EVJ KABELSKI TV

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Trenutno imam na moj.telemach.si napisano takole...

A2C06FA4-6902-4997-894C-CA97C9E54C0F.jpeg


Na racunu pa takole...

217F8417-CFBD-412E-BD8F-2BDB49FE27F5.jpeg
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Tisti, ki je najprej hodil okoli in pobiral podpise za sogalsaj, da lahko kopljejo, je najprej rekel, da sicer gradi Telekom oz. GVO... vendar da naj bi to bilo financirano iz evropskih sredstev in da bomo lahko izbrali kateregakoli ponudnika... Zadnjic sem govoril se z z enim drugim (nadzorni, projektant ali nevem kaj) in je rekel,d a bomo lahko izbrali kateregakoli ponudnika, razen Telemach, ker ima Telemach tukaj lastno omrezje (sicer menda samo v upravljanju od EVJ oz. Zavoda Kabelska Medvode) ... Med tem casom so tudi Telemachovci pospeseno nekaj obnavljali kabelsko omrezje, kopali in menjali kable ... in to ne po istih trasah, kot je bilo prej kabelsko ali telefonsko omrezje ampak ponedok cisto na novo... Ko so gradili to omrezje so delali skupaj takrat se PTT (sedaj Telekom) in kabelska Medvode ...

Bomo videli, kako bo... Itak si nisem mislil, da bom dozivel to, da nam bodo sploh pripeljali optiko do hise... Sedaj imem cev ze do hise :) ... in kot je bilo receno bodo v roku enega meseca ze menda filali cevi z opticnimi vlakni ...

Lani poleti je celo okoli hodil nekdo, ki je za T-2 hotel pobirati podpise za prikljucek ... Sem takrat rekel, da bom podpisoval sele takrat, ko bo optika ze napeljana... :) ... se celo takrat sem dvomil, da bo sploh kaj iz tega... Nekaj mesecev kasneje pa je prisel ta, ki sem ga omenil na zacetku in je zbiral soglasja, da lahko kopljejo za optiko ...

Celo obvestili so nas takrat, naj ne nasedamo ... >> https://www.medvode.si/objava/202604

optika_medvode_246411FA.png

Evo sedajle sem vprasal fante (podjetje tlp-s.si) ki priklapljajo optiko v nasi ulici kako je z izbiro ponudnika in pravijo da delajo priklope za Telekom od mene je pa odvisno katerega ponudnika izberem ko imam na hisi prikljucek torej NI POGOJ Telekom ampak ponudnik katerega izberem sam.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da vas ne bodo fiju-fiju. Pri tastu in fotru so Telekomovci rekli takole: kabel do hiše (fasada) zastonj, v hišo pa plačilo ali zastonj ob vezavi na 2 leti, pol pa se lahko preklopiš kamorkoli.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
No in kakšne bodo prednosti te optike ??? bo ceneje ??? men so na vrata pred časom prišli od T-2 in sem jih gladko odslovil brez da bi mi kaj razlagali, optiko imam pred vrati že nekaj let, vendar nekaj časa ni bil možen priklop češ da eden izmed sosedov ni pustil prevrtati kleti :) saj tako so se zgovarjali od Telekoma, ko sem se zanimal pri njih. Zaenkrat cenejše variante ne vidim nikjer pri nobenem drugem operaterju...
 
Nazadnje urejeno:

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Saj zato je meni Telemach se vedno najbolj top a bog ve kaj prinasa prihodnost in zato bi rad bil pripravljen.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Saj zato je meni Telemach se vedno najbolj top a bog ve kaj prinasa prihodnost in zato bi rad bil pripravljen.

Tudi mene trenutno drugi ponudniki ne zanimajo, saj so dražji in imajo slabšo programsko shemo, sam do sedaj nisem imel nobenih težav s Telemachom, so nekatere zadeve ki bij lahko izboljšali, vendar ima vsak ponudnik tako pluse kot minuse....

Kaj prinaša prihodnost, hm to pa verjetno noben ne ve...saj se vse skozi spreminjajo zadeve...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Očitno misliš shemo EON light, ki te pride 41€ mesečno. Pri T-2 dobiš T3 z internetom 200/20 in primerljivo programsko shemo za 43,97€. Programski vmesnik je pa stvar okusa. Poznam oba in od T-2 po prijaznosti, hitrosti in informativnosti nima primerjave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Očitno misliš shemo EON light, ki te pride 41€ mesečno. Pri T-2 dobiš T3 z internetom 200/20 in primerljivo programsko shemo za 43,97€. Programski vmesnik je pa stvar okusa. Poznam oba in od T-2 po prijaznosti, hitrosti in informativnosti nima primerjave.

Ja res je čisto stvar okusa, zaenkrat imam EON Light za 38 evrov...začetna programska shema mi odgovarja sem jo že pred časom primerjal tako z Telekomom kot T-2-jem, pa zaenkrat za mene (pač kar sam gledam) imajo boljšo programsko shemo, za vse ostalo pa nisem pripravljen doplačevati, hitrejšega interneta pa tudi ne potrebujem. Po testih je bil vmesnik od T-2-ja če se ne motim najboljši ?, vendar Telemacha ni veliko zaostajal za njim....
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Naši pri bajti hočjo met "vse" oz čimveč v HD in HBO. In tle T2 zmaga z Oranžni diamant HBO, pa še ena mobilna naročnina z 50 gb podatkov je zraven. Trenutno za to plačujem 70 eur - 10 posto+1eur za dodatni TV preko aplikacije. Za 64 EUR se mi zdi hudičevo dober deal. Ne vem sicer kak je EON aplikacija pri Telemachu. T2 na 5 ghz brezžični mreži z Mibox S deluje odlično, boljše kot 4K STB.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ena mobilna naročnina je zraven v teh 64 EUR z neomejeno pogovorov in sms/mms, ter 50 gb podatkov. Hočjo met doma in imajo, jest osebno tak ne gledam velik. Tako pač je. Ko drugo leto tamali spizdil na fax, bom pa nekaj cenejšega vzel, ker tak ne gledamo velik, pa eno televizijo odjavil. Ampak na koncu spet ni neke razlike, kakih 10 EUR na mesec, če vzameš nižji paket, pa nižjo hitrost, pa M ali L TV paket, pa še mobilno naročnino. Nisi nič cenej skoraj. Dobr majo te pakete naštimane za lupljenje. Na hitro malo izračuna T3 paket z 100/10 z shemo M in dodatne storitve ogled za nazaj 54 EUR + bob za 10-13 EUR, pa si na isti ceni. Tak da neke pameti si ne moreš kupit. V vsakem primeru nek povprečni paket in ena mobilna naročnina se vrti od 50-60 EUR mesečno.
 
Nazadnje urejeno:

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ja kar dobro vsi operaterji nabijajo cene: internet, televizija pa ene trije mobilci pri hiši pa si hitro čez 80 evrov mesečno, potem pa še RTV prispevek cca 12 evrov pa smo že blizu 100 evrov...., potem pa še kakšen telefonček na obroke, vezava za 24 mesecev (telefoni so itak dragi ko žefran)..., čez 24 mesecev pa itak ta telefonček na obroke "crkne" pa spet ponovi vajo, pa če vse sešteješ koliko stroškov je potem letno, kaj hitro ugotovimo vrtoglave zneske..., potem pa se res vprašam, ali res vse to rabim ? in si pač stroške znižam kolikor lahko na minimum...
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.131
2.208
113
Že 20 let? predplačniški GSM paket. Tel zadnji je bil 120€. Z gospo ob paf.
Internet 20€ na mesec. Ga rabiva! Za TV. 20€ -dve televiziji. Kaj bom tist fuzbal gledal. 10 programov dovolj. Ponoči je najboljši :)
Htro je ta sprememba + 5€, tole 7€. Si takoj na 55+.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
No danes sem po pošti od Telemacha prejel še uradno da se mi paket EVJ XL preimenuje v EON Light...