Od zdaj naprej me bo spremljal tudi na bajku
20200507_200216.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in Kamele0N

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Canyon endurace al 7.0. Sem čisti začetnik in sem dal za začetek kar navadna pedala gor.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Tud jest sem Gledal endurance od canyona, samo karbonskega. Kaj se da spredaj 50/34 compakt gor, kolker gledam prek neta imajo samo samo večje prednje šajbe. Pa če ni skrivnost, kolk si velik in katero številko okvirja imaš. Jeba je ta online prodaja, da se ne zahebeš?
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
188cm, vzel sem pa XL. Glede na njihov page, sem bil ravno na meji med L in XL. Se mi zdi ok XL.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Ne. Ker je lažje zamenjat fajfo in sedež za kakšen cm gor in nazaj ruknit kot obratno.

Zakaj bi sploh menjal, če ni potrebno?
Fajfo menjat in zic gor/dol je na obeh enako težko.
Če gledaš skrajno nizek/sključen položaj je manjši v vsakem primeru težavnejši sploh za začetnike oz. Nekoga ki ni vajen specialke.

Je pa že zgoraj napisano , da je najbolje bicikl sprobat in vidiš kje se najbolje počutiš..nimajo vsi enakih proporcev.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Wtf? Vprašanje je bilo kaj kupit če si vmes in ne morš probat. In sem napisal da je manjši bicikel lažje "povečat" kot prevelikega "manjšat". Boš na prevelikem fural 5cm fajfo?

Tudi sicer, to da probaš oba ne pomeni nujno da ti bo eden sigurno prav.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ne govori, danes kdor ni bil na bajk fitingu niti višine sedeža ne trofi več.