Evtanazija

disc

Majstr
4. feb 2011
2.350
458
83
Sam podpiram evtanazijo. Doma sem gledal, kako mi je oče en teden umiral za levkemijo. Itak je bil stalno pod vplivom morfija, zaradi bolečin. In mislim, da si take boleče in počasne smrti noben ne želi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

tomi

Guru
1. sep 2007
17.996
9.119
113
39
MB
To mene tudi zanima. Ali imaš eno ali drugo ali oboje, če si hermafrodit. Ne, ne moreš se sam nekaj opredeljevat, tako te je narava naredila, kaj bi zdaj? :evil:
Totalno preveč svobode na tej kugli :evil:

seveda se lahko. ker so levičarji (progresivci, liberalci, kakorkoli se pač radi kličejo) to sprejeli. Mi samo malo zaostajamo za svetovnimi trendi, tak da počakajmo še kako leto dve pa boš tud pri nas lahko izbiral med 16 al kolko že poimenovanji sebe :)

 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

Schime

Guru
22. nov 2008
1.823
638
113
Ja sem tudi za možnost evtanazije. Vsak mora imeti svojo možnost izbire.
Če pa še gledamo čez sedanje čase, ko je denar sveta vladar pa bi s tem še pomagali zmanjšati stroške. Mogoče bo pa to na koncu prevagalo.
Koliko oseb se na koncu samo še vzdržuje pri življenju zato ker se more. Sam takoj podpišem, da če sem rastlina, da me takoj odklopijo (mogoče se to celo da že sedaj ?). Ne more se o tem odločati tvoj sorodnik, ki upa na čudež iz neba.
Seveda v primeru neozdravljivh bolezni se osebo vzdržuje dokler je kvaliteta življenja še dobra, oziroma dokler sama tako hoče. Ko je pa konec je pa konec.
Če je kako nadnaravno bitje tam gori bo to razumelo. Če pa ne pa naj se jebe u ku*ac. :evil:
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.823
638
113
Za ubiti drugače misleče že do sedaj ni bilo ovir. Tako, da to ne more biti problem.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Vsak ima pravico do samomora. Tudi s samomorom jih precej grozi, ko pride do točke da bi se ubil, pa si večina premisli.
Bojim se, da je pri evtanaziji enako.
Predvsem pa ne razumem, zakaj zahtevajo evtanazijo, glede na to, da se lahko fentaš na tisoč načinov, ne da bi s tem obremenjeval okolico.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Kolikor so meni povedali medicinci, je morfij v bistvu metoda medicinske "evtanazije", ker bo telo kar kmalu podleglo drogi. Noben ni prav prepričan, če so ti koktejli, ki jih po svetu uporabljajo za evtanazijo za človeka neboleči. Res pa je, da umira pač tisto uro in noben še ni povedal, če je trpel, ker se ni vrnil. Pri morfiju je zadet, za okolico je to precej mučno, prav tako pa ni jasno, če je trpel.
Medicinski pogled na zdravljenje zelo hudih oblik bolezni je vprašljiv. Če vemo, da je neka oblika raka napredovala preveč, ali ima smisel, da človek trpi in peša zaradi kemoterapij? Živel bo nekaj mesecev dalj, vendar zaradi izčrpanosti od kemoterapij precej nekvalitetno. Marsikdo pri raku praktično ne čuti bolečin, zato ga težko odkrijemo pravi čas. Mogoče je bolje, da se muči z zdravljenjem, temveč se spodobno poslovi. Ko bo rak v zadnjem stadiju, bo brez zdravljenja pogosto konec v tednu ali dveh.
Ko mislite o evtanaziji, imejte v mislih, da je verjetnost, da so bolnemu človeku prav napovedali prihodnost, resnost in potek bolezni, skoraj enaka kot pri tem, če so ob prvem pregledu ugotovili, kaj muči vašega otroka, ki neutolažljivo joka. Napake se dogajajo in se bodo dogajale, čeprav vgradite milijon kontrolnih mehanizmov.
Edit: Še nekaj bi dodal. Pri nas se bo seveda zgodil ideološki spopad, DA ali NE. Prav pa bi bilo kot pri drugih medicinskih posegih, kjer se življenje prekine, da se zagovorniki "pravice" zavedajo, da lahko medicinsko osebje odkloni izvajanje posega, ker je njihova naloga ohranjanje življenja.
Nasprotniki "pravice", pa da se zavedajo, da zakonska možnost nikogar ne prisili v izvajanje. Torej je najbolje pomagati ljudem, da se za poseg ne odločijo, kot pa nasprotovati zakonodaji.
Sicer pa evtanazija pravzaprav sploh ne bi smela na koncu spadati v področje medicine. To sploh ni delo za zdravnika temveč za nek nov poklic. Od nekdaj so človeka znali ubiti drugi "poklici" in ne načeloma zdravniki. V klavnicah tudi niso zaposleni veterinarji pri omamljanju živali, temveč mesarji.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
original.jpg
 

emirATes

Pripravnik
9. apr 2012
159
7
18
...Sicer pa evtanazija pravzaprav sploh ne bi smela na koncu spadati v področje medicine. To sploh ni delo za zdravnika temveč za nek nov poklic. Od nekdaj so človeka znali ubiti drugi "poklici" in ne načeloma zdravniki. ...

Imaš prav, lahko je "hinrihter". Ampak kaj, ko pa so to lahko tudi kakšni dohtarji.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Za ubiti človeka rabiš primerno izobrazbo, veščine in moralne norme. V mojih mladih časih se je to denimo učilo v vojski. Moralo bi še sedaj. Verjetno pa se ni nikoli v zadnjih 100 letih učilo na medicinskih faksih. Obrneš kakor hočeš. Evo ideja: upokojeni oficirji bi lahko izvajali evtanazijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
verjetno v smislu kako pomagati huje ranjenemu sovojaku na froonti brez resevalcev dalec naokoli