Električno talno gretje sobe

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Pozdravljeni!

Imamo nekaj let staro stanovanje. Po večini stanovanja imamo klasično talno gretje na toplo vodo plus radiatorje. Naredili smo pa napako, da talnega gretja nismo vgradili še v 2 otroški sobi, saj je razlika zelo velika. V sobah je, ko prideš iz dnevne, kjer imamo talno gretje, precej hladen občutek v nogah. Tam imamo namreč le radiatorje.

Kmalu bomo v eni sobi menjali pohištvo, ker otrok rastet, tako da sem razmišljal, da bi pred tem vgradili električno talno gretje. Zanima me, ali ima kdo kakšne izkušnje? Ali se ta način gretja občuti? Ali ima ogrevanje tako moč, da lahko sobo dogreješ npr. iz 21 °C na 24 °C. In seveda, kakšna je poraba elektrike. Kakšne so vaše izkušnje
Potem je še vprašanje, kakšen pod izbrati. Laminat, PVC, ali kaj drugega za sobo?

Seveda, če lahko kdo priporoča kakšnega majstra s katrerim je imel dobre izkušnje, bom tudi vesel.

Hvala, A.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Če boš že renoviral, potem daj tudi v otroško sobo klasično talno gretje. Mogoče bo začetna investicija malce večja, a boš dolgoročno vesel tako ti, kot tvoja denarnica.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Dolgorocno se ti elektricno talno splaca le v kopalnici, pa se to samo ce ga drugje nimas (da lahko ogrevas tla izven kurilne sezone), sicer je zadeva za obratovanje predraga.resno razmisli o opciji da se enkrat naredis estrih s talnim, ve bos le lahko vodo spravil do sob...
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Za takšen velik poseg nimam več energije
smile-1.gif


Pač sem mislil, ker bomo ravno pohštvo v sobi menjal, da bi še laminat ven vrgel in električno talno gretje montiral. Zato me zanimajo izkušnje. Če je sploh kakšen efekt in kakšni so stroški?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Razkiraš tam jurja ali dva, da ti zmečejo ven laminat in estrih ter položijo talno gretje, medtem pa greš za dva tri dni v kakšne toplice, da si povrneš energijo
evil.gif


PS- tista jurja ali dva in toplice boš ravno povrnil v 5..6 letih na račun cene energenta.
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Ksz

sosed ima elektricno talno ogrevanje v kopalnici. Pravi da g poloznica za elektriko bolj pogreje kot pa talno ogrevanje, zato ga uporablja le v nujnih primerih...
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Ok. Potem se ne splača. Tega sem se bal, ampak boljše, da sem sedaj dobil potrdilo, kot pa, da bi šel v to investicijo, pa bi me potem bolela glava
smile-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Najbolj bi te bolelo to, da je mogoce 30% manj dela kot z dejanskim talnim, po tem ga pa zaradi cene ne bi uporabljal...

Sicer pa, ce receva da imas v kopalnici talnega na 4m2 je to cca 200-300W, ce ga laufas ranga 4h na dan je to ~30kwh na maesc ozziroma 3€. Zdej, ce bos pa prizgal ko pride s sihta in obcasno pustil cel dan vklopljeno, je pa to druga pesem
wink-1.gif