Razbit ekran - podatki

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Kakšna je sploh praktična razlika med OLED in LCD, kar se vizualne izkušnje tiče? Prej sem imel Note 10 z Amoled, sedaj imam Xcover pa pri normalni uporabi neke razlike ne opazim, razen, ko se ekran zlomi, takrat je pa opazna razlika. Je pa res, da imam protanotopijo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
O marija, googlaj to.

No ce je lcd, je vecja sansa, da bo kvaliteta blizje originalu.

Sem svoj cas menjal goro teh ekranov in kar alergicen sem bil, ko mi je kdo prinesel zadevo z Alija.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
Kje pa naj bi to nabavila. Za drugic. Kje se dobi rezervne dele, pa da mi nekdo ne preprodaja iste zadeve z alija.
 

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
Na servisih. Za mojega lcd 280 eurotov. Zdaj dobim nekega z orodjem za 96, sklepam, da bo od tam...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
SZ
Če je kakšna ideja okoli tistega "fena", s katerim greješ fon, da lepilo odstopi, da ga lahko odpreš?

Torej razbil P30 PRO (IMO en izmed boljših telefonov ever). Enako kot avtor te teme imam alarme vsako jutro, ne morem klikat nič. Nabavil HUB, gor povezal gsm, miško in HDMI kabel in zdaj vidim na monitorju, lahko klikam. Ustavi se pa pri aplikaciji, ker to je HUAWEI, jaz tepec pa sem kupil XIAOMI POCO X4 pro in zdaj ti phone clone appi ne delajo, ker tisto je za easy huawei transfer. Ostali appi pa polni reklam.
Pocota bom poskušal vrnit na A1 (star 5 dni) in vzel nek huawei, mogoče kaj rabljenega P30 pro.
Kupil sem še LCD zaslon, pogledal YT, sicer riskantno, zato bi rad naredil transfer prej, če se pri menjavi kaj zalomi.

Kaj lahko torej uporabim namesto fena za gretje? navadni fen in zvijem in prilepim karton, da bo bolj usmerjeno pihalo po telefonu?
Kje vi servisirate?
Ice Pack blazinice uporabi, tiste za mrzle/vroče obkladke... jo daš za 30s v mikrovalovno, potem pa telefon gor na njo pa kaksno knjigo čez, da mal obtežiš.. fino je imeti par njih, da takoj zamenjaš, ko se malo ohladi
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
V Mercatorju v Šiški je en servis telefonov, kjer ti samo začasno namestijo nov ekran na telefon in ti naredijo backup tega, kar naročiš.
Ko sem jaz spraševal par mesecev nazaj, bi me koštalo pod 50 EUR za enega Samsunga model A50.
Ne bom pisal imena servisa, da ne delam reklame, ampak če poguglaš, ni ravno veliko servisov telefonov v Supernova Šiška.
Morda tudi kateri drugi to ponujajo.

Jaz sem se še pravočasno spomnil, da sem imel narejeno sinhronizacijo na Samsung Cloud in sem od tam potegnil podatke.
To mi je bilo takrat dovolj.
Menjavati se mi pa (moja ocena) stekla takat ni splačalo, sem potem nabavil nov telefon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
Našel sem rabljen in kot nov P30 pro za 130 eur in sem naložil gor.