Ne morem do nastavitev routerja

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Nekaj malega že, sploh zdaj ko je IPv4 javni prostor precej poln. Včasih je bil /24 precej poceni, danes je cena za letni najem /24 lahko tudi par 10000€ (za leto 2023 vem ceno 15000€ ), če deliš to z 252 IPv4 naslovi = 5€ na mesec na en javni IP naslov.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Saj itak dobiš en IPv4 naslov pa naj bo dinamični ali statični, strošek je isti. Operater zaradi tega nima več stroškov. Pri meni je bilo zaračunavanje statičnega IP in d**anje okoli bridge mode na modemu, pika na i, da sem šel proč od T2, iz principa.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Strošek ni isti. Dinamični IPji so za ISP bolj drugotnega pomena in jih prekladajo kakor želijo. Ponavadi padejo tusi v nek subnet, ki ni preveč kontroliran in če je en IP na kaki block listi, se noben ne sekira preveč. Malo huda bi namreč bila, da bi neka stranka s fiksnim IPjem za katerega še plačuje, imela moten promet zato, ker bi bil cel /24 blok npr na spam black listi.

Bridge na modemu je najbolj transparetna nastavitev, saj dobiš na tvojem statičnem IPju ves dostop, neblokiran. ISP do modem in svojih storitev pa še vedno dostopa preko drugega IPja, ki je pa lahko tudi dinamičen. Za tvoj statičen IP na brdige portu je modem dejansko samo konverter internet linije (xDSL ali optika) na LAN priključek.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
849
841
93
Poraja se vprašanje za vse operaterje, kje so vsi skupaj pri IPv6 implementaciji do končnih strank.
Vse je zastalo.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Po 3 dneh sem končno dočakal odgovor tehnične službe. Resetiranje routerja na tovarniške nastavitve. To sem naredil in zdaj pridem v nastavitve routerja.
Ampak zdaj je pa nastal problem, ker se noče povezati na internet. Utripa mi nekaj rdečih ledic. Ali bi moral še kje kaj nastaviti ali bom moral spet kontaktirati tehnično pomoč?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Se mi zdi, da so mi enkrat tehniki razlagali, da če bom optični modem/router od Telemacha dal na tovarniške nastavitve, bo neuporaben, dokler ga ne bodo oni spet nazaj nastavili.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Se mi zdi, da so mi enkrat tehniki razlagali, da če bom optični modem/router od Telemacha dal na tovarniške nastavitve, bo neuporaben, dokler ga ne bodo oni spet nazaj nastavili.

2x sem klical, nekaj so ponastavljali, ampak zadeva še zmeraj ne deluje. Mi je pa ta drugi "tehnik" rekel, da pač nima dostopa do vseh nastavitev kot glavni tehniki, kar čisto razumem. Bo pa naprej predal zadevo. Bomo videli jutri, kako bo.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ma jebo jim pas mater. Danes so me celo klicali, pa mislim da je bil spet en "nižji tehnik", ker je rekel, da pri njih vse kaže ok. Pa da bo spet resetiral in če ne bo bolje, da naj spet pokličem in bodo dali nalog tehnični službi.
Ker sem dopoldne seveda na šihtu, nisem mogel preveriti. Sem pa preveril takoj, ko sem prišel domov. Seveda isto sranje + da so začeli zdaj še tvji kockat.
Čez vikend itak da bom brez neta, pa zdaj zgleda tudi brez tvja.
Drug teden se mi bo pa utrgal in grem direkt tja. Ma ne, že jutri grem na poslovalnico z slikami delovanja pa naj naprej urgirajo kakor vejo in znajo.
Ampak zanimivo... ko jih pokličeš, te najprej pozovejo, da poveš ali si zadovoljen s storitvami. Ne rečem nič, do zdaj je vse delalo brez problemov. 1x v celem letu sem moral resetirati. In zdaj, ko sem na priporočilo njihove tehnične službe naredil hard reset, pa ne dela nič.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Ma jebo jim pas mater. Danes so me celo klicali, pa mislim da je bil spet en "nižji tehnik", ker je rekel, da pri njih vse kaže ok. Pa da bo spet resetiral in če ne bo bolje, da naj spet pokličem in bodo dali nalog tehnični službi.
Ker sem dopoldne seveda na šihtu, nisem mogel preveriti. Sem pa preveril takoj, ko sem prišel domov. Seveda isto sranje + da so začeli zdaj še tvji kockat.
Čez vikend itak da bom brez neta, pa zdaj zgleda tudi brez tvja.
Drug teden se mi bo pa utrgal in grem direkt tja. Ma ne, že jutri grem na poslovalnico z slikami delovanja pa naj naprej urgirajo kakor vejo in znajo.
Ampak zanimivo... ko jih pokličeš, te najprej pozovejo, da poveš ali si zadovoljen s storitvami. Ne rečem nič, do zdaj je vse delalo brez problemov. 1x v celem letu sem moral resetirati. In zdaj, ko sem na priporočilo njihove tehnične službe naredil hard reset, pa ne dela nič.
Ti si očitno magnet za težave . Kadarkoli pri nas ni kaj delovalo (v 100% je bil vzrok na centrali) so zmeraj zrihtali v enem dnevu. TVje in internet imaš očitno preko koaksialnega kabla. Tam se vse ročno nastavlja torej ali se je pri tebi kaj spremenilo ali pa je nekdo na liniji skušal popraviti zadevo in je vse skupaj še poslabšal (tega ne moreš vedeti, če nimaš direktnega dostopa do naprav stranke, ki ima težave).
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ti si očitno magnet za težave . Kadarkoli pri nas ni kaj delovalo (v 100% je bil vzrok na centrali) so zmeraj zrihtali v enem dnevu. TVje in internet imaš očitno preko koaksialnega kabla. Tam se vse ročno nastavlja torej ali se je pri tebi kaj spremenilo ali pa je nekdo na liniji skušal popraviti zadevo in je vse skupaj še poslabšal (tega ne moreš vedeti, če nimaš direktnega dostopa do naprav stranke, ki ima težave).
Imam optiko.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Telemach support je očitno v hudi tekmi z A1, kdo ima bolj nesposoben kader.

Se strinjam. Izven delovnega časa samo študenti, ki znajo samo osnove. Ravnokar sem spet klical, ena štajerka se niti povezati na moj router ni mogla (znala).
BTW danes sem router povsem izklopil, pustil škatlo na miru pol ure, potem pa priklopil kabel za kablom. Čudežno so rdeče ledice izginile, a internet in wifi še vseeno ne dela. Tv pa je zdaj ok.
Sklepam, da čeprav so mi parkrat sinhronizirali zadevo, da se moj router ni mogel, ker je svetila rdeča ledica (alarm - za kaj, ne vem)... zdaj pa bi se moral, a gospodična se ni mogla / znala priklopiti.
Tako ostaja spet čakanje, da vendarle dočakam tehnika višje klase, ki ve, kako zadevo urediti

Takole je pa zgledal moj router včeraj..
 

Priponke

  • 20240322_212540.jpg
    20240322_212540.jpg
    2,1 MB · Ogledi: 40

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Imam router Innbox G67, Telemach, optika. Dela OK, ampak ko sem hotel pogledati neke nastavitve, se ne morem logirati. Vpišem IP naslov, pojavi se okno za uporabniško ime in geslo, ki ju vpišem... ampak se ne zgodi nič. Čudno se mi že zdi ozadje, ko vtipkaš IP naslov. Prikaže se prazen ekran in okence za vpis.
Spomnim se, da se je tamal kakšni dve leti nazaj igral s postavitvijo serverja XAMPP, pa ne vem, če ni zaradi tega vse skupaj zablokiralo.

Kaj narediti? Poklicati na Telemach, da resetirajo zadevo ali mogoče to lahko rešim sam?
Posnetek zaslona 2024-03-24 152235.png