Ekran za rx5900

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
If you see either white or black "blotches" beneath the broken glass, you're going to need this entire LCD replacement.
A to pomeni, da če ni teh brbončkov ( je le eden bel, ampak ne bo motil) je dovolj, da menjam le vrhnjo plast? Namreč dve razpoki sta, res pa mi touch-pad na tistem delu ne deluje. A bo torej vseeno potrebno menjat cel ekranček?

PS: Lahko priporočaš koga za menjavo? Razen, če ni potrebno nič lotanja, itd., potem bi se morda spravil tudi sam to delat.
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Nič lotanja, menjava enostavna (če nisi ravno kovač, če nimaš dlani kot lopate ali pa če nisi maximalni antitehnik z dvema levima rokama)

Kaj pa ti je odpovedalo ?

Ti ne dela LCD ali Touchscreen ?

LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mah, na ekranu sta dve razpoki, ki gresta od leve proti desni. Sama osvetlitev in slika je brez problema (razen treh brbončic (ja, sem našel še dve
frown-1.gif
)). Touchscreen mi pa ne dela na zgornji polovici, spodaj pa deluje, vendar čudno. Verjetno je šel digitalizator?

No, z menjavo potem ne bi smelo biti težav. Sem že kaj hujšega menjal (včasih pa tudi dokončno uničil
grin1.gif
).
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Če je na LCD-ju vse OK, menjaj samo Touchscreen.
Sicer pa je vse na konektorje, tako, da ne boš imel težav.

LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik forgot pravi:
Če je na LCD-ju vse OK, menjaj samo Touchscreen.
Sicer pa je vse na konektorje, tako, da ne boš imel težav.

LP
Torej touchscreen je ta vrhnja plast, po kateri tapkaš in je neodvisna od ekrana? Torej bi to moralo biti verjetno kaj ceneje od 120 EUR.
cheer.gif


Hm, morda še kakšen nasvet kje to dobiti?
PN za cel ekran sem že dobil, kje bi se dalo dobiti le za touchscreen?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Žal se TS ne da dobit za ta model (vsaj na netu ga nisem našel). Tako da bo treba cel LCD menjat
jezen.gif
.
No, kakorkoli, našel sem dva z različnima S/N, tako da bom prej odprl stvarco, da točno vidim kaj je noter.
Sem pa vse vijake odvil, vendar je ohišje še vedno precej trdno usidrano. A je možno kje dobiti kakšen service manual za to stvar, pa da bi vsaj približno vedel, kje moram na silo pritisnit, da gre ohišje proč?

HP: sem jih povprašal, pa so rekli, da oni le prevzamejo in gre na Nizozemsko v popravilo. Cena nekje 250+ EUR.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
V začetku tedna mi je končno uspelo odpreti dlančnik. Dejansko zgornja stvar zdrsi stran, ne pa proč, kar sem prvič jaz delal
rolleyes-1.gif
.
Ugotovil sem, da digitizer ne gre proč (je čisto skupaj zlepljen z LCD-jem), tako da zato ga verjetno ni možno dobiti nikjer. Poleg tega je še konektor zlotan na konektor od LCD-ja.

V Angliji na Ebayu mi je pa uspelo dobit ta prav tip LCD ekrana za 66 EUR
cheer.gif


Pišuka, pri drugih so bili ekrani po nekje 120 EUR in gor. Zanimivo, da za druge dlančnike so pa tako digitizerji kot LCD-ji občutno cenejši. Izgleda je tole redka roba
jezen.gif
.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Pokliči pa vprašaj.Nisem ziher , da je zalepljen. Ponavadi niso zalepljeni, ker jih je treba včasih tudi menjat.

Servis:

Ivan Arih
+386 (1) 475 95 34
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Po Ebayu poglej, če se le touchscreen prodaja. Če se ne, potem je velika verjetnost, da ga težje zamenjaš samo njega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
In kako se je zgodba z rx5900 zaključila?
Alles OK
cheer.gif

Navigacija je končno spet v uporabi, kot da se ne bi nič zgodilo. No, sedaj je ne postavljam več prosto po armaturki
redface-1.gif
.