Eko totalka - Kasko ostane?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pozdravljeni

Po dolgem času, spet moj prispevek oziroma bolj vprašanje v tem podforumu
smile-1.gif


Vozilo je zavarovano obvezno in kasko ( Polni paket ) , potem pa je bilo na vozilu toliko škode ( zaradi kraje delov z vozila ) , da se je zavarovalnica odločila lastniku ponuditi ekonomsko totalko, do tukaj vse lepo in prav načeloma.
Lastniku ostane oskubljeno vozilo, dobi izplačano totalko, avto ostane normalno registriran do poteka registracije.

Kako pa je s kasko polico?

Opcija A: Prekine se le kombinacija K , vseeno ostanejo kombinacije parkirišča, osnovni kasko, karambol po lastni krivdi

Opcija B. Celotna kasko polica se prekine in imas le opcijo zahtevati povracilo premije za neizkoriscene kombinacije

Opcija C: Celotna kasko polica se prekine in ne pripada ti nikakršno povračilo.


Namreč dežurni cenilec je svetoval da obvelja opcija A , se mi pa vseeno zdi čudno, tako da tudi sam nisem znal svetovati naprej, meni osebno je logična opcija C oziroma mogoče B .
Govorimo pa o zav. Triglav.


In pa še vprašanje, ko se bo kupilo vse rabljene dele in vozilo skupaj sestavilo, kakšen je postopek za registracijo oziroma ponovno obvezno in kasko zavarovanje tega vozila? Vozilo se verjetno pripelje na ogled,vendar kam? K agentu ? K cenilcu ki je obravnaval zdajšnji primer?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Zanimivo, toliko "strokovanjkov" ki sklepajo zavarovanja in kot pričakovano, nobenega odgovora.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nisem iz stroke, ampak tudi sam se nagibam na odgovor A;
-če se je škoda izplačala iz dodatne kombinacije (delni kasko), potem se prekine samo ta kombinacija.
Kar pa se tiče ponovne registracije ne bi smelo biti problema. Problem oz. zapleti nastanejo samo pri izplačilu tehnične totalke (kar pa še nisem zasledil). Ekonomska totalka namreč pomeni samo to, da se zavarovana stvar poplača (izplača zavarovalnina zaradi popolnega uničenja oz. ker ni ekonomsko upravičeno nadaljne popravljanje in obdržanje zavarovanja). Pri tehnični totalki pa gre za to, da je stvar tehnično neizpravna...

Praviloma bi morali vse razbite totalke oceniti kot tehnične in kot take se ne bi smele ponovno zavarovati. V tvojem primeru pa zadeva ni bila razbita oz. uničena...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lost1
danes sem govoril s svojim zavarovalničarjem pa sem ga pobaral tudi tole...
skratka, pri Gori se ti prekine zavarovanje samo v primeru tehnične totalke (policija pobere tablice), drugače pa ne. Tudi v tvojem primeru ostane avto navkljub izplačani ekonomski totalki ostane zavarovan po vseh kombinacijah, tudi po K. Za vsak primer pa ima zaradi lastne rabe ta človek tudi pravno mnenj...
Tako da avto ostane registriran in zavarovanje teče dalje do poteka (skadence). Ne moreš pa zahtevati povračila premije.

Kdo je oseba pa lahko an PM, da boš lahko preveril kredibilnost in istovetnost.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Avto vreden 5000EUR eurotax, škoda ocenjena 4500EUR, koliko lahko zahtevam za izplačilo? 60%?