Talno gretje - reguliranje temperature

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.971
9.036
113
EU
To nastavljanje krivulje talnega gretja izgleda bolj komplicirano, kot nabava odeje za jogi v Fadilovi temi :evil:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.526
5.966
113
pri taščici
Mah saj mogoče res, ampak so mi vse ostalo zelo lepo zrihtali, ni kar nekaj skupi nametano. Čeprav so bili na začetku malo nejevoljni ker so imeli malo več dela kot so mislili, ampak sem zraven svetil kot lučka:) Mogoče je pač pozabil to na koncu, dobro je da sem šel to preverit.

Mogoče bi vsak ki ima TČ šel to malo preverit. "Krivulji" za radiator in talno sta drugačni. Za radiator je bolj strma ker šiba noter toplejšo vodo, za talno pa položnejša. Jaz imam naštimano da pri - 10 stopinjah zunaj šopa v talno max 35 stopinj, pri radiatorjih pa max 55 stopinj, bo kakšen ekspert povedal ali je to OK ali ni, vem pa da je to vezano tudi na izolacijo hiše, našaje kar dobro izolirana s 15 cm stiroporja in troslojnimi okni.

Zgleda je treba to krivuljo tok časa ravnat dokler kdo ne zajamra v hiši :evil: Šparat je treba.
Če imaš talno po regelcih položeno, je 35 zagotovo bistveno preveč za tvojo izolacijo na objektu. Moral bi imeti najbrž pod 30. in tudi 55 za radiatorje je zagotovo preveč, razen če imaš samo tri majhne radiatorje v celi etaži. Toliko jaz v pol stoletja staro hišo ne spuščam, pa imam 5 radiatorjev na 90m2 mansarde, dvoslojna okna, zanič izolirano streho, fasada pa recimo da je povprečno izolirana, predvsem zato ker je kar nekaj toplotnih mostov v njej. V pritlićju imam pa itak samo 4 radiatorje odprte in v kleti dva.
Ko doizoliram mansardo po regelcih, bo ogravalna krivulja padla vsaj za 5C bp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.102
3.587
113
Marlbor
Če imaš talno po regelcih položeno, je 35 zagotovo bistveno preveč za tvojo izolacijo na objektu. Moral bi imeti najbrž pod 30. in tudi 55 za radiatorje je zagotovo preveč, razen če imaš samo tri majhne radiatorje v celi etaži. Toliko jaz v pol stoletja staro hišo ne spuščam, pa imam 5 radiatorjev na 90m2 mansarde, dvoslojna okna, zanič izolirano streho, fasada pa recimo da je povprečno izolirana, predvsem zato ker je kar nekaj toplotnih mostov v njej. V pritlićju imam pa itak samo 4 radiatorje odprte in v kleti dva.
Ko doizoliram mansardo po regelcih, bo ogravalna krivulja padla vsaj za 5C bp
35°C je pri zunanji temperaturi -10°C. To pomeni, da sedaj okoli 0°C šiba v talno gretje nekje 26°C (kar je že ok, da ti drži sobno temperaturo 23).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
35°C je pri zunanji temperaturi -10°C. To pomeni, da sedaj okoli 0°C šiba v talno gretje nekje 26°C (kar je že ok, da ti drži sobno temperaturo 23).

Bom še probal kaj znižat krivulje, dokler ostali uporabniki ne zajokajo. Mogoče bi lahko celo 55 in 35 stopinj nastavil pri -15 zunanje temperature. Bom probal. Mogoče pa lahko če se izkaže da proizvedem premalo elektrike, krivulje nižam namesto da panele dodajam - je ceneje:evil::valjamse: Sem bolj za sobno temperaturo nekje v rangu 21 stopinj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.102
3.587
113
Marlbor
Bom še probal kaj znižat krivulje, dokler ostali uporabniki ne zajokajo. Mogoče bi lahko celo 55 in 35 stopinj nastavil pri -15 zunanje temperature. Bom probal. Mogoče pa lahko če se izkaže da proizvedem premalo elektrike, krivulje nižam namesto da panele dodajam - je ceneje:evil::valjamse: Sem bolj za sobno temperaturo nekje v rangu 21 stopinj.
Aja, te boli malo v teh meglenih dnevih, ko elektrarna nič ne daje haska, toplotna črpalka pa se prebija skozi defroste zaradi vlage in mraza.
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
Aja, te boli malo v teh meglenih dnevih, ko elektrarna nič ne daje haska, toplotna črpalka pa se prebija skozi defroste zaradi vlage in mraza.

To so tisti dnevi v mesecu:zardelalter: Ma ne samo nastavit na optimum delovanje.Pa da noben ne zmrzuje. Elektrarna pa je trenutno samo za to da sneg prej dol pade s strehe:fredi: